The Voice of Poland 2

„The Voice 2” – odcinek 9: znamy nazwiska ćwierćfinalistów!

Logo programu The Voice of Poland

We wczorajszym odcinku „The Voice of Poland 2” poznaliśmy nazwiska uczestników ćwierćfinału widowiska. Kogo zobaczymy w kolejnym etapie?

Logo programu The Voice of Poland
Logo programu The Voice of Poland

Jako pierwszy podczas przesłuchań „na żywo” zaprezentował się zespół Patrycji Markowskiej. Janek Traczyk wykonał balladę „The Scientist” grupy Coldplay. – Zrobiłeś to lepiej, niż na próbie. To jest nie lada wyczyn – komplementowali Baron i Tomson. – Mnie by trema zżarła totalnie. A ty wychodzisz jak profesjonalista. Śpiewasz serduchem. Na polskim rynku brakuje takich mężczyzn – pochwaliła podopiecznego Patrycja Markowska.

Żaneta Lubera zaśpiewała przebój Meredith Brooks „Bitch”. – Jesteś świetna, co ci będę więcej mówił – krótko skomentował Marek Piekarczyk. – Czuję z tobą takie pokrewieństwo dusz… Jesteś kompletna i drapieżna. Uwielbiam cię – powiedziała trenerka uczestniczki Patrycja Markowska, która… pocałowała podopieczną w odsłonięte udo.

„Cicho” Ewy Farnej wykonał Jurand Wójcik. – Z każdym dźwiękiem było lepiej. To jest „live”, tu wszyscy jesteśmy w nerwach – powiedziała Justyna Steczkowska. – Jestem bardzo dumna z Juranda. On ma ogromny potencjał, z każdym odcinkiem rozwijasz się – dodała jurorka Patrycja Markowska.

Kolejna uczestniczka Justyna Panfilewicz zaśpiewała „What’s Up” 4 Non Blondes. – Ostry czad, bardzo ładnie to zrobiłaś i pięknie zaśpiewałaś. Bardzo przekonująco – stwierdził Marek Piekarczyk. – Jestem tak dumna i szczęśliwa, że wtedy nacisnęłam guzik… Zaśpiewałaś fenomenalnie i wyglądasz bajecznie – komplementowała Patrycja Markowska.

Natalia Nykiel wykonała przebój „This World” Selah Sue. 0 Ciebie się tak samo przyjemnie słucha, jaki ogląda. 10 na 10 – ocenili Baron i Tomson. – Robisz z mężczyznami coś takiego, że mam zapchaną skrzynkę SMS-ową. Wszyscy moi znajomi o tobie mówią – ujawniła Patrycja Markowska, która określiła podopieczną słowami „wielka wokalistka”.

Telewidzowie najwięcej głosów oddali na Natalię Nykiel i Justyna Panfilewicz, które awansowały do kolejnego etapu „The Voice of Poland”. Jurorka Patrycja Markowska postanowiła, że do wokalistek dołączy Żaneta Lubera. Tym samym z programem pożegnali się Janek Traczyk i Jurand Wójcik.

Następna zaprezentowała się grupa Justyny Steczkowskiej. Zaczęła Michalina Brudnowska, która wykonała „It’s Raining Men” The Weather Girls, piosenkę znaną później m.in. z wykonania Geri Halliwell. – Kompletnie nie moja bajka i ciężko mi się mądrzyć. Trochę cię trema zjadła, zabrakło subtelności – krytykowała Patrycja Markowska, co publiczność przyjęła buczeniem. – To nie jest piosenka o subtelności, tylko tak to można było zaśpiewać – Justyna Steczkowska odbijała krytykę koleżanki jurorki.

Monika Szczot zaśpiewała przebój Natalii Kukulskiej „Im więcej ciebie tym mniej”. – Zawsze myślałem, że to popowa, lekka piosenka. Nie rozumiałem jej. A ty, Moniko, zaśpiewałaś o miłości. Bardzo mi się podobało – komplementował Marek Piekarczyk. – Śpiewałaś z dużym luzem i elegancją. Tak jak potrafisz najlepiej – powiedziała trenerka Justyna Steczkowska.

17-letni Bartek Kawałek wykonał „This Love” grupy Maroon 5. – Zrobiłeś fantastyczną atmosferę. Miałeś ten luz – stwierdzili Baron i Tomson. – Wcielasz w życie każdą radę, którą ci daję. Idziesz do przodu – chwaliła podopiecznego Justyna Steczkowska.

Beata Dobosz zaśpiewała przebój „I’m Outta Love” Anastacii. – Świetnie. Anastacia to jedna z moich ulubionych wokalistek, a to trudna piosenka. Nie poległaś. Było z „powerem” – komplementowała Patrycja Markowska. – Co ja mam powiedzieć? Moje marudzenie na próbach przyniosło efekt. Pokazałaś na scenie, kto tu rządzi i kto ma charakter – powiedziała Justyna Steczkowska.

Michał Sobierajski wykonał balladę „Fields Of Gold” Stinga. – Mój mężczyzna powiedział mi, że ty jesteś tknięty palcem bożym. Jesteś wielkim artystą – powiedziała Patrycja Markowska. – Było pięknie, Michał. Ty jesteś taki młody, tak się pięknie rozwijasz… Rzeczywiście jesteś naznaczony palcem bożym – rozpływała się w pochwałach trenerka Justyna Steczkowska.

Z zespołu Justyny Steczkowskiej do ćwierćfinału „The Voice of Poland” awansowali Michał Sobierajski i Monika Szczot (głosami telewidzów) oraz Beata Dobosz (decyzją jurorki). Z show odpadli Michalina Brudnowska i Bartek Kawałek.

Jako trzecia zaprezentowała się grupa Marka Piekarczyka. Wojtek Gruszczyński wykonał „Kocham Cię” Chłopców z Placu Broni. – Zaśpiewałeś to o wiele lepiej, niż w oryginale. Wzruszająco, ale po męsku – zawyrokowała Justyna Steczkowska. – Wojtek zaaranżował ten utwór od nowa. Wzruszyłem się tym wykonaniem właśnie teraz, nie wiem dlaczego – przyznał trener Marek Piekarczyk.

Magdalena Bałdych wykonała „Summer of ’69” Bryana Adamsa. – Fantastycznie! Jesteś autentyczna i doświadczona, biegasz po tej scenie zawodowo – zachwycali się Baron i Tomson. – Jestem z… siebie bardzo dumny. Magda przy publiczności i w trakcie występu zupełnie się zmienia – powiedział Marek Piekarczyk.

„Kwiaty we włosach” Czerwonych Gitar zaśpiewała Basia Janyga. – Pięknie. Ta piosenka w tym opracowaniu jest wzruszająca, tekst odbiera się inaczej. Cudownie – pochwaliła Justyna Steczkowska. – Ta aranżacja była autorstwa Basi i zespołu. Uwielbiam, jak pieścisz mój najukochańszy język. Polski język. To jest cudowne – to słowa Marka Piekarczyka.

Natalia Sikora wykonała „Whole Lotta Love” grupy Led Zeppelin. – Petarda – krótko stwierdzili Baron i Tomson. – Ty jesteś królową magiczną! – emocjonował się Marek Piekarczyk.

„Wonderful Tonight” Erica Claptona zaprezentował Juliusz Kamil z towarzyszeniem grającej na fortepianie partnerki. – Nie masz słabych stron. Znów się wzruszyłem. A to, że nie wiedziałeś, że tu dziś będzie twoja kobieta i zaśpiewałeś to do końca… – zachwycała się Patrycja Markowska.

Tym razem telewidzowie dali awans do ćwierćfinałów konkursu Natalii Sikorze i Juliuszowi Kamilowi, a Marek Piekarczyk Wojtka Gruszczyńskiego. Z „The Voice” pożegnały się Basia Janyga i Magdalena Bałdych.

Na końcu o awans do ćwierćfinału walczyli uczestnicy z drużyny Barona i Tomsona. Klasyk „Sweet Home Chicago” Roberta Johnsona wykonał Michał Jabłoński. – Porwałeś publikę – stwierdziła Patrycja Markowska. – Fantastycznie poradziłeś sobie z tym numerem. Widać było twoją zabawę – powiedzieli Baron i Tomson.

Ania Ozner zaśpiewała przebój Christiny Aguilery „Fighter”. – Wojowała aż dym szedł z podłogi – Marek Piekarczyk nawiązał do tytułu piosenki. – Cudnie. Mikrofon powinien być dumny, że do niego śpiewasz. Jesteś jak idealna maszyna, która nigdy się nie myli. A prywatnie jesteś taką delikatna osobą – powiedzieli trenerzy Baron i Tomson.

Kasia Dereń wykonała utwór Kasi Wilk „Do kiedy jestem”. – Nieprzypadkowo tu jesteś. Śpiewasz tak zawodowo. Jak to mówi mój tata, „leczysz” dźwiękiem każdą wokalistkę – chwaliła Patrycja Markowska. – Dziękujemy ci! Świetnie, że nas wybrałaś – dziękowali podopiecznej Baron i Tomson.

„Cry Me A River” Justina Timberlake’a zaśpiewał Mateusz Grędziński. – Na polskim rynku nie ma takiego wokalisty, jak ty. Oferujesz pełny show – zachwycała się Justyna Steczkowska. – Nie wiem, czy po takim wykonaniu można coś dodać? – powiedzieli Baron i Tomson.

Dorota Osińska zaprezentowała „Je T’aime” Lary Fabian. Wzruszony Marek Piekarczyk nawet nie chciał komentować wykonania byłej podopiecznej, podobnie jak Baron i Tomson.

Z zespołu muzyków Afromental do ćwierćfinału awansowali właśnie Dorota Osińska i Michał Jabłoński (głosami telewidzów) oraz Kasia Dereń (decyzją jurorów). Z „The Voice of Poland” pożegnali się Ania Ozner i Mateusz Grędziński.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł