You Can Dance 8

Endemol Polska producentem 8 edycji „You Can Dance”

Logo firmy Endemol

Firma Endemol Polska została licencjodawcą i producentem programu „You Can Dance”, którego ósmą edycję TVN pokaże wiosną 2015 roku. Jednak za produkcję wykonawczą formatu nadal ma odpowiadać Golden Media Polska.

Logo firmy Endemol
Logo firmy Endemol

Zmiana producenta i licencjodawcy „You Can Dance” to skutek zwartej w październiku tego roku transakcji na szczeblu globalnym. Nastąpiła wówczas fuzja firm producenckich Endemol, Shine Group i Core Media Group. Połączenie dotyczyło także ich bibliotek formatów.

Format „So You Think You Can Dance”, na którego licencji powstaje show TVN, znajdował się dotąd w portfolio firmy Core. Po fuzji to polski oddział Endemol został licencjodawcą i producentem programu.

Nie zmieni się jednak producent wykonawczy polskiej edycji „You Can Dance”, którym będzie – jako podwykonawca Endemola – firma Golden Media Polska, kierowana przez Grzegorza Piekarskiego.

– Porozumieliśmy się w tej sprawie. To była moja decyzja, żeby pracować z Grzegorzem Piekarskim. Lepiej jest produkować program w zespole, który gwarantuje stabilność – mówi Ryszard Sibilski, dyrektor zarządzający Endemol Polska.

Golden Media Polska zajmował się realizacją „You Can Dance” od pierwszego sezonu.

Castingi do ósmej edycji show odbędą się w styczniu 2015 roku, zaś format na antenę TVN trafi na wiosnę.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł