Top Chef 5

„Top Chef” zyskał 210 tys. widzów. Polsat przegrywa tylko z TVP2

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Najnowszy sezon programu „Top Chef” gromadzi średnio 1,74 mln oglądających – o 210 tys. widzów więcej, niż oglądało format rok temu. Polsat w czasie nadawania programu zajmuje drugie miejsce w rynku, przegrywając tylko z TVP2.

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat
Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Piątą edycję reality show „Top Chef” można oglądać w Polsacie w środy o godz. 20:40, począwszy od 9 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność formatu wyniosła 1,74 mln widzów. Przełożyło się to na 11,63 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 17,26 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Do tej pory największą widownię, wynoszącą 1,87 mln oglądających, zgromadził pierwszy odcinek.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, „Top Chef 5” zyskał 210 tys. widzów. Trzy pierwsze odcinki trzeciej edycji programu śledziło bowiem 1,53 mln osób, przy udziałach wynoszących odpowiednio 10,06 proc. oraz 14,38 proc.

W czasie emisji „Top Chefa 5” Polsat zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka, emitująca „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”, co przekłada się na 25,16 proc. udziału. Gorzej od Polsatu wypadają TVP1 („Kryptonim Szef”, debaty oraz „Po prostu. Program Tomasza Sekielskiego”; 7,30 proc.) i TVN (końcówka „Na Wspólnej”, „Wesołowska i mediatorzy” i „Kto poślubi mojego syna? 2”; 7,04 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej TVN wyprzedza Jedynkę.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł