Dokumentalne

MTV Polska wyprodukuje polską wersję reality show z udziałem nastoletnich matek

Logo programu Teen Mom

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych stacja MTV zdecydowała właśnie o zdjęciu z anteny trzeciego woluminu reality show „Teen Mom”, MTV Polska zdecydowała zrealizować polską wersję formatu.

Logo programu Teen Mom
Logo programu Teen Mom

W programie, który w naszym kraju nosić będzie nazwę „Teen Mom PL”, widzowie będą śledzić losy czterech nastoletnich matek. W produkcji pokazane zostanie jak godzą one obowiązki z nauką, pracą i życiem osobistym, a także jak zmienia się ich stosunek do życia po urodzeniu dziecka. Widzowie zobaczą też rodzinne konflikty i nieporozumienia z ojcem dziecka.

– Ambicją MTV jest poruszać najważniejsze tematy, którymi żyją Milenialsi na całym świecie. „Teen Mom PL” dotyka szalenie ważnego tematu młodego macierzyństwa oraz odpowiedzialności, która czasami spada na młodego człowieka zbyt szybko. Nagłaśniając te konkretne historie MTV przedstawia szerokie spektrum spraw, które składają się na codzienność młodych ludzi – mówi Jerzy Dzięgielewski, dyrektor programowy MTV Polska.

Reżyserem polskiej edycji „Teen Mom PL” będzie Marcin Koszałka („Pręgi”, „Rewers”, „Takiego pięknego syna urodziłam”). Do realizacji polskiej edycji zaproszono także znanych dokumentalistów: Marcina Janosa Krawczyka („Sześć tygodni”), Martę Prus („Osiemnastka”), Julię Ruszkiewicz („Sezon na kaczki”) i Jakuba Stożka („Poza zasięgiem”). Każdy z nich odpowiedzialny jest za reżyserię jednej historii. Za produkcję odpowiadają Anna Kępińska i Maciej Kubicki z firmy Telemark, mający na swoim koncie takie seriale jak „Bez tajemnic” czy „Londyńczycy”.

Oficjalnym partnerem merytorycznym „Teen Mom PL” jest prowadzona przez z Sylwię Chutnik Fundacja MaMa, działająca na rzecz poprawy sytuacji kobiet, w szczególności matek, we wszystkich sferach życia. – Wierzymy, że takie programy jak „Teen Mom” będą okazją do rozpoczęcia w Polsce debaty o tym, jaka jest realna sytuacja matek i jak możemy wspierać trudne wybory rodzicielstwa w młodym wieku – mówi Sylwia Chutnik.

Format „Teen Mom” powstał w Stanach Zjednoczonych, gdzie MTV zrealizowało 3 woluminy reality show – łącznie 9 sezonów (cztery edycje „Teen Mom”, cztery edycje „Teen Mom 2” i jedną edycję „Teen Mom 3”, po której show został ostatecznie zdjęty z anteny).

Polska będzie pierwszym krajem poza USA, który wyprodukuje lokalną odsłonę formatu. Amerykańską wersję kanał MTV Polska emitował pod tytułem „Nastoletnie matki”. Na program „Teen Mom PL” złoży się 10 odcinków. Produkcja trafi na antenę na początku przyszłego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł