Mam Talent! 7

„Mam Talent!” z aplikacją social TV. 1,35 mln interakcji podczas pierwszego odcinka

Logo programu Mam Talent!

Telewizja TVN udostępniła aplikację mobilną social TV poświęconą programowi „Mam Talent!”. Podczas pierwszego odcinka siódmej serii show z aplikacji skorzystało 60 tys. użytkowników.

Logo programu Mam Talent!
Logo programu Mam Talent!

Aplikacja pozwala na komentowanie wydarzeń dziejących się w aktualnie nadawanym odcinku „Mam Talent!” oraz na uczestnictwo w sondach i quizach z nim związanych. Daje też użytkownikom możliwość oceniania występów uczestników programu. Wyniki głosowania w aplikacji prezentowane są na ekranie telewizora tuż po prezentacji uczestnika.

– Widzowie oczekują dziś od telewizji znacznie więcej niż gotowej oferty rozrywki, którą mogliby pasywnie oglądać. Chcą aktywnie uczestniczyć w przekazie, mieć wpływ na to, kogo i co oglądają, oceniać, wyrażać swoje preferencje, sympatie i konfrontować je z opiniami innych widzów – tak powód uruchomienia aplikacji wyjaśnia Edward Miszczak, członek zarządu TVN ds. programowych.

TVN poiuformowała, że podczas nadanego w zeszłą sobotę premierowego odcinka „Mam Talent! 7” z aplikacji skorzystało ponad 60 tys. użytkowników, a stacja zarejestrowała ponad 1,35 mln interakcji. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że premierowy odcinek obejrzało w TVN średnio 2,75 mln widzów.

TVN jest zadowolona z pierwszych wyników interakcji użytkowników aplikacji. – Będziemy rozważać wprowadzenie takich rozwiązań również na inne formaty czy anteny – mówi Maciej Ziąbrowski, dyrektor badań w TVN Media.

Glosowanie w aplikacji będzie mieć też wpływ na losy osób biorących udział w show. – Ten uczestnik, który otrzyma największą liczbę głosów na „tak”, zostanie wyróżniony nagrodą specjalną. Odbierze ją w pierwszym programie na żywo 25 października – mówi Wojciech Iwański, reżyser „Mam Talent!”.

– Obecnie mechanizm głosowania obejmuje tylko odcinki castingowe, ale nie wykluczamy rozwinięcia tej zabawy w przyszłości na odcinki nadawane na żywo – dodaje Maciej Ziąbrowski. Zaznacza jednak, że głosowanie na uczestników nadal będzie możliwe tylko poprzez SMS-y.

Partnerem reklamowym aplikacji jest sieć sklepów odzieżowych 50 style, prowadząca obecnie kampanię z udziałem byłego piłkarza Tomasza Frankowskiego.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Pobrać można ją za darmo ze sklepów AppStore i Google Play.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł