Tylko Muzyka 05

Wyniki oglądalności piątej edycji „Tylko Muzyka”

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Piątą edycję „Tylko Muzyka” oglądało w Polsacie średnio 3,25 mln osób. Względem emitowanej wiosną zeszłego roku trzeciej edycji program stracił 240 tys. widzów. Dał jednak stacji pozycję wicelidera rynku i przyniósł z reklam 47,6 mln zł.

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. Polsat
Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Widowisko „Tylko Muzyka 5” było można oglądać w Polsacie w niedziele o godz. 20:00, w okresie od 24 lutego do 12 maja. Średnia widownia show wyniosła 3,25 mln osób, co przełożyło się na 20,20 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 23,96 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek formatu, który oglądało 4,08 mln osób. Wówczas format nie konkurował z hitowym „Ranczem” TVP1. Odcinek finałowy obejrzało 2,72 mln widzów, ale był on o ponad godzinę dłuższy niż pozostałe wydania.

Zakończoną właśnie edycję oglądało o 240 tys. mniej widzów niż nadawaną wiosną zeszłego roku trzecią osłonę formatu (śledziło ją 3,49 mln osób przy udziałach wynoszących odpowiednio 21,63 proc. i 25,55 proc.).

Polsat w czasie emisji „Tylko Muzyka 5” był wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce w tym czasie zajęła TVP1, pokazująca „Pogodę”, „Nad rozlewiskiem”, „Ranczo” oraz filmy fabularne, co dało jej 22,59 proc. udziału. Za Polsatem uplasowały się TVN („Surowi rodzice 2”, „Przepis na życie”, „Na językach”; 13,10 proc.) oraz TVP2 (cykl filmów fabularnych „Kino na maksa” oraz „Głęboka woda”; 7,30 proc.). W grupie komercyjnej Polsat był już jednak liderem rynku.

Wpływy reklamowe wyniosły 47,6 mln zł. W porównaniu do trzeciej edycji wzrosły one o 2,3 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Jesienią tego roku Polsat pokaże szóstą edycję reality show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł