The Voice of Poland, The Voice of Poland 2

Rochstar: „Nergal” powinien zostać w „The Voice”

Adam Darski wśród członków grupy Behemoth | fot. FORUM

Produkująca dla TVP2 program „The Voice of Poland” firma Rochstar chciałaby, aby Adam Darski pozostał jurorem show, jeśli będzie jego druga edycja. Na Facebooku powstała też grupa protestująca przeciw planowanemu usunięciu artysty z programu.

Adam Darski wśród członków grupy Behemoth | fot. FORUM
Adam Darski wśród członków grupy Behemoth | fot. FORUM

O tym, że Adam Darski nie będzie jurorem w kolejnej edycji „The Voice of Poland”, jeśli ona powstanie, zdecydował prezes TVP Juliusz Braun. Podczas zeszłotygodniowej rozmowy z ks. dr. Bolesławem Karczem, prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, powiedział, że trudno z dnia na dzień usunąć „Nergala” z jury „The Voice of Poland”. – Jesteśmy związani umowami z producentem i sponsorami, a zdecydowana część odcinków programu jest już nagrana – uzasadnił Braun. Jednocześnie prezes TVP ocenił, że zatrudnienie „Nergala” w show było błędem.

Przeciw obecności „Nergala” protestowali m.in. przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego bp Wiesław Mering oraz przewodniczący Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu abp Sławoj Leszek Głódź, a także niektórzy widzowie, którzy słali protesty do Telewizji Polskiej.

Inne zdanie na temat dalszej obecności Adama Darskiego w „The Voice of Poland” ma jednak Rochstar, producent wykonawczy progrmau. – Bardzo nam zależy, by w kolejnej edycji jury programu pozostało bez zmian – mówi w rozmowie z „Faktem” Krystyna Kulesza, PR manager w firmie Rochstar. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że ostatnie słowo należy do TVP, ale zrobimy co w naszej mocy, by Adam Darski wystąpił – dodaje.

Pozostania Darskiego w programie chce też część widzów. Na Facebooku powstał fanpage „Tak dla Nergala w TVP”. Jego założyciele apelują do widzów o wysyłanie maili do prezesa Juliusza Brauna z protestem przeciw decyzji o usunięciu „Nergala” z programu TVP. W niedzielny wieczór fanpage polubiło prawie 7 tys. osób. Dla porównania, oficjalny fanpage „The Voice of Poland” miał prawie 33 tys. fanów.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł