Expedition Impossible: Kingdom of Morocco

Rusza nowy przygodowy reality show. Będzie konkurencja dla „The Amazing Race”?

Uczestnicy Expedition Impossible | fot. ABC

Coraz goręcej robi się na rynku amerykańskich produkcji telewizyjnych. Dopiero co NBC za sprawą „The Voice” zagroziła pozycji „Amerykańskiego Idola” w stacji FOX, a teraz do wojny na przygodowe reality show ruszyła stacja ABC. Kanał wprowadza do swojej ramówki nowy program, który w wypadku sukcesu może zagrozić niedoścignionemu, choć już nieco zużytemu formatowi „The Amazing Race”, emitowanemu w CBS.

Uczestnicy Expedition Impossible | fot. ABC
Uczestnicy Expedition Impossible | fot. ABC

ABC ogłosiła właśnie pełen skład uczestników nowego przygodowego widowiska pod tytułem „Expedition Impossible” (nawiązanie do „Mission: Impossible”). Za produkcję reality show odpowiada Mark Burnett, twórca „Survivor” i zarazem osoba odpowiedzialna za adoptowanie na rynek amerykański programu „The Voice”.

W „Expedition Impossible” bierze udział 13 trzyosobowych drużyn, które podróżować będą przez pustynie, góry i rzeki w Królestwie Maroko. Grupy nosić będą odpowiednie nazwy. I tak widzowie śledzić będą m.in. zmagania Kalifornijskich Dziewczyn, Gliniarzy, Rybaków, Dziadkowych Wojowników, Nowojorskich Strażaków czy Armii Mamusiek.

W każdym tygodniu zawodnicy będą zmagać się ze specjalnymi zadaniami. Po 10 etapach tylko jedna drużyna zostanie zwycięzcą. Każdy członek zwycięskiego zespołu otrzyma w nagrodę 50 tys. dolarów i Forda Explorer.

ABC zapowiada, że reality show będzie prawdziwą ewolucją przygodowych reality shows, na miarę przygód Indiany Jonesa.

Pierwszy odcinek „Expedition Impossible” zostanie wyemitowane w czwartek, 23 czerwca na antenie ABC.

Poprzedni artykułNastępny artykuł