You Can Dance 6

„You Can Dance 6” – odcinek 11: Kuba Pursa i Alisa Floryńska odpadli z programu

Kuba Pursa i Alisa Floryńska | fot. TVN

Do tej pory nie było jeszcze tak wyrównanej walki. Wszystkie występy należały do udanych. Jury miało trudną decyzję do podjęcia, ale jeszcze trudniej było zadecydować widzom.

Kuba Pursa i Alisa Floryńska | fot. TVN
Kuba Pursa i Alisa Floryńska | fot. TVN

Ten odcinek to była prawdziwa wojna płci! Dwie grupy – chłopcy i dziewczyny zmierzyły się ze sobą w zaciętym pojedynku. Patricia Kazadi razem z chłopakami zatańczyła do energetycznej, mocnej piosenki „Toyfriend” (David Guett, feat. Wynter Gordon).

Kuba i Ania zatańczyli do piosenki „Gravity” (Sarah Bareilles) w choreografii Mariusza Olszewskiego, opowiadającej o przenikaniu uczuć i ich przemijaniu. – Aniu, jesteś dla mnie największą metamorfozą tego programu – powiedział po ich występie zachwycony Agustin. – To był chyba najbardziej intymny duet w tym programie, a ty Kuba po raz pierwszy nie krzyczałeś w tańcu, tylko zatańczyłeś emocje – dodał. – Chyba oglądam inny program, emocjonalna część fajna, ale jeśli chodzi o technikę, to nie zgodzę się z Agustinem – powiedział Michał Piróg.

Jako kolejni wystąpili Michał i Paulina, którzy zatańczyli locking, w choreografii Wojtka Blaszko. – To było fajne, fajne, fajne! Paulina, do tej pory pasowało do ciebie określenie „rozważna i romantyczna”, a teraz jesteś „szalona” – skomentowała Kinga Rusin i dodała: – Michał ty masz w sobie tyle ciepła, że zastanawiam się, czy nie będziemy musieli cię gdzieś zamknąć, żebyś nie zwiększył efektu cieplarnianego. – Była mega fajna energia, która jest bardzo ważna w tym tańcu, wyście tego nie zgubili i za to wam dziękuję – powiedział Michał Piróg.

Sebastian i Masza zatańczyli trudną choreografię w stylu modern do piosenki „Je veux” (ZAZ). Ten występ został oceniony jako najlepszy w tym odcinku. Tylko Sebastianowi i Maszy udało się uniknąć solówek. – Szkoda gadać, byliście rewelacyjni – powiedziała Kinga, która aż zaniemówiła z wrażenia. – Świetna choreografia. Fajny pomysł, dobra stylizacja, tanecznie to była wasza technika, dla mnie troszkę za mało groteski. Finał już niedługo i ja chce widzieć wasz rozwój – surowo skwitował Agustin.

Dominik i Alisa zatańczyli hip-hop do piosenki „Who’s that chick” (Rihanna, feat. David Guetta). – Energia, żar, ogień. Zastanawiałam się, czy w pewnym momencie nie będzie trzeba straży pożarnej tutaj wezwać – zauważyła Kinga Rusin. – Bardzo muzycznie, mocniejszy był Dominik, ty byłaś bardziej kobieca i dlatego powiem, że nie ułatwiacie nam decyzji – stwierdził Piróg. – Bardzo dobra choreografia, bardzo gęsta, pełna muzyki, bardzo trudna. Zabrakło mi trochę dokładności i izolacji – ocenił Agustin.

Na koniec obejrzeliśmy show w wykonaniu czwórki tancerek „You Can Dance” do piosenki „Blow” (Kesha). – Oszałamiający występ, ale jeżeli chodzi o sam taniec, to po prostu Alisa i Paulina doskonale, to była wasza technika – powiedział Agustin. – Ja nie mam samochodu, ale może powinienem go kupić, gdyby takie dziewczyny były na myjni, to by były czyste samochody w tym kraju – dodał Piróg.

Po burzliwych obradach jurorów solówki zatańczyli Alisa, Kuba, Paulina, Michał, Dominik i Ania. Decyzją widzów z programem musiał pożegnać się Kuba Pursa oraz Alisa Floryńska, która przegrała z Anką zaledwie o 0,5% głosów widzów.

[Plejada.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł