Damy i wieśniaczki.PL/Dżentelmeni i wieśniacy.PL

Zaczęty przez Pudelek, Wt, 12 Lip 2016, 21:58:58

Pudelek

TTV wiosną wyemituje polską wersję tego programu, w którym "dama" i "wieśniaczka" zamienią się miejscami .Do tej pory w TTV można oglądać ukraińską i rosyjską wersję tego programu.

Oby "damami" nie były nasze celebrytki takiej jak Natalia Siwiec...


Pudelek

Przegapiłem pilot 15 sierpnia. Na stałe program pojawi się już 1 września. Na pewno obejrzę. A Wy?

Pudelek

WIELKIE ROZCZAROWANIE
Brak tutaj oryginalności. To połączenie programów, które już dobrze znamy ze scenami, które już widzieliśmy albo w wersjach z innych krajów albo w kiepskich komediach.
Jeśli chodzi o wieśniaczkę to mamy "makeover" czyli fryzjer, dentysta i stylista oraz wyznanie, że "wieśniaczka" będzie o siebie dbać. W kolejnych odcinkach zapewne pojawią się: Sablewska, Gojdź i inni czarodzieje, którzy są "promowani przy okazji promowania innych"...
Natomiast dama jest rodem z teledysku Donatana o słowiankach. Ma napompowane usta, które powodują, że mleko od wydojonej kozy spływa jej po twarzy i szyi na biust. Zadania dla damy są przewidywalne. Choć jej reakcje są jeszcze bardziej stereotypowe.
Myślę, że każdy kolejny odcinek będzie jeszcze bardziej schematyczny w akcjach i reakcjach.

Niestety nie ma sensu nagrywać takich programów. Lepiej pooglądać rosyjskie  damy (prawdziwe hrabianki lub bogaczki ze stolycy) i wieśniaczki (ze wsi na końcu świata rodem z programu Martyny Wojciechowskiej). Polska wersja niestety nie zaskakuje. Damy sztuczne jak z "Warsaw shore", a wieśniaczki stereotypowe jak w "Dlaczego ja" i "Słoikach"...

Pudelek

1x03
Zrobiłem kolejne podejście do tego programu i jestem jeszcze bardziej zniesmaczony. Dlaczego telewizja z jednej strony niby chce walczyć ze stereotypami, a z drugiej strony na każdym kroku je utrwala?!
Jestem typowym mieszczuchem, który od lat pracuje na wsi. Ludzie na wsi nie pracują 24 godziny na dobę! Często pracują nawet mniej niż miastowi bo szanują równowagę w życiu oraz  znajomych. Na wsi na prawde nie brakuje pomysłów na przyjemne spędzanie czasu, nie jest tak, że tylko praca...
Tutaj mamy "damy" z napompowanymi ustami -pasożyty, które nic nie umieją i nic nie robią w życiu i skromne wieśniaczki, które ciągle pracują i nie mają czasu i pieniędzy dla siebie oraz bliskich.
No i metamorfoza MUSI być. 

Czy w tym programie wszystkie "damy" i "wieśniaczki" będą takie same?

Pudelek

1x04
Kolejna wieśniaczka tego samego profilu. Natomiast dama wreszcie "inna"! Pani doktor nauk humanistycznych,  wyglądem może nie odbiegała od poprzedniczek, natomiast widać było poziom intelektualny i chęć wykonania zadań wieśniaczki. Pomimo, że znajomi wieśniaczki na każdym kroku Ją obrażali i i próbowali udowodnić, że jest do niczego. Niestety lektor również jest bardzo stronniczy.  Podobnie jak w "Kuchennych rewolucjach".

Pudelek

Orzechowska wystąpi w "Damach i wieśniaczkach". Jako... dama!

https://pudelek.pl/artykul/98902/orzechowska_wystapi_w_damach_i_wiesniaczkach_jako_dama/

Najlepszy cytat: Agnieszka "robiłam Majdanowi laskę w toalecie" Orzechowska, w co naprawdę ciężko uwierzyć, została zakwalifikowana do dam.

Program z potencjałem został u nas wykorzystany do promocji takich łajz i innych znanych już czarodziejów od metamorfozm. Wielka szkoda bo można byłoby pokazać PRAWDZIWE życie ludzi na polskiej wsi i w mieście...

Pudelek

1x0X
Damą jest słowianka Donatana. Czy w Polsce są damy? Kim są?

Idę spać. Dobranoc.

Pudelek

Ten program strasznie mnie kręci!
Jest śmiesznie. Polskie damy to kobiety już po wypełnieniu biustu i ust, a polskie wieśniaczki to te, przed uzupełnieniem uzębienia..


Pudelek

Ekspert? Od czego?
Obecnie można oglądać na TTV również wersję rosyjską. Tam dama to dama, a wieśniaczki są ładne i młode (i mają jeszcze własne zęby!)...
U nas to wkrótce skończą się celebrytki, które będą mogły robić za damy. Jest szansa dla Frytki i światowej Rutowicz.




Pudelek

To mój ukochany program w Tv! :-D
Nic tak mnie nie potrafi rozbawić jak (w większości) pseudo damy i (zazwyczaj) mało ambitne wieśniaczki. Na początku myślałem, że ten dobór ludzi jest nietrafiony ale chyba specjalnie wybrali takich ludzi, którzy nie bardzo potrafią zrozumieć drugą stronę. Słowianki Donatana przesympatyczne choć trochę jakby z kosmosu. Zazwyczaj mężowie i koleżanki wieśniaczek są bardzo nietolerancyjni i nie wzbudzają sympatii.

Z niecierpliwością czekam na więcej!