Kapitalny pomysł

Słaba oglądalność „Kapitalnego pomysłu”

Nadawany w niedzielne popołudnia na antenie TVN-u teleturniej „Kapitalny pomysł” zdecydowanie przegrywa z propozycjami głównych konkurentów stacji i ma mniej widzów, niż programy pokazywane przez TVN w tym samym czasie antenowym, ale rok temu.

Trzy pierwsze odcinki programu „Kapitalny pomysł”, który prowadzi Marcin Meller, przyciągnęły przed ekrany średnio 1,25 mln widzów, przy udziale w rynku wynoszącym 8,95% w grupie 4+ i 11,83% w grupie 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Rok temu w tym paśmie TVN radziła sobie lepiej, bo miała 1,5 mln widzów oraz odpowiednio 10,65% i 13,11% udziału.

W czasie emisji „Kapitalnego pomysłu” TVN zajmuje czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Jedynka, nadająca „Teleexpress”, „300% normy” i „Ojca Mateusza” – pozycje te gromadzą aż 5,99 mln widzów. Na drugim miejscu plasuje się Dwójka (gł. „Brzydula Betty”, „Orzeł czy reszta?” – 2,26 mln), a na trzecim Polsat („Strzał w 10”, „Rodzina Zastępcza Plus” – 1,26 mln).

Wśród widzów „Kapitalnego pomysłu” dominują kobiety, osoby w wieku od 25 do 44 lat oraz od 50 do 59 lat, mieszkańcy średnich i dużych miast oraz osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

[WirtualneMedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł