You Can Dance 8

Mateusz Sobecko zwycięzcą 8 edycji „You Can Dance”

Mateusz Sobecko | fot. mwmedia

Finał 8 edycji „You Can Dance” już za nami. Decyzją widzów zwycięzcą został Mateusz Sobecko, 22-latek ze Śląska. Tym samym pokonał swoją przeciwniczkę, Natalię Gap.

Mateusz Sobecko | fot. mwmedia
Mateusz Sobecko | fot. mwmedia

8 edycja „You Can Dance” dobiegła końca. W programie wzięło udział 14 uczestników, którzy marzyli o stypendium w szkole tańca w Nowym Jorku – Broadway Dance Center. Najlepszym tancerzem został charyzmatyczny tancerz ze Śląska – Mateusz Sobecko.

Warto przypomnieć, że Sobecko występował już w „You Can Dance”. W 7 edycji dotarł do odcinków na żywo, ale musiał zrezygnować z dalszego udziału powodu kontuzji kolana. Tancerz postanowił po raz kolejny stanąć do walki.

Na co dzień Mateusz mieszka w Rudzie Śląskiej. 22-letni student podbił serca widzów nie tylko swoimi umiejętnościami tanecznymi, ale szczerością, dobrym poczuciem humoru i śląską gwarą. Sobecko zawsze potrafił rozśmieszyć widownię i telewidzów podczas odcinków na żywo.

W finale „You Can Dance” Mateusz najpierw zaprezentował się w duecie z Moniką Radziszewską. Ich hip-hop oczarował jury. – Jesteś prawdziwym mężczyzną na scenie, jesteś wojownikiem od początku do końca. Taki powinien być zwycięzca „You Can Dance” – skomentował zachwycony Agustin Egurrola.

Następnie Sobecko zatańczył duet ze swoją przeciwniczką. Natalia Gap przez część choreografii miała zasłonięte oczy. – Nie mogę uwierzyć, że to wy tańczycie. Takiego postępu nie mogłem sobie wyobrazić. Ten duet pokazuje, że „You Can Dance” musiał wrócić na antenę! – cieszył się Egurrola.

Po zatańczeniu solówek Egurrola ogłosił, że to Mateusz Sobecko wygrał 8 edycję programu. Ślązak odebrał czek w wysokości 100 tys. zł.

[Plejada]

Poprzedni artykułNastępny artykuł