Seriale

„Wawę Non Stop” ogląda niespełna milion widzów. TVN straciła połowę widowni

Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN

Po czterech tygodniach emisji serialu „Wawa Non Stop” średnia oglądalność programu to około milion widzów, czyli połowa tego, ile TVN gromadziła rok wcześniej w tym samym paśmie. Serial daje stacji czwarte miejsce w rynku telewizyjnym.

Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN
Bohaterowie serialu WAWA non stop | fot. TVN

Serial „Wawa Non Stop”” można oglądać w dni powszednie o godz. 18:00. W okresie od 2 do 26 września średnia oglądalność produkcji wyniosła 990 tys. widzów, co przełożyło się na 9,62 proc. udziału w grupie 4+ – wynika z danych Nielsen Audience Measuerment.

Ten wynik dał TVN dopiero czwarte miejsce w całym rynku telewizyjnym. Zdecydowanym liderem pasma jest Polsat, który podczas nadawania „Pierwszej miłości” i „Wydarzeń”, ma 19,59 proc. udziału. Na drugiej pozycji znajduje się Dwójka („Panorama”, „Sport”, „Pogoda”, „Jeden z dziesięciu”; 13,76 proc.), a na trzeciej – Jedynka („Klan”, „Świat się kręci”; 12,11 proc.).

Udział “Wawy Non Stop” w grupie komercyjnej jest wyższy i wynosi 11,64 proc., co zapewnia TVN pozycję wicelidera rynku. Polsat ma jednak przewagę nad konkurentem, bo jego udział w tej grupie wynosi 23,18 proc. Trzecie miejsce zajmuje TVP2, a czwarte – TVP1.

W analogicznym okresie 2012 roku w tym samym paśmie emisji TVN oglądało 1,97 mln osób, a udział stacji wynosił 19,32 proc. w grupie 4+ i 19,21 proc. w grupie 16-49. Stacja nadawała wówczas serial „Ukryta prawda”, który obecnie oglądać można o godz. 15:00.

Edward Miszczak, członek zarządu TVN ds. programowych, podkreśla, że nie zakładano, iż produkcja okaże się od razu sukcesem stacji. – Takie programy nie zbierają widzów w kilka dni. To ciągle jest serial „na dotarciu”, dotyczy to zarówno bohaterów jak i twórców. Wzmacniamy zespół produkcyjny i pracujemy nad tym, żeby „Wawa” osiągnęła taki poziom, który zadowoli widzów. Na pewno nie straciliśmy wiary w ten serial i w ten gatunek programów – zapewnia Edward Miszczak.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł