Dokumentalne

Show „Mama kontra mama” ogląda milion widzów. TVN przegrywa z konkurencją

Logo programu "Mama kontra mama"

Nowy reality show „Mama kontra mama” ogląda w TVN średnio 1,04 mln osób. W porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku TVN straciła ponad milion widzów. Stacja w czasie emisji programu przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami.

Logo programu "Mama kontra mama"
Logo programu „Mama kontra mama”

Show „Mama kontra mama” na antenie TVN pokazywany jest w niedziele o godz. 18:00, począwszy od 7 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że pierwsze cztery odcinki oglądało średnio 1,04 mln osób. Przełożyło się to na 8,76 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 12,70 proc. w grupie komercyjnej.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził odcinek programu z 21 września – zgromadził on 1,17 mln oglądających.

W porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku program obniżył widownię TVN o 1,28 mln widzów. Wówczas stacja pokazywała w tym paśmie „Ugotowanych” i gromadziła przed ekranami średnio 2,32 mln oglądających, przy udziałach wynoszących odpowiednio 19,13 proc. i 26,17 proc.

TVN w czasie nadawania formatu „Mama kontra mama” przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie jest Polsat, nadający program „Nasz nowy dom” i „Wydarzenia”, co daje mu 14,81 proc. udziału. Trzecia jest TVP1 („Komisarz Alex” i „Jaka to melodia?”; 14,37 proc.), a czwarta – Dwójka („Panorama”, „Sport telegram”, „Pogoda” oraz „O mnie się nie martw”; 8,76 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN zajmuje drugie miejsce, przegrywając tylko z Polsatem. Trzecie miejsce zajmuje Jedynka, a czwarte – Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł