You Can Dance 8

Polsat przejmuje kolejny program TVN. „You Can Dance” wraca na antenę

Logo programu So You Think You Can Dance

Polsat, po tym jak dokonał udanego transferu „Tańca z Gwiazdami” z telewizji TVN, nie zamierza poprzestać na pozyskaniu tylko jednego popularnego formatu swojego największego konkurenta. Niebawem na antenę słonecznej stacji zawita kolejne widowisko, które od kilku sezonów znajduje się w zawieszeniu. Polsat przejął właśnie prawa do emisji reality show „You Can Dance”.

Logo programu So You Think You Can Dance
Logo programu So You Think You Can Dance

Ostatni, siódmy sezon „You Can Dance” było można oglądać wiosną 2012 roku w TVN. Od tego czasu Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN, wielokrotnie zapewniał, że stacja nie zrezygnowała z emisji formatu. Jednak pomimo upływu czasu wciąż nie pojawiły się żadne konkretne informacje na temat powrotu reality show.

Podobne zapewnienia było można usłyszeć w przypadku kontynuacji „Tańca z Gwiazdami”. W końcu, wiosną tego roku, format przejęła telewizja Polsat. Po tym jak słoneczny kanał odniósł sukces z transferem tanecznego widowiska, stacja idzie za ciosem i przejmuje kolejny popularny reality show TVN – „You Can Dance – Po prostu tańcz!”.

„You Can Dance” emitowany był na antenie TVN od jesieni 2007 roku. W talent-search show było można oglądać taneczne zmagania uczestników i rywalizację o wyjazd do amerykańskiej szkoły tanecznej. Producentem wykonawczym była firma Mastiff Media Polska, obecnie Golden Media Polska. Pierwsze cztery edycje nadawano co sezon, a począwszy od piątej odsłony show, program pojawiał się tylko w ramówkach wiosennych.

Teraz, po dwuletniej przerwie, „You Can Dance” powróci na ekrany i będzie emitowany na antenie Polsatu. Stacja właśnie zakupiła licencję na produkcję nowego sezonu. – Po powrocie „Tańca z Gwiazdami” Polska roztańczyła się na nowo. Głos widzów był tutaj decydujący. Teraz idziemy za ciosem, wsłuchując się w propozycje oglądających. „You Can Dance” to nasz kolejny ukłon w ich stronę – mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Nowa, ósma edycja :You Can Dance”, zadebiutuje jesienią tego roku. Wszystko wskazuje na to, że reality show będzie emitowany w piątkowe wieczory, w miejsce „Tańca z Gwiazdami”, którego 15 sezon miałby być emitowany wiosną 2015 roku.

Castingi do „You Can Dance 8” rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja.

Dodano 02.04.2014:
Powyższy artykuł stanowi żart primaaprilisowy
Poprzedni artykułNastępny artykuł