Space Race

Po 13 latach starań powstanie reality show, którego zwycięzca poleci w kosmos!

Zwycięzca Space Race poleci w kosmos | fot. synian.wordpress.com

Po 13 latach starań producentowi wykonawczemu programu „Survivor” udało się dopiąć swego: powstanie reality show, którego zwycięzca poleci w kosmos. Widowisko pod tytułem „Space Race” („Kosmiczny wyścig”) wyemituje amerykańska stacja NBC.

Mark Burnett, producent wykonawczy „Survivor”, od lat starał się stworzyć reality show, którego zwycięzca wygrałby możliwość podróży w kosmos. Po raz pierwszy na łamach Reality-TV.pl o planach produkcji formatu pisaliśmy w 2002 roku. Pierwotnie program miał nosić tytuł „Destination: Mir” („Przeznaczenie: Mir”), a następnie – gdy stacja Mir została zniszczona – „Destination: Space” („Przeznaczenie: Kosmos”).

Po 13 latach cel udało się zrealizować. Stacja NBC złożyła właśnie oficjalne zamówienie na produkcję programu. Widowisko nosić będzie tytuł „Space Race” („Kosmiczny wyścig”), a zwycięzca uda się w kosmos w ramach komercyjnej podróży kosmicznej SpaceShipTwo (cena biletu wynosi 250 tys. dolarów).

Co ciekawe, w minionym tygodniu Sony ogłosiło realizację podobnego programu w Holandii, ale przeznaczonego dla celebrytów. W „Milky Way Mission” weźmie udział grupa gwiazd, a zwycięzca otrzyma bilet na lot w kosmos.

Chcielibyście wziąć udział w takim reality show?

Poprzedni artykułNastępny artykuł