Top Chef 2

Sebastian Olma wygrał drugą edycję „Top Chef”. Program oglądało 1,7 mln widzów

Logo programu Top Chef

Sebastian Olma został zwycięzcą drugiej polskiej edycji kulinarnego show „Top Chef”. Widowisko oglądało średnio 1,69 mln widzów. Polsat w czasie nadawania show zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym, a w grupie 16-49 był drugi. Wpływy z reklam wyniosły 12,5 mln zł.

Logo programu Top Chef
Logo programu Top Chef

„Top Chef 2” było można oglądać w Polsacie w środy o godz. 20:35, w okresie od 5 marca do 21 maja.

W Wielkim Finale o miano najlepszego kucharza w Polsce zmierzyło się trzech najlepszych w programie: Sebastian Olma, Przemysław Błaszczyk oraz Adam Kowalewski. W konkurencji finałowej trójka uczestników miała za zadanie zaprezentowanie pięciodaniowego menu. Finaliści, drogą losowania, mogli dobrać do pomocy po jednym z uczestników programu. I tak Sebastian Olma gotował z Pawłem Kibartem, Przemysław Błaszczyk z Adrianem Feliksem, a Adam Kowalewski z Agnieszką Buch. Ostatecznie zwycięzcą został Sebastian Olma. Oprócz tytułu Top Chefa i statuetki, otrzymał on również 100 tys. złotych.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność premierowych odcinków „Top Chefa 2” wyniosła 1,69 mln widzów. Przełożyło się to na 10,90 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 15,43 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Finałowy odcinek przyciągnął przed ekrany 2,12 mln widzów i był to najchętniej oglądany odcinek reality show spośród wszystkich dotychczasowych. Udział wyniósł odpowiednio 15 proc. i 20,2 proc.

Drugi sezon oglądało nieco mniej widzów, niż nadawaną jesienią 2013 roku pierwszą odsłonę formatu – śledziło ją średnio 1,79 mln osób, a udział w rynku wynosił odpowiednio 11,94 proc. i 16,36 proc.

W czasie emisji „Top Chef” Polsat zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym spośród wszystkich widzów. Liderem była Dwójka, emitująca „Na dobre i na złe”, „Na sygnale” oraz filmy, co przełożyło się na 25,85 proc. udziału. Drugą pozycję zajęła TVP1 (mecze Ligi Mistrzów, filmy fabularne, „Rolnik szuka żony” i debata przedwyborcza; 11,79 proc.), natomiast czwarte miejsce przypadło TVN („Na Wspólnej”, „W11-Wydział Śledczy”, „Bitwa o dom 3”; 10,86 proc.).

Natomiast w grupie komercyjnej Polsat był drugi; przegrał tylko z TVP2. Trzecia była Jedynka, a czwarta – TVN.

Wpływy z reklam przy emisji premierowych odcinków „Top Chefa 2” wyniosły 12,53 mln zł. Natomiast jesienią 2013 roku format z reklam przyniósł 21,93 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Trzecia edycja formatu na antenie Polsatu pojawi się jesienią. Trwają już poszukiwania uczestników.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł