Przygodowe

Gwiazdor reality show zamordował swoich rodziców

Był faworytem programu, miał wielką nagrodę pieniężną i sławę na wyciągnięcie ręki. Jednak w internecie zaczęły krążyć plotki, że Cyril Jacquet – uczestnik bijącego rekordy popularności programu reality show „Around the World”, w wieku 15-lat z zimną krwią zastrzelił swoich rodziców – donosi „The Guardian”.

Program „Around the World”, emitowany w hiszpańskiej stacji telewizyjnej Antena 3, ukazuje pary ścigające się w wyścigu dookoła kuli ziemskiej. Niebieskooki Cyril Jacquet wydawał się idealnym kandydatem na telewizyjnego idola. Młody, ambitny, atrakcyjny chłopak, miał sławę na wyciągnięcie ręki. Razem ze swoją dziewczyną Paolą Alberdi byli faworytami w wyścigu po 200 tys. funtów – głównej nagrody programu. Jednak Jacquet nie przewidział, że wraz z rosnącą popularnością ludzie zechcą dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

W internecie zaczęły pojawiać się plotki o „niepokojącej” przeszłości chłopaka, który miał w dzieciństwie zamordować rodziców. Przestraszeni producenci programu poprosili go o odniesienie się do krążących informacji. Mężczyzna nie zaprzeczył, w związku z czym został usunięty z listy uczestników telewizyjnego show.

Okazało się, że w 1994 roku 15-letni Cyril zastrzelił matkę z automatycznego pistoletu, należącego do ojca. Kilka godzin później w ten sam sposób zabił ojca. Jacquet przyznał się do podwójnego morderstwa i spędził 3 lata w ośrodku wychowawczym dla młodocianych. Z punktu widzenia hiszpańskiego prawa chłopak był niewinny, gdyż zbrodnie, których się dopuścił, zostały popełnione, gdy był jeszcze nieletni. „Zawsze będę chodził z podniesioną głową” – powiedział Jacquet żegnając się z widzami programu. Tłumaczył, że ludzie się zmieniają i że historia jego rodziny to prywatna sprawa.

[Gazeta.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł