Taniec z Gwiazdami 07

Oglądalność „Tańca z Gwiazdami 7”

Zakończoną w niedzielę 7 edycję „Tańca z Gwiazdami” oglądało średnio 4,73 mln widzów. Mniejszą widownię miała tylko pierwsza odsłona show. Telewizja TVN zarobiła z reklam 40 mln zł i zamierza kontynuować program jesienią.

Tym razem zwycięska Kryształowa Kula powędrowała do Magdaleny Walach i Cezarego Olszewskiego, którzy pokonali w finale Mariusza Pudzianowskiego i Magdalenę Soszyńską-Michno. W niedzielę, 25 maja stację TVN między 20:00 a 22:05 śledziło średnio 5,17 mln widzów.

Średnia oglądalność całej, emitowanej od 2 marca edycji, wyniosła 4,73 mln osób – wynika z danych telemetrycznych przygotowanych przez AGB Nielsen Media Research. Udziały programu kształtowały się na poziomie 29,07% w grupie wszystkich widzów i 28,88% w grupie wiekowej 16-49 lat. Program oglądały głównie kobiety oraz widzowie z wykształceniem podstawowym i średnim.

Na reklamach nadawanych wokół „Tańca z Gwiazdami 7” TVN zarobiła w sumie ponad 40 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

TVN nie była jednak liderem niedzielnego pasma, przypadła jej druga lokata. Pierwsza pozycja w omawianym okresie (niedziele, od 2 marca do 25 maja, między 20:00 a 21:50) ze średnią widownią 5,18 mln osób oraz udziałami w rynku na poziomie 31,82% przypadła TVP1. Kanał emitował m.in. serial „Ranczo” oraz filmy fabularne. Trzecie miejsce z widownią na poziomie 2,64 mln i 16% udziałem w rynku uzyskał Polsat (m.in. „Kryminalne zagadki Miami”).

Programowi nie udało się pobić rekordów oglądalności poprzednich edycji. Pierwszą odsłonę oglądało średnio 3,4 mln widzów, druga zgromadziła przed telewizorami średnio 5 mln widzów, trzecia – 6,7 mln widzów, czwarta – 6,4 mln widzów, piąta – 4,9 mln widzów, a szósta – 5,3 mln widzów.

TVN nie zamierza rezygnować z emisji formatu. „Taniec z Gwiazdami ciągle jest niepokonany. Żaden z obecnych na rynku programów rozrywkowych nie był wstanie pobić naszych wyników” – tłumaczy Wojciech Iwański, reżyser show. „Przygotowania do kolejnej odsłony programu już się rozpoczęły” – potwierdza Joanna Górska, szefowa działu PR stacji.

„Taniec z Gwiazdami” oparty jest na pomyśle telewizji BBC (tytuł oryginalny „Strictly Come Dancing”). Doczekał się emisji m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Austrii, Finlandii, a nawet w Indiach. W Polsce jest obecny od 2005 roku.

[WirtualneMedia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł