Celebrity Splash

Andrzej Szczęsny zwycięzcą „Celebrity Splash”. Program oglądało 2 mln widzów

Andrzej Szczęsny zwycięzcą "Celebrity Splash" | fot. AKPA

Za nami wielki finał programu „Celebrity Splash”. Zwycięzcą rywalizacji w skokach do wody okazał się Andrzej Szczęsny, narciarz alpejski po amputacji prawej nogi. Program oglądało średnio 2 mln widzów.

Andrzej Szczęsny zwycięzcą "Celebrity Splash" | fot. AKPA
Andrzej Szczęsny zwycięzcą „Celebrity Splash” | fot. AKPA

W finałowym starciu udział wzięli Saszan, Misheel Jargalsaikhan, Julia Wróblewska i Andrzej Szczęsny. Nowością były skoki synchroniczne, zaprezentowane przez duety uczestników. Tuż przed ścisłym finałem, z rywalizacji odpadła Julia Wróblewska. Ostatecznym zwycięzcą okazał się zaś Andrzej Szczęsny.

Program „Celebrity Splash!” nadawany był w Polsacie w soboty o godz. 20:05, w okresie od 7 marca do 25 kwietnia. Widowisko oglądało średnio 2,01 mln widzów, co przełożyło się na 13,53 proc. udziału w grupie 4+ i 14,25 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Show notował gorsze wyniki niż nadawani w tym samym czasie „Mali Giganci” TVN, ale wygrał z propozycjami TVP1 i TVP2.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek, nadany 7 marca, który zobaczyło 2,69 mln osób. Finał widowiska, wyemitowany 25 kwietnia, oglądało 2,04 mln widzów.

W paśmie nadawania „Celebrity Splash!” Polsat zajął drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była stacja TVN, emitująca show „Mali Giganci”, z 19,86 proc. udziału. Trzecie miejsce zajęła TVP1 (głównie „Strażacy” i filmy fabularne; 11,67 proc.), a czwarta była TVP2 (także filmy; 7,70 proc.).

Z kolei w grupie komercyjnej TVN także była pierwsza. Drugą pozycję zajął Polsat, a trzecia lokata należała do TVP2.

Cennikowe wpływy reklamowe z ośmiu odcinków widowiska „Celebrity Splash!” wyniosły 17,05 mln zł.

Na razie nie wiadomo, czy Polsat wyemituje 2 edycję reality show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł