Idol, The Voice

USA: „The Voice” zmierzy się z „Amerykańskim Idolem”

Jury czwartej edycji amerykańskiego The Voice | fot. NBC

Amerykańska stacja NBC po raz drugi rusza na bitwę z telewizją FOX: w maju wyemitowany zostanie specjalny odcinek czwartego sezonu „The Voice”, który stanowić będzie bezpośrednią konkurencję dla emitowanego na antenie FOX „Amerykańskiego Idola 12”.

Jury czwartej edycji amerykańskiego The Voice | fot. NBC
Jury czwartej edycji amerykańskiego The Voice | fot. NBC

Już 25 marca na antenie NBC zadebiutuje czwarta edycja reality show „The Voice”. Tym razem uczestników oceniać będzie jury w składzie: Adam Levine, Blake Shelton, Usher i Shakira.

Wiadomo już, że kanał wyemituje dwa specjalne, dwugodzinne odcinki, których emisja została zaplanowana na 30 kwietnia i 7 maja.

Z kolei w środę, 8 maja stacja pokaże widzom kolejny specjalny odcinek, w którym przedstawiona zostanie najlepsza dwunastka uczestników czwartej edycji. Odcinek ten będzie stanowił bezpośrednią konkurencję dla emitowanego w stacji FOX „Amerykańskiego Idola”.

Przypomnijmy, że podobne zdarzenie miało miejsce jesienią 2012 roku. Wówczas w pojedynku zmierzyły się „The Voice 3” i „The X Factor 2”. Z bitwy zwycięsko wyszedł reality show stacji NBC. Obie produkcje osiągnęły co prawda taki sam wynik w grupie docelowej 18-49, ale w ilości zgromadzonych telewidzów „The Voice” pokonało „The X Factor”, gromadząc o 2,2 mln widzów więcej.

Poprzedni artykułNastępny artykuł