Big Brother

USA: ruszył „Big Brother 17”. Na widzów przygotowano trzy zwroty akcji

Phil Keoghan zapowiada nowy zwrot akcji w "Big Brotherze 17" | fot. CBS

W Stanach Zjednoczonych ruszyła emisja 17 edycji „Wielkiego Brata”. W tym sezonie producenci zaserwowali telewidzom trzy zwroty akcji.

Phil Keoghan zapowiada nowy zwrot akcji w "Big Brotherze 17" | fot. CBS
Phil Keoghan zapowiada nowy zwrot akcji w „Big Brotherze 17” | fot. CBS

W USA rozpoczęła się emisja „Big Brothera 17”. Premierowy odcinek show został rozbity na dwa dni i został wyemitowany w środę, 24 czerwca oraz w czwartek, 25 czerwca.

Łącznie do Domu Wielkiego Brata wprowadziło się 14 uczestników. Wśród nich znalazła się pierwsza transseksualna uczestniczka w historii programu w Stanach Zjednoczonych.

Widzom formatu zaprezentowano trzy twisty. Pierwszym z nich jest znany już zwrot akcji z udziałem bliźniąt: jeden z zawodników posiada bliźniaka, z którym zamienia się miejscami. Jeśli bliźnięta przetrwają pierwsze 5 eliminacji i nie zostaną zdemaskowane, wówczas oboje uzyskają status pełnoprawnego uczestnika. Identyczny zwrot akcji został już wykorzystany w 5 edycji amerykańskiego „Wielkiego Brata” z 2004 roku.

Ponadto – podobnie jak przed rokiem – w każdym tygodniu wyłoniona zostanie nie jedna, a dwie Głowy Domu. Każda Głowa Domu nominuje dwie osoby do opuszczenia programu, co oznacza, że każdorazowo do odejścia wytypowane będą cztery osoby. W każdym tygodniu uczestnicy rozegrają zupełnie nową konkurencję Battle of the Block. Dwie osoby nominowane do odejścia przez jedną Głowę Domu zmierzą się w pojedynku z dwiema osobami nominowanymi przez drugą Głowę Domu. Dwójka nominowanych, która zwycięży w pojedynku, nie tylko zdobędzie immunitet, ale też zdetronizuje Głowę Domu, która wskazała ich do odejścia.

Najważniejszym twistem nowego sezonu ma być jednak tzw. BB Takeover: w każdym tygodniu do Domu Wielkiego Brata wejdzie niespodziewany gość, który ogłosi nowy zwrot akcji, mogący mieć wpływ zarówno na uczestników jak i widzów programu. W pierwszym tygodniu do mieszkańców dołączyli znani z „The Amazing Race 26” Jackie i Jeff („The Amazing Race” stanowił dla nich randkę w ciemno, bowiem para poznała się po raz pierwszy właśnie w programie). Zostali oni pełnoprawnymi uczestnikami „Big Brothera”. Oboje zostali zapowiedziani przez prowadzącego „The Amazing Race” Phila Keoghana, który zdradził, że to jeszcze nie koniec niespodzianek.

„Big Brother 17” będzie emitowany 3 razy w tygodniu: w środy, czwartki i niedziele. W każdy czwartek stacja CBS pokaże odcinek na żywo, podczas którego będzie miała miejsce eliminacja uczestników.

Finał programu będzie miał miejsce w środę, 23 września. Reality show potrwa 98 dni – będzie to najdłuższa do tej pory edycja „Big Brothera” w USA.

Reality show tradycyjnie prowadzi Julie Chen.

Poprzedni artykułNastępny artykuł