Warsaw Shore 2

„Warsaw Shore 2” hitem MTV Polska. Będzie trzeci sezon

Uczestnicy programu Warsaw Shore | fot. MTV Polska

Drugą edycję „Warsaw Shore” oglądało średnio 160 tys. widzów. W czasie emisji programu MTV Polska pokonała swoich wszystkich głównych konkurentów i zanotowała kilkanaście razy wyższe udziały od średnich dobowych.

Uczestnicy programu Warsaw Shore | fot. MTV Polska
Uczestnicy programu Warsaw Shore | fot. MTV Polska

„Warsaw Shore 2” było można oglądać na antenie MTV Polska od 20 kwietnia do 13 lipca, w niedziele o godz. 23:00. Średnia widownia nadawanych w tym paśmie premierowych odcinków reality show wyniosła 160 tys. widzów, co przełożyło się na 1,93 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i aż 5,95 proc. w grupie docelowej stacji 13-29 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Spośród wszystkich odcinków drugiej edycji najwięcej widzów zgromadził epizod nadany 15 czerwca – oglądało go 225 tys. osób.

W porównaniu do pierwszej edycji „Warsaw Shore”, emitowanej na przełomie 2013 i 2014 roku, druga odsłona straciła 18 tys. widzów. Pierwszy sezon oglądało średnio 178 tys. oglądających, a udział w grupie 4+ wyniósł 2,26 proc.

Mimo niewielkiego spadku widowni, program notował wyniki kilkunastokrotnie wyższe o średnich dobowych udziałów MTV Polska. W okresie od 20 kwietnia do 13 lipca wyniosły one 0,14 proc. w grupie 4+ i 0,56 proc. w grupie 13-29.

W czasie nadawania premierowych odcinków „Warsaw Shore 2” stacja MTV była zdecydowanym liderem wśród kanałów kierowanych do młodzieży. Na drugim miejscu, z udziałem wynoszącym 0,28 proc., uplasowała się nadająca w naziemnej telewizji cyfrowej Eska TV. Dalsze miejsca zajęły Viva Polska (0,15 proc.) i 4fun.tv (0,08 proc.). Taka sama kolejność stacji była w grupie widzów wieku od 13 do 29 lat – tutaj udział zajmującej pozycję wicelidera Eski TV wyniósł 0,87 proc.

Wpływy z reklam emitowanych wokół wszystkich odcinków „Warsaw Shore 2” (również tych powtórkowych) wyniosły 869 tys. zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

– Dane oglądalności cieszą nas tym bardziej, że wiosenny sezon telewizyjny jest zazwyczaj bardziej konkurencyjny – komentuje wyniki Jerzy Dzięgielewski, dyrektor programowy MTV Polska. – Wielu przewidywało, że po pierwszym sezonie format się wyczerpie, a okazało się, że wokół programu utworzyła się grupa wiernych, zaangażowanych fanów – dodaje.

Niesłabnąca popularność programu sprawiła, że MTV wstępnie planuje realizację trzeciej edycji „Warsaw Shore”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł