The Amazing Race 18: Unfinished Business

Finał „The Amazing Race 18”: po raz drugi w historii wygrały kobiety!

Po finale uczestnicy świętowali 10-lecie The Amazing Race | fot. CBS

Wczoraj w USA wyemitowano finał 18 edycji „The Amazing Race”. Po raz drugi w historii amerykańskiej wersji widowiska zwycięstwo przypadło kobietom.

Po finale uczestnicy świętowali 10-lecie The Amazing Race | fot. CBS
Po finale uczestnicy świętowali 10-lecie The Amazing Race | fot. CBS

Program „The Amazing Race 18: Niedokończone sprawy” emitowany był od 21 lutego i wzięło w nim udział 11 dwuosobowych drużyn, znanych z sezonów 12-17, którym na skutek popełnionych błędów nie udało się pomyślnie zakończyć wyścigu. Dlatego też zespoły otrzymały drugą szansę wzięcia udziału w telewizyjnym wyścigu dookoła świata.

Do ostatniego etapu, rozgrywającego się w Miami, zakwalifikowały się trzy drużyny: LaKisha Hoffman i Jennifer Hoffman, Gary Ervin i Mallory Ervin oraz Herb „Flight Time” Lang i Nate „Big Easy” Lofton. Finałowe zespoły w wyścigu dookoła świata odwiedziły 5 kontynentów, 23 miasta i pokonały trasę 40 tys. mil.

Na drugim miejscu uplasowali się Flight Time” i „Big Easy”, zaś na trzecim – Gary i Mallory. Jako pierwsze linię mety przekroczyły siostry: 30-letnia LaKisha Hoffman i 26-letnia Jennifer Hoffman, zdobywając w nagrodę milion dolarów. Tym samym – po raz drugi w historii amerykańskiej wersji reality show – zwycięstwo przypadło kobietom.

Wcześniej udało się to Natalie Strand i Katherine Chang – uczestniczkom „The Amazing Race 17”. Kobieca drużyna – Zabrina Fernandez i Joe Jer Tee – wygrała również pierwszą azjatycką wersję reality show, emitowaną na przełomie 2006 i 2007 roku w AXN Asia. Kobiety – Patricia i Sane – zwyciężyły także w pierwszej edycji „The Amazing Race: A Corrida Milionária”, emitowanej na przełomie 2007 i 2008 roku w Brazylii.

Warto dodać, że zaraz po zakończeniu wyścigu rozpoczęła się wielka impreza, na której pojawili się uczestnicy wszystkich 18 edycji amerykańskiego „The Amazing Race”. Powodem do świętowania było nie tylko zwycięstwo Kishy i Jen, ale przede wszystkim jubileusz 10-lecia widowiska.

Finał „The Amazing Race 18: Unfinished Business” oglądało 8,91 mln widzów, co dało pozycję lidera emitującej program stacji CBS. Jeśli jednak porównamy wyniki z finałami poprzednich sezonów, okazuje się, że był to najgorzej oglądany finał w historii widowiska.

We wrześniu tego roku na antenie amerykańskiej stacji CBS zadebiutuje 19. edycja”The Amazing Race”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł