Dokumentalne

„Tata sam w domu” zadebiutuje 1 września w TV4. Program poprowadzi Maciej Rock

Jeden z uczestników programu "Tata sam w domu" | fot. TV4

1 września telewizyjna Czwórka rozpocznie emisję nowego programu rozrywkowego „Tata sam w domu”, którego gospodarzem będzie Maciej Rock. W programie ojcowie zmierzą się z zadaniami, z jakimi na co dzień bez mrugnięcia okiem radzą sobie ich żony.

Jeden z uczestników programu "Tata sam w domu" | fot. TV4
Jeden z uczestników programu „Tata sam w domu” | fot. TV4

Każdy odcinek pokazywać będzie historię jednej rodziny, w której to na mamie spoczywa większość obowiązków domowych i opieka nad dziećmi, podczas gdy tata zajmuje się głównie utrzymaniem rodziny i niechętnie angażuje się w prace domowe.

Wszyscy domownicy znajdą się w zupełnie nowej dla siebie sytuacji. Mama zostanie wysłana na urlop. Będzie mogła się zrelaksować i robić rzeczy, na które zawsze miała ochotę, ale nigdy nie miała czasu. Tymczasem tata zostanie sam na sam z domowym gospodarstwem i swoimi pociechami. Będzie musiał zająć się domem, dziećmi i wykonaniem specjalnych zadań, które zaplanuje dla niego żona. Jeśli da sobie radę z harmonogramem żony i wykona wszystkie zadania, wówczas rodzina otrzyma nagrodę – 15 tys. zł.

„Tata sam w domu” to program, który oferuje też inne spojrzenie na tradycyjny podział domowych obowiązków i pokazuje, jak ojcowie radzą sobie z takim wyzwaniem w praktyce. Dla bohaterów programu to doświadczenie pozwalające uświadomić sobie ciężar domowych i rodzicielskich zadań, jakim na co dzień muszą sprostać ich żony. Ojcowie mają szansę nauczyć się spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi i wspierać partnerki w codziennych pracach, a mamy – przekonać się, że ich mężowie mogą je czasem zastąpić, jeśli same odważą się poświęcać więcej czasu dla siebie.

Emisja programu „Tata sam w domu” na antenie TV4 w poniedziałki o godzinie 20:00 od 1 września.

Poprzedni artykułNastępny artykuł