Big Brother

Ruszyła emisja pierwszej edycji kanadyjskiego „Big Brothera”

Logo programu Big Brother w Kanadzie

Wczoraj w Kanadzie wystartowała pierwsza edycja „Big Brothera”. Program, emitowany na antenie stacji telewizyjnej Slice, oparty jest na amerykańskich zasadach.

Logo programu Big Brother w Kanadzie
Logo programu Big Brother w Kanadzie

W reality show bierze udział 15 uczestników, którzy – tak jak w wersji amerykańskiej – mogą zawierać sojusze i zmawiać się co do nominacji, by pozbyć się z programu najbardziej groźnych rywali. W każdym tygodniu odbędą się konkurencje o tytuł Głowy Domu i o Veto. Głowa Domu zyska prawo do nominacji dwóch uczestników. Z kolei zdobywca Veta będzie zdobędzie szansę ułaskawienia jednej z osób (lub siebie) i tym samym zapobiegnięcia potencjalnej eliminacji. O tym, kto opuści Dom Wielkiego Brata zdecydują wszyscy mieszkańcy w anonimowym głosowaniu w Pokoju Zwierzeń.

Dodatkowo mieszkańcy mogą się spodziewać specjalnych telefonów od Wielkiego Brata. Ten, kto odbierze połączenie, otrzyma zadanie specjalne. Powodzenie w wykonaniu misji oznaczać będzie nagrodę, a niepowodzenie – karę.

Widowisko potrwa 75 dni, a zwycięzca (wyłoniony przez jury, czyli siedmiu ostatnich wyeliminowanych graczy) otrzyma w nagrodę 100 tys. dolarów, samochód i 25 tys. na zakupy w sklepie meblowym Brick.

Reality show będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i niedziele. Tak jak w przypadku amerykańskich edycji, czwartek będzie dniem, kiedy dochodzić będzie do eliminacji jednego z uczestników. Ponadto kanał Slice pokaże też specjalne odcinki na żywo pt. „Big Brother: After Dark”.

Premierze kanadyjskiego „Big Brothera” towarzyszy ciekawa kampania reklamowa. Jednym z jej elementów jest poruszająca się po Toronto ciężarówka, „dzięki” której można skosztować głównego dania w „Big Brotherze” – tzw. „slopu”, jakim muszą się żywić mieszkańcy Domu Wielkiego Brata, którzy przegrali cotygodniową konkurencję o jedzenie.

„Big Brother Canada” prowadzi Arisa Cox.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano jeden sezon lokalnej edycji „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady. Rozpoczęta wczoraj edycja „Big Brothera” to pierwszy, pełnoprawny sezon „Wielkiego Brata” w Kanadzie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł