Big Brother

Umiera Jade Goody, gwiazda brytyjskiego „Big Brothera”

Jade Goody – gwiazda brytyjskiego „Big Brothera” i znana skandalistka, jest umierająca. Lekarze dają jej kilka tygodni życia. Mimo przeciwności losu, dziewczyna postanowiła przed śmiercią wziąć ślub ze swoim partnerem, Jackiem Tweedem.

27-letnia Jade Goody dała się poznać szerszemu gronu publiczności za sprawą udziału w czterech edycjach reality show „Big Brother”. Najpierw pojawiła się w 2002 roku w brytyjskim „Big Brother 3”. Zasłynęła wówczas z twierdzenia, że Saddam Hussain jest sportowcem oraz wykazała się nieznajomością geografii Wysp Brytyjskich uważając, że Cambridge to dzielnica Londynu, a East Anglia leży za granicą. W grudniu 2004 roku Jade wystąpiła w „Big Brother: Panto”, a w 2007 roku pojawiła się w „Celebrity Big Brother 5”, gdzie jej rasistowskie uwagi wywołały masowe protesty telewidzów. W jednej z rozmów, Goody nazwała inną uczestniczkę widowiska – indyjską aktorkę Shilpę Shetty, „psem” i powiedziała jej, że „powinna wynosić się do domu, bo nie umie nawet mówić po angielsku”. Wypowiedzi Jade spowodowały rozruchy w Indiach, a widzowie zadecydowali o wyeliminowaniu Goody z programu.

Obie kobiety spotkały się ponownie w sierpniu 2008 roku, na planie pierwszej edycji hinduskiego „Big Bossa”. Jade Goody powróciła jako uczestniczka, a Shilpa Shetty jako gospodarz reality show. Jednak już trzeciego dnia trwania programu, pobyt Jade w Domu Wielkiego Brata dobiegł końca. Dziewczynie przekazano bowiem wyniki badań, przeprowadzonych jeszcze przed wejściem do „Big Brothera”. U Goody wykryto złośliwy nowotwór szyjki macicy. Po usłyszeniu złej nowiny, zapłakana kobieta zdecydowała natychmiast opuścić widowisko.

Wówczas Jade postanowiła, że musi zrobić wszystko, by zapewnić odpowiedni byt swojej rodzinie: zaczęła poddawać się chemioterapii i zgodziła się na realizację kolejnego reality show, za który otrzymała odpowiednie wynagrodzenie finansowe. Tym razem kamery telewizyjne towarzyszyły jej w walce z nowotworem.

Zaraz po tym, jak u Goody zdiagnozowano raka, Jack Tweed – 22-letni partner Jade, poprosił ją o rękę. Goody nadzorowała przygotowania do ślubu ze szpitalnego łóżka. Ceremonia miała miejsce w dniu wczorajszym, przyjęciu towarzyszyły występy gwiazd, a wszystko odbyło się w towarzystwie kamer. Relacja ze ślubu zostanie nadana w późniejszym terminie w brytyjskiej stacji telewizyjnej Living TV. Prawa do nagrania i wyemitowania ślubu zostały nabyte za kwotę wynoszącą milion funtów. W ten sposób umierająca gwiazda „Big Brothera” chce zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci. „Wiem, że niektórym ludziom nie podoba się to co robię, ale w tym momencie nie interesuje mnie, co inni ludzie o tym sądzą. Teraz ważne jest to, czego sama chcę” – mówi Jade.

Z każdym dniem brytyjskie media informują, że stan Goody pogarsza się i coraz częściej można przeczytać o ostatnich dniach życia byłej mieszkanki Domu Wielkiego Brata. Znienawidzona przez wszystkich Jade, po wielu latach zyskała sympatię Brytyjczyków i stała się dla nich przykładem walki z chorobą. Rzesze ludzi wspierają ją w trudnych chwilach. Słowa otuchy wypowiedział nawet premier Wielkiej Brytanii – Gordon Brown. „Myślę, że każdy na swój sposób radzi sobie ze swoimi problemami. Jej determinacja by pomóc rodzinie powinna być nagrodzona brawami. Życzę jej jak najlepiej i wiem, że cały kraj jest zaniepokojony jej stanem zdrowia” – powiedział Brown.

Lekarze nie dają Goody dużych szans na wygranie walki z rakiem. Mówią, że pozostał jej miesiąc życia. „Żyłam przed kamerami i być może umrę na przeciwko nich” – powiedziała Jade w jednym z ostatnich wywiadów.

Poprzedni artykułNastępny artykuł