Dwa Światy

KRRiT chce odebrać koncesję stacji ATM Rozrywka TV

Logo stacji ATM Rozrywka TV

KRRiT podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania o cofnięcie koncesji spółce ATM Grupa na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą ATM Rozrywka TV.

Logo stacji ATM Rozrywka TV
Logo stacji ATM Rozrywka TV

Przypomnijmy, że Grupa ATM planuje start kanału na czerwiec tego roku. Na antenie stacji mają się znaleźć m.in. filmy, seriale, a także archiwalne produkcje, które niegdyś było można oglądać na antenie Polsatu i TV4 – chociażby „Dwa Światy” czy wszystkie edycje „Baru”. Kanał rozważa też w przyszłości produkcję drugiej edycji „Dwóch Światów”.

Postępowanie KRRiT zostało wszczęte w związku z art. 38 ust. 1 pkt 3 ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku, w myśl którego „koncesję cofa się, jeżeli działalność objęta koncesją jest wykonywana w sposób sprzeczny z ustawą lub warunkami określonymi w koncesji, a nadawca, pomimo wezwania Przewodniczącego Krajowej Rady, w wyznaczonym terminie nie usunął stanu faktycznego lub prawnego niezgodnego z warunkami określonymi w koncesji lub w ustawie”.

Przewodniczący KRRiT wzywał dwukrotnie spółkę ATM Grupa do złożenia wyjaśnień. Z przeprowadzonego przez KRRiT monitoringu wynika, że program jest rozpowszechniony w sposób sprzeczny z warunkami określonymi w koncesji.

Innego zdania jest nadawca, który zapowiada walkę o zatrzymanie koncesji. Spółka ATM Grupa poinformowała, że nie otrzymała jeszcze żadnego aktu o charakterze administracyjnym, skierowanego bezpośrednio do niej w tej sprawie w sposób formalny. Dodatkowo spółka podkreśla, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, podjęcie uchwały przez KRRiT nie oznacza utraty koncesji przez spółkę, a jest jedynie podstawą do wszczęcia postępowania przez przewodniczącego KRRiT w tej sprawie.

W toku tego postępowania spółka przedstawiać będzie przewodniczącemu KRRiT swoje stanowisko i wykazywać prawidłowość podejmowanych działań, w tym ich zgodność z ustawą i zapisami koncesyjnymi.

Kanał ATM Rozrywka TV rozpoczął testowy przekaz pod koniec lutego 2012 roku drogą satelitarną oraz w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Pełna ramówka stacji ruszy jeszcze przed Euro 2012.

[media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł