Big Brother

Wielka Brytania: finał 15 edycji „Big Brothera”, rusza 14 edycja „Celebrity Big Brothera”

Finalistki 15 edycji brytyjskiego "Big Brothera" | fot. Channel 5

Wczoraj w Wielkiej Brytanii zakończyła się emisja 15 sezonu „Big Brothera” pt. „Power Trip”. Kto zwyciężył?

Finalistki 15 edycji brytyjskiego "Big Brothera" | fot. Channel 5
Finalistki 15 edycji brytyjskiego „Big Brothera” | fot. Channel 5

Wczoraj, po 72 dniach, zakończyła się 15 edycja brytyjskiego „Big Brothera”. Show trwał od 5 czerwca i wzięło w nim udział 19 osób.

Twórcy kolejnej odsłony brytyjskiego „Big Brothera” od początku zapowiadali, że nowy sezon będzie bogaty w niespodziewane zwroty akcji. Podtytuł reality show brzmiał „Power Trip” i odnosił się do specjalnych mocy, które w tym sezonie dały uczestnikom możliwość wpływu na przebieg rozgrywki.

Zwyciężczynią reality show została Helen Wood – kobieta, która drugiego dnia trwania programu otrzymała bezpośredni bilet do samego finału, unikając tym samym cotygodniowych nominacji. Wood w nagrodę otrzymała 100 tys. funtów. Na drugim miejscu uplasowała się Ashleigh Coyle, przegrywając z Helen zaledwie 1,2% głosów.

15 edycja brytyjskiego „Big Brothera” była czwartym regularnym sezonem formatu wyemitowanym na antenie stacji Channel 5. Wiadomo już, że w 2015 roku Channel 5 wyemituje 16 edycję „Wielkiego Brata”.

Jednocześnie lada dzień zadebiutuje 14 edycja „Celebrity Big Brothera”. W kolejnym sezonie nowa grupa gwiazd zamieszka pod dachem Domu Wielkiego Brata. Emisja programu rozpocznie się 18 sierpnia. Format poprowadzi Emma Willis, która wraz z Rylan Clarkiem będzie też gospodarzem „Celebrity Big Brother’s Bit on the Side”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł