Big Brother

Zadania w brytyjskim „Big Brother 6”

Od 27 maja w Wielkiej Brytanii trwa emisja szóstej edycji „Big Brother”. Uczestnicy programu co rusz otrzymują nowe zadania, które mają wprowadzić wiele zamieszania, kontrowersji, a przede wszystkim wzbudzić zainteresowanie wśród widzów. Przez ostatnie kilka tygodni zawodnikom nie udało się zaliczyć zadania tygodniowego, przez co nie mogli dokonać zakupów w sklepie Big Brother i narzekali na brak luksusowego jedzenia. Wielki Brat dał więc mieszkańcom szansę na otrzymywanie przez trzy dni ulubionych posiłków. Miała je wygrać osoba, która najdłużej wytrzyma będąc zamknięta… w kartonie. Co pięć godzin miała miejsce 10-minutowa przerwa na rozprostowanie kości i toaletę. Mieszkańcy okazali się bardzo wytrwali. Po 25 godzinach, na placu boju pozostało trzech zawodników. Z troski o ich zdrowie, konkurs musiał zostać przerwany, a cała trójka została okrzyknięta zwycięzcami.

Kolejną interesującą konkurencją było zadanie tygodniowe, polegające na pracy w Fabryce Big Brother. Wielki Brat ogłosił, że każdy z graczy zostanie przywdziany w strój robotnika i w wyznaczonym czasie będzie musiał udać się do pracy. Wszyscy mieszkańcy musieli pracować w oddzielnych pomieszczeniach, a zlecone zadania były obrzydliwe i nużące. Zawodnicy musieli np. zajmować się kilkugodzinnym rozdzielaniem różnokolorowych robaków, selekcjonowaniem świńskich wnętrzności oraz skręcaniem śrubek i nakrętek wyciągniętych uprzednio z oleju. Kiedy do pracy udała się pierwsza osoba, niespodziewanie Wielki Brat przekazał pozostałym domownikom treść prawdziwego zadania tygodniowego. Okazało się, że przez wszystkie dni w Fabryce Big Brother pracować będzie tylko jedna i zawsze ta sama osoba, a w tym czasie pozostali mieszkańcy będą mogli bawić się, jeść, słuchać muzyki i korzystać z innych rozrywek, jakie zafunduje Wielki Brat. Zadanie tygodniowe polegało na zatajeniu całego spisku przed nieszczęśnikiem pracującym w Fabryce. Kiedy pracująca osoba po kilku godzinach wracała do Domu, wszyscy pozostali udawali, że również spędzili uciążliwe chwile podczas kilkugodzinnej, obrzydliwej pracy. Mieszkańcom do samego końca udało się zmylić pechowca, a zadanie tygodniowe zostało zaliczone.

Natomiast w ciągu ostatnich dni, do Domu Wielkiego Brata weszła trójka nowych kandydatów na uczestników: dwie kobiety (jedna z nich jest córą Polki i Kuwejtczyka) i jeden mężczyzna. Spośród nich tylko dwie osoby zostaną pełnoprawnymi mieszkańcami. Póki co, wszyscy zamieszkali w Sekretnym Ogrodzie Wielkiego Brata, o którego istnieniu pozostali domownicy nie mają pojęcia. Trójka kandydatów musi żyć w ukryciu przed pozostałymi i aby coś zjeść, musi nocami wykradać żywność z lodówki.

Poprzedni artykułNastępny artykuł