Czy reality shows są reżyserowane?

Zaczęty przez szymoncz, Pt, 15 Lip 2005, 15:30:11

Showmag

Cytat: "World Idol"Myslę, że nie o to chodziło założycielowi wątku.
Myslę, że jakby nie było, to w swojej wypowiedzi powtórzyłes to, co zawarłem w swoim poscie - czyli czym jest reżyseria w reality shows i czym jest przekroczenie granicy wpływania na uczestnikow programu :los:

World Idol

Cytat: "Pikachu"Akurar Kawalera wygrała sobie Justyna, a nie niestety Joanna  :devil: .
Ale ogólnie podzielam zdanie przedmówcy.
Tak, miałem na mysli Justynę - tę, która podobno nie umiała jesć sztućcami ;) Joanna Wybacz była moim zdaniem wzorem klasy w tym programie. Na początku jej nie cierpiałem, potem się przekonałem... Tak trochę nie w temacie, ale jest ;)

Ciekavy

"Survivor" to taki format, w którym łatwo producentom wejść do akcji, vel rzekome podsłuchiwanie jednych przez drugich, wiara w zrobiony przez innego uczestnika immunitet i inne kwiatki. Ciężko mi sobie także wyobrazić naturalną postawę uczestników podczas rozmowy, gdy obok stoi kamerzysta ;)

goś

Reżyserowane, jak łohoho. Spójrzcie na ostatniego Agenta. Gdyby żona Kraśki nie była jego żoną, to nawet by do połowy nie doszła. Pf. Zupełnie nijaka kobieta.

madame_monik

Wystarczy popatrzeć na wywiady z twórcami. Niestety mocna reżyserka. Są lekkie wyjątki, ale nadal tam wiele sytuacji jest reżyserowanych, nawet jeżeli całość istoty życia nie.