Taniec z Gwiazdami 08

Oglądalność „Tańca z Gwiazdami 8”

W niedzielę w TVN zakończyła się ósma edycja reality show „Taniec z Gwiazdami”. Widowisko oglądało średnio 4,74 mln widzów. Wpływy z reklam nadanych wokół programu wyniosły 60 mln zł.

Finałowy odcinek, w którym Złotą Kulą za zwycięstwo odebrała para Agata Kulesza i Stefano Terrazzino, obejrzało w minioną niedzielę w TVN 5,26 mln widzów, przy udziale w rynku wynoszącym 31,34% w grupie 4+ i 29,45% w grupie 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Reserach.

Średnia oglądalność ósmej edycji „Tańca z Gwiazdami” wyniosła 4,74 mln widzów. Udziały w rynku wyniosły odpowiednio 29,46% i 26,51%. Jest to prawie taka sama oglądalność, jaką cieszyła się siódma odsłona show, emitowana wiosną tego roku. Wówczas widowisko oglądało 4,73 mln osób, przy udziale w rynku na poziomie 29,07%.

Jednakże na tle poprzednich siedmiu edycji, ósma edycja „Tańca z Gwiazdami” uplasowała się dopiero na szóstym miejscu pod względem popularności.

W czasie emisji programu, stacja TVN była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Na drugim miejscu uplasowała się Jedynka („Sport”, „Pogoda” oraz seriale „Seks, kasa i kłopoty”, Ranczo” i „Szminka w wielkim mieście”), którą oglądało 3,35 mln widzów. Na trzecim miejscu znalazła się stacja Polsat z wynikiem 2,68 mln widzów (gł. „Skazany na śmierć”, „CSI: Kryminalne Zagadki Miami”), a na czwartym TVP 2 – 2,29 mln (gł. „Czas honoru”).

Z danych wynika, że ósmą edycję „Tańca z Gwiazdami” oglądały najchętniej kobiety, które stanowiły aż dwie trzecie widzów programu. Widowisko cieszyło się też dużą popularnością wśród osób w wieku od 30 do 44 lat i powyżej 50. roku życia oraz mieszkańców miast.

Show przyniósł stacji wpływy reklamowe wynoszące niemal 60 mln zł. Największe przychody miał finałowy odcinek – 5,6 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Dziewiąta edycja „Tańca z Gwiazdami” pojawi się na antenie TVN wiosną 2009 roku.

[WirtualneMedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł