Twoja twarz brzmi znajomo 3

„Twoja twarz brzmi znajomo 3” z mniejszą oglądalnością

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Trzecią edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało średnio 2,5 mln widzów. To mniej, niż oglądało pierwszą edycję rok temu. Polsat utrzymał jednak pozycję zdecydowanego lidera rynku.

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo
Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Trzecia edycja „Twoja twarz brzmi znajomo” nadawana była w Polsacie w soboty około godz. 22:00, w okresie od 7 marca do 9 maja. Jej średnia oglądalność wyniosła 2,48 mln widzów, co przełożyło się na 22,24 proc. udziału w grupie 4+ i 19,75 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek show nadany 7 marca – zobaczyło go 2,9 mln osób.

Dla porównania, pierwsza edycja formatu, nadawana wiosną ubiegłego roku, przyciągała przed telewizory o pół miliona widzów więcej – oglądało ją średnio 3 mln osób, co przekładało się odpowiednio na 27,15 proc. i 27,58 proc. udziału.

W paśmie nadawania programu „Twoja twarz brzmi znajomo 3” Polsat był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja należała do telewizji TVN, emitującej filmy fabularne i końcówkę programu „Mali Giganci”, co dało jej 11,38 proc. udziału w rynku. Trzecie miejsce zajęła TVP1 (filmy, serial „Oszustwo”; 10,14 proc.), a czwarta była TVP2 (filmy; 7,50 proc.). Taka sama kolejność stacji była w grupie komercyjnej.

Cennikowe wpływy reklamowe z dziesięciu odcinków show „Twoja twarz brzmi znajomo 3” wyniosły 23,4 mln zł. Dla porównania, wpływu z ośmiu premierowych odcinków pierwszego sezonu formatu wyniosły 15,1 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł