Super Dzieciak

„SuperDzieciak” nie był hitem Polsatu. Show przegrał z konkurencją

Logo programu "SuperDzieciak"

Nowy show Polsatu „SuperDzieciak” oglądało średnio 1,71 mln osób. Stacja w czasie emisji programu zajęła czwarte miejsce w rynku telewizyjnym, a wpływy z reklam wyniosły 21,4 mln zł. Na razie nie wiadomo, czy format będzie kontynuowany.

Logo programu "SuperDzieciak"
Logo programu „SuperDzieciak”

Program „SuperDzieciak” nadawany był na antenie Polsatu w okresie od 10 października do 21 listopada w soboty o godz. 20:05. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że oglądało go średnio 1,71 mln widzów, co przełożyło się na 10,74 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 9,45 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Najwięcej widzów zgromadził finałowy odcinek formatu, który obejrzało 1,88 mln osób.

Polsat w trakcie emisji „SuperDzieciaka” zajął czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była TVN, nadająca wówczas „Mam Talent! 8” i filmy fabularne, co dało tej stacji 17,47 proc. udziału. Drugie miejsce zajęła Dwójka („The Voice of Poland 6”; 12,78 proc.), a trzecia była Jedynka („Komisarz Alex” i filmy; 11,89 proc.). W grupie komercyjnej Polsat zajął trzecie miejsce przed TVP1.

Show wygrała 15-letnia wokalistka Zuzanna Rosa z Krakowa, która otrzymała 100 tys. złotych i złoty medal. Srebro i 50 tys. zł przypadło perkusiście Kubie Kowaliszynowi, a brąz gimnastyczce sportowej Natalii Kozioł, która otrzymała również 30 tys. złotych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż druga edycja „SuperDzieciaka” nie pojawi się na antenie Polsatu wiosną przyszłego roku. Możliwe jednak, że program wróci do ramówki jesienią.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł