Coprawda jeszcze trwa 11. edycja, ale pojawiają się już pojedyncze informacje ze strony RTLII o tym, że na początku przyszłego roku ma wystartować 12. edycja, być może będzie to trzecia roczna edycja w historii niemieckiego Big Brother'a. Będziemy się przyglądać jak zawsze przygotowaniom i tym co będą donosiły portale na ten temat. Ale to masakrycznie wygląda, 12. edycja. Szok. :) Nigdy bym nie pomyślał (oglądając piątą bądź szóstą edycję że dojdzie do dwunastej) ... a szósta miała być ostatnia. :)
Ja chciałbym, żeby to nie była Secret, a Battle.
No ale kto wytrzyma rok w edycji The Battle.
A mi się wydaje że za wcześnie na ten temat. Teraz będzie kilkanaście stron domysłów, co może być. To jednak trochę za wcześnie.
illumanti - Prawie w każdej poprzedniej edycji były wszystkie elementy z The Battle. Było nawet gorzej, a wytrzymywali rok. Przykładowo BB5.
Illumanti edycja The secret to zapewne nie będzie, tak jak Damian pisze każda edycja od piątej można powiedzieć jest a'la mini the battle z tego względu, że w kazej edycji są mecze, w tej nawet mecze w drużynach. :) W piątej edycji mieli mnóstwo zadań: codzienne, tygodniowe dla team normal, każdy z uczestników miał jeszcze prywatnie challenge, tak więc można ją nazwać jako edycja The Battle. :)
A co do domysłów to każdy wyrazi jaką edycję chciałby zobaczyć, kolega skomentuje i tyle. Skoro już pojawiły się informacje na temat 12. edycji (na pół roku przed, jeśli miałaby wystartować w styczniu) to nie jest to nie wiadomo jak wcześnie). Temat 10. edycji założony był w sierpniu czyli pięć miesięcy przed startem.
Zakończyła się 11 edycja, teraz pozostaje czekać na potwierdzenie BB12. Macie jakieś pomysły jak mogłaby wyglądać nowa edycja?
Moje obie dwie koncepcje związane są z podziałem domu.
Pierwszy z nich to dom luksusowy / dom messy (identycznie jak przez pierwsze dwa tygodnie secret house w BB10).
Mieszkańcy nie mogliby móc gdzieś wynosić tych gratów itp. Musiałyby być w tej części domu cały czas.
O drugiej koncepcji pisałem przed startem 11. edycji - tak jak w tygodniu Heidi (edycja a'la "Die Alm").
Domek luksusowy oraz nie dom a zgromadzona w całości na zewnątrz wiejska część z prawdziwymi zwierzętami (krowa, kury, koza, owca itp). Jeszcze lepiej gdyby w całości była część wiejska (ewentualnie z niewielką jakąś tylko częścią w domu). Edycja najlepiej jak byłaby oczywiście w okresie wakacyjnym.
Czas trwania każdej z edycji to 150 dni (jak w przypadku BB7).
Mile widziane gdyby były zniesione mecze. Nie ważne czy nowe, czy jakieś powtarzane. Zdecydowanie dosyć już ich.
Są one od 4. edycji (2003r). Bardzo dużo ich było w edycjach 4-6. Koniec z nimi. Należałoby znaleźć coś na ich miejsce.
Ja myślę że mogliby spróbować z edycją z podziałem domu. Tylko tak jak wspominałeś nie edycję luksus i brud, a jeden dom luksusowy, a drugi wiejski, właśnie ze zwierzętami. Innych pomysłów nie mam. Oby tylko znowu nie zrobili edycji z sekretami.
Z sekretami raczej wątpię żeby pod rząd zrobili drugą edycję. Może w jakimś stopniu słabe wyniki 11. edycji
są powodem tego, że jednak więkoszości widzów szybko znudził się pomysł z sekretami.
Zarówno zobaczyłbym edycję lux/messy-bałagan, jak i lux/wieś bądź w całości wieś.
Dokładnie. To dobry moment na podział domu. W końcu od BB9 Reloaded jest jeden dom.
Czy ja wiem czy dobry, nie ma innego wyjścia bo w jednym domu co mogłoby być ciekawego? Poza w całości wiejską edycją to nic ciekawego póki co nie przychodzi mi do głowy stąd podział domu byłby lepszym złem.
Jak dla mnie to jest dobry moment na podział domu dlatego że po prostu widzowie trochę odpoczęli od podziałów domu. Może akurat wymyślą jakąś fajną koncepcję. Tylko niech już wywalą ten pokój meczy, nudne to strasznie.
Mi się wydaje, że ludzie niestety ogólnie są zmęczeni już programem i potrzebna byłaby conajmniej roczna przerwa. Start mógłby być nie wcześniej jak np w grudniu przyszłego roku a jeszcze lepiej jak wiosną bądź w styczniu 2013
aczkolwiek ja oczywiście chętnie zobaczyłbym BB12 za np cztery miesiące. :)
Kanał pay-Sky, który emitował BB live przez 24h podchodzi optymistycznie do 12. edycji, żebędzie napewno.
Steve & Timmy Reloaded. Tak pisze jeden z portali, gdyż mają zamiar wziąć udział w 12. edycji
(jeśli oczywiście będzie). Wątpię aby znowu mieli się pojawić ponieważ nie sądzę aby producenci ich wybrali.
Nie należeli do jakichś super ciekawych uczestników.
Nasunął mi się kolejny pomysł ale nie wiem czy miałby wzięcie wśród widzów i raczej mogłaby to być tylko edycja jeśli RTLII chciałby zakończyć emisję BB wówczas edycja a'la all-stars (ultimate) czyli wybrani z wszystkich poprzednich edycji.
Oby ich nie było! a edycja nie musi być koniecznie kończącą program. Mogliby zrobić BB12 jako edycję All Stars. Wybraliby wtedy wszystkich najbardziej kolorowych uczestników. To mogłoby być fajne!
Moim zdaniem taka edycja jest fajna na zakończenie programu bardziej. Póki są jeszcze pomysły na nowe edycje
to wolałbym z nowymi uczestnikami.
A dla mnie właśnie nie na zakończenie. To mogłoby dać coś nowego programowi. Mogliby właśnie 12 edycję zrobić edycją All Stars.
Widzowie póki co jak widać znudeni są już chyba oglądaniem BB w Niemczech (każda edycja to jakaś nowa, bądź urozmaciona koncepcja) stąd nie wiem czy chcieliby jescze oglądać ludzi których już kiedyś oglądali.
Ponadto i tak Ci najbardziej kolorowi wszyscy (a nawet większość) by się nie pojawili gdyż wiekszość osób chyba już nie chciałaby się znowu pojawić w tv więc byłaby to taka a'la "łapanka" ex-uczestników niezależnie czy byli ciekawi czy też nie.
Kto wie może producenci już kombinowali coś takiego zrobić a np po wywiadzie okazało się, że nie byłoby tych,
na których by liczyli żeby się pojawili.
Ciekaw jestem kiedy będą jakieś informacje o nowej edycji. Mnie się coś wydaje że nowa edycja będzie najwcześniej w maju 2012...
Mi się narazie nic nie wydaje. :) Na stronach facebooka utworzona została strona Big Brother 12 na której fani programu mogą dzielić się swoimi pomysłami na kolejną edycję.
Ale oficjalnie? Czy to fani sami utworzyli?
Stronę oczywiście, że utworzyli fani. :) Narazie nic nie wiadomo oficjalnie co z 12. edycją.
Wydaje mi się, że nie ma co liczyć teraz na oficjalne wieści na temat BB12. Sądzę, że cokolwiek wiadomo będzie dopiero w przyszłym roku.
Jeden z portali zadaje pytanie "Big Brother 12 w lutym 2012?"
https://bb-unzensiert.de/#!a=651
Wyliczyli, że 120 odcinków "Berlin - Tag & Nacht" starczy właśnie do lutego. Moim zdaniem nic to nie oznacza.
Nie znam dobrze Niemieckiego, ale z tego co wyczytałem na bbfun, to nie będzie BB12! :szok:
Chef Endemolu Borris Brandt podaje, że 12. edycja odbędzie się napewno lecz nie wiadomo kiedy.
Narazie się tym nie zajmują. W tym roku nie sądzę, żeby było cokolwiek na ten temat wiadomo.
Na jednym z portali chef Endemolu Borris Brandt mówi, że 12. edycja sądzi iż pojawiłaby się w podobnym okresie jak BB11 czyli edycja letnia bądź wczesną jesienią.
Tak też podejrzewałem że wtedy. Skoro wtedy jest dobra oglądalność, to czemu nie. :P
Zapomniałem dodać, że powiedział iż 12. edycja trwałaby także (jak pierwotnie zakładano przy BB11) 100 dni.
Taa, a potem i tak okaże się że potrwa o wiele więcej. :P
Może doświadczeni 11. edycją już nie zrobią tego w przypadku BB12 gdyby oglądalność była także zadowalająca.
Decyzja o przedłużeniu była udana w 10. edycji lecz niestety w tej o dziwo nie więc chyba lepiej już nie ryzykować. :)
Można składać jakieś zgłoszenia, to chyba do BB12? Na ich Endemolu można.
Tak, o dziwo można wysyłać już zgłoszenia do 12. edycji. Bardzo szybko jakoś.
Z drugiej strony więcej czasu będzie na to stąd może będzie większy wybór w ciekawych ludziach.
Szok, bardzo szybko ruszyli. Ale to dobrze, dużo czasu na dobrą selekcję. Przed BB11 to wszystko było na szybko robione.
Niecałe cztery miesiące przed startem dopiero podano do wiadomości, że będzie 11. edycja więc późno ale mimo tego jednak uczestnicy byli odpowiednio dobrani. Moim zdaniem lepsi niż w BB10.
Na portalach piszą, że w BB12 chcą wziąć udział Mimi i Pinar o których pisano, że być może pojawią się w 11. edycji.
Nie znam ich. Znane są z programu doku-reality "Teenie WG" oraz z cykli reportaży m.in. programu "taff" stacji Pro7.
https://promiflash.de/mimi-und-pinar-2012-im-big-brother-haus-11092063.html
https://news.myvideo.de/big-brother-12-zwei-bewohner_22281
Program "Berlin - Tag & Nacht" który zajął miejsce po BB11 nie cieszy się zainteresowaniem wśród widzów.
Póki co ogląda go jeszcze mniej widzów niż 11. edycja BB. Dyrektor programowy powiedział, że dają jeszcze trochę czasu programowi. Jeśli nic się nie zmieni wkrótce pojawi się BB12. :)
Oby przemyśleli dobrze koncepcję a nie, że dają byle co i będzie jeszcze gorzej z oglądalnością niż pod koniec BB11.
Wkrótce?! :szok: Oni chyba chcą całkowicie wyczerpać Wielkiego Brata. 12 edycja powinna pojawić się najwcześniej w maju 2012!
Też tak uważam no ale co zrobić. Jeśli "Berlin - Tag & Nacht" nie poprawi oglądalności wydaje mi się, że możemy się spodziewać 12. edycji na początku roku (styczeń).
Lepiej niech już zastanawiają się nad dobrą koncepcją. Ja bym (tak jak już wcześniej pisałem) 12. edycję zobaczył pod koniec przyszłego roku bądź na wiosnę 2013.
Styczeń to jest o wiele za wcześnie. :( Oni chcą zabić BB.
Moim zdaniem nie patrzą w dalszą przyszłość tj co będzie dalej z BB tylko, żeby uzdrowić w miarę jak najszybciej oglądalność w zamian za obecny program zastępujący BB.
A czym uzdrowią oglądalność gdy tak samo będzie już z BB?
(https://s14.directupload.net/images/111008/wdhu6poz.png)Big Brother 12 rozpocznie się 30.01.2012 o godzinie 20:15(https://s14.directupload.net/images/111008/vqs5cf3s.png) RTL2 zaprasza i zapowiada, że to będzie wielka rewolucja w programie Big Brother od 2003 roku, czyli Big Brother The Battle :yeah:, w zapowiedziach mówią, że Wielki Brat ma być wrogiem domowników oraz będzie grał mecze z uczestnikami o przetrwanie w domu BB.
(https://s14.directupload.net/images/111008/b9c42qyx.png)
Łał! :szok: Coś pięknego. Nie wierzyłem że BB może kiedyś wrócić pod postacią Bitwy. Jeah!!!
Ale super, znowu będzie podział. Nie wierzę, ja śnię. xD
EDIT: Ale w sumie żadne oficjalne źródło tego nie potwierdziło, a logo wydaje się być robione tak na odwal. Dziwne.
co do logo, kiedyś z netu ściągłem takie tylko, że niebieskie
Ale Ktoś z RTL/Endemol w ogóle potwierdził że będzie taka edycja?
to napisz maila, to się dowiesz ! proste nie?
Przecież to czyjeś spekulacje! :plask: Nikt nie powiedział, że będzie taka edycja, Ktoś podrzucił taki pomysł, a Ty podałeś już to oficjalnie. Szkoda że to nie prawda. Nie umiesz czytać? Tam wyraźnie Ktoś napisał jak MOGŁABY wyglądać 12 edycja.
O kurde a to niespodzianka! Zaskoczony jestem, że na początku października mówią już o dokładnej dacie startu.
Czerwone logo genialne - jednak najlepsze, BB Niemcy zawsze kojarzyć mi się będzie z czerwonym logo.
Szkoda tylko Toni, że nie przeczytałeś mojego postu. Nikt tego nie zapowiedział. Ktoś po prostu zaproponował taką edycją na WOBB. Nic oficjalnego na ten temat nie ma!
Szczerze? Rzuciły mi się w oczu te plakaty z logo, datą startu itp. Nie czytałem tego co napisałeś gdyż nie miałem na to czasu stąd na podstawie obrazków myślałem że to real. :)
Nie rozumiem po co cytowałeś moją wypowiedź jak piszesz pod nią. :) Nie potrzebnie się obawiałeś, że ją usunę.
Moim zdaniem nie jest to byle jakie, złapałem się na to że jest to oficjalnie wszystko bo wygląda to bardzo profesjonalnie. Tak jak pisałem jedyne zaskoczenie to to, że podana data startu na niecałe cztery miesiące wcześniej. Te motta genialne. Będzie źle, koniec żartów...Wracając do loga to fajnie jak byłoby znowu czerwone
i edycja w stylu The Battle z 2003r. Patrząc na czas trwania 4. edycji były to tylko 99 dni ale edycja była fantastyczna!
Femek narobił hałasu o nic. Nie wiem jak On to zrozumiał, chyba sam się nakręcił. Szkoda że to tylko czyiś pomysł. Dawno nie było edycji The Battle.
Mi się te zamieszanie podobało. :) Edycji The Battle w nazwie owszem dawno nie było. Przeważnie była jedna i to w dodatku tylko w kilku krajach. Jednak od edycji The Battle w każdej edycji aż do BB11 zadania się pojawiały,
nie tak często jak w edycjach 4-6 ale się pojawiały więc były to swojego rodzaju edycje The Battle. :)
Śmiesznie byłoby gdyby któraś z edycji w przyszłości byłaby tak nazwana.
The Battle ale Holenderskie było niezłe. Uczestnicy w niektórych zadaniach nawet opuszczali dom, aby je wykonać. A u nas w Polsce to taka lipa była. Niby jakieś obrzydliwe zadania, ale w sumie zero emocji itp, a pole bitwy małe jak spacerniak. Cóż, jeśli się to w Niemczech potwierdzi, to mam nadzieję, że zrobią jak należy. Ale znowu by dom rozbudowywali aby pole bitwy było? Przecież dopiero co zmienili dom na 11 edycję.
Oglądałem także holenderską The Battle jako 3. edycję w 2002r i zdecydowanie bardziej podobała mi się niemiecka wersja. Ciekawsze zadania, uczestnicy także opuszczali dom w piątej jak i szóstej edycji by wykonywać zadania - challenge.
Nie ma co porównywać do naszej Bitwy. :) Andrzej Sołtysik w odcinku startowym ośmieszył się mówiąc po wyemitowanych fragmentach edycji holenderskiej, że u nich to była bułka z masłem w porównaniu co u nas będzie. :)
Nie sądzę żeby się potwierdziło to o czym ludzie piszą na world of bb.
Nie wiem czym Wy się tak podniecacie. Ktoś tylko od siebie rzucił pomysł, a niektórzy tutaj wierzą w to że się potwierdzi. :plask:
Ja się niczym nie podniecam. Pogdybać sobie nie można na temat 12. edycji? :) Rozwiałem tylko to, że napewno takiej koncepcji o której pisano nie będzie.
Pojawiają się domysły czy latem przyszłego roku nie pojawi się BB12 gdyż endemol.de ogłasza kasting do jakiegoś programu z gatunku reality. Jednak moim zdaniem gdyby miałby to być BB to chyba by o tym powiedzieli a nie tak ogólnie. Ogłaszają, że zgłoś się i przeżyj wakacyjną przygodę. To będą najlepsze czasy Twojego życia.
Motto to Party Party Party i pełen luksus. Zamieszkaj w luksusowej willi. Dodatkowym atutem jest jakby to gdy jest się singlem w wieku 18-30 lat. Sądzę, że kombinują z jakimś innym programem.
BBfun.de poruszył także temat akcji związanej dwa tygodnie temu z logiem do 12. edycji i jego startem 30.stycznia, że to oczywiście fake. :)
https://bbfun.de/uploads/1/img/datei_1319101663.jpg
Jeśli będzie w ogóle 12 edycja, to bardzo prawdopodobne jest to, że będzie całkiem nowy dom w innym miejscu. W tym starym miejscu już za dużo obiektów jest blisko. Jakieś sklepy, droga.
Skoro dom po 11. edycji został całkowicie rozebrany to oczywiście, że jeśli będzie 12. edycja to dom będzie nowy
a co do jego miejsca to chyba także wiele wskazuje na to, że znalazłby się w innym miejscu. I fajnie. Nudne było jego standardowe usytowanie od 7. edycji niemal w tym samym miejscu, ta sama scena finałowa (wyjątek był teraz w BB11 ale to kropla w porównaniu do poprzednich pięciu edycji).
No tak naprawdę od ósmej. Siódma była trochę dalej. Ale fajnie jakby dom w BB12 był tak usytuowany jak ten z BB7. Nie widać z niego było żadnych niepotrzebnych biur z tyłu.
Napisałem przecież, że dom ulokowany był niemal w tym samym miejscu od 7. edycji a nie, że w tym samym. :)
Najnowsze informacje dotyczące BB12 są takie, że na początku roku 2012 stacja nie planuje 12. edycji,
a dalsza przyszłość póki co stoi pod znakiem zapytania.
To słowa Sussane Raidt która jest jedną z osób zajmujących się w RTL2 m.in. ramówką.
Początek roku to może być dla nich także maj, gdyż tak zapowiadali 11. edycję :) (że wystartuje na początku roku) więc nie zdziwiłbym się jak BB12 wystartowałby dopiero na jesień bądź pod koniec przyszłego roku albo i dopiero na początku roku 2013. Szczerze mówiąc tak najbardziej by mi się podobało.
Dłuższa przerwa wskazana dla wszytskich chyba oglądających. Ostatnio roczna przerwa była ponad pięć lat temu.
Dzisiejsze najnowsze informacje dotyczące 12. edycji BIG BROTHER w Niemczech ze strony Endemolu.
Nie dość, że wczoraj pojawiły się oficjalne informacje dotyczące tego, że na początku przyszłego roku napewno nie pojawi się BB12 tak dziś wiadomo, że w przyszłym roku wogóle może się nie pojawić.
Przed BB11 też były plotki że możliwe że w ogóle nie powstanie. A jednak powstał. Myślę że przerwa się przyda. :)
Ja nic nie słyszałem o tym, żeby możliwe były plotki by BB11 miał nie powstać. Producenci byli bardzo zadowoleni oglądalnością 10. edycji przecież. Była cisza o 11. edycji ale nic o tym żeby miało go nie być.
Tym razem jednak jest inaczej gdyż są oficjalne informacje na ten temat.
A co do przerwy to oczywiście że się przyda. Wręcz wskazany dłuższy odpoczynek od BB (conajmniej rok).
Kolejne wieści dotyczące BB12. Po zakończeniu 11. edycji Big Brother'a zastąpił go program z gatunku reality -
"Berlin - Tag & Nacht". Pierwsze tygodnie były katastrofalne pod względem oglądalności stąd pojawiły się pogłoski, że tylko Big Brother jest w stanie zapewnić stacji RTLII jakąś atrakcyjną oglądalność w paśmie przed prime time czyli przed godziną 20stą.
Jednak z tygodnia na tydzień wzrasta zainteresowanie programem "Berlin - Tag & Nacht". Mało tego wynosi nawet więcej niż niektóre odcinki daily BB11 stąd odezwała się jedna z osób pracujących w stacji zajmujących się ramówką mówiąc, że jeśli oglądalność będzie się utrzymywać na obecnym poziomie (jeszcze lepiej jeśli pójdzie w górę) wówczas BB12 ma naprawdę niewielkie szanse aby pojawić się w przyszłym roku.
w tej sytuacji już sam nie wiem, wikipedia podaje, że 30 stycznia start 12 edycji ...
Na tym forum wikipedia nie stanowi źródła informacji.
Proszę się na nie nie powoływac.
Pisaliśmy tutaj (jakieś trzy tygodnie temu), że podany rzekomy start 12. edycji 30. stycznia okazał się jako big fake
mimo tego, że bardzo wiarygodnie to wyglądało na nieoficjalnych stronach. :)
W tym tygodniu w sprawie BB12 kilkukrotnie wypowiadali się ludzie, którzy zajmują się w RTLII ramówką jak i szef endemolu więc tymbardziej nie należy się powoływać co jest na stronach wikipedii.
Dziwi mnie dlaczego dopiero teraz ta informacja pojawiła się na wikipedii. :)
Femek, do Ciebie zdaję się coś nie docierać. Cały ten news który podałeś, czyli że nowa edycja to wersja "bitwa" oraz to że jej start to 30.01 to były zwykłe plotki, a Ty dalej nie wiesz dlaczego tak jest. Ktoś podsunął pomysł że tak mogłoby być a Ty w to wierzysz. :plask:
Bardzo dobrze by było gdyby BB12 nie było naprawdę w przyszłym roku i aby wracając był w całkiem nowej koncepcji jak np 11. edycja. Nową koncepcją mogłaby być Farma.
Kolejny odzew ze strony Timmy'ego i Steve'a z BB11 apropo tego, że planują swój comeback w BB12. :)
https://bbfun.de/Big-Brother-11-Aktuelle-News.php#1
12. edycja mom zdanim prędzej czy później będzie ale jeśli mieliby się w niej pojawić to jako goście o ile wogóle
bo napewno nie jako normalni uczestnicy. Nie chciałbym ich oglądać nawet jako gości.
Gdybań i teorii na temat niemieckiego BB12 ciąg dalszy. Tym razem "Przyszłość Big Brother'a nadal niepewna".
Jeden z szefów programowych stacji powiedział, że nadal nie wiadomo jeszcze póki co czy będzie kolejna edycja
a jeśli tak to kiedy.
Program "Berlin - Tag & Nacht" ma coraz większą oglądalność. W minionym tygodniu zanotował dotąd największą ilość widzów - 0,98 miliona.
Po raz kolejny gdybania, że wyprodukowano jak narazie 120 odcinków programu a to wystarczy na emisję do lutego i że możliwe, iż właśnie w lutym pojawi się BB12. :)
Tyle żeby tak było to już musiałyby się najpóźniej na dniach pojawić informacje na temat 12. edycji a skoro stacja nic narazie na ten temat nie wie czy i wogóle plany to mało powiedziane, że marne szanse na jego emisję w lutym.
Według mnie luty to zdecydowanie za szybko. Musi być dłuższa przerwa...
A kto mówi, że BB12 będzie w lutym? To są brednie. To, że "Berlin - Tag & Nacht" jest nagrany w 120 odcinkach które wystarczą do lutego nie oznacza, że na jego miejsce wróci BB.
Jestem przekonany, że start 12. edycji nie odbędzie się napewno w pierwszych miesiącach nadchodzącego roku.
Cytat: Toni w Nd, 13 Lis 2011, 23:00:34
A kto mówi, że BB12 będzie w lutym? To są brednie.
To po co to wrzucasz na forum? Skoro wiesz że to brednie...
Zaznaczyłem pisząc to "(...) Gdybań i teorii na temat niemieckiego BB12 ciąg dalszy (...)".
Po to jest m.in. forum, że możemy komentować informacje które pojawiają się w sieci i nie tylko.
To tylko moje zdanie, że to są brednie gdyż interpretują to na wyrost. Za "Berlin - Tag & Nacht" mogą wyemitować cokolwiek innego, a nie że może wróci na jego miejsce BB. Według mnie bez przesady.
Chef Big Brother Julia Gröner: "nie ma żadnych planów aby wyprodukować kolejną edycję Big Brother'a".
To najnowsze słowa tym razem ze strony szefowej BB. Zapewne nie ma planów, że w najbliższych miesiącach
nie planują BB ale prędzej czy później sądzę, że będzie BB12.
Pojawiły się informacje, że możliwe iż 12. edycja pojawi się na kanale Vox który jest jednością
z m.in. stacją RTL oraz RTLII.
https://debigbrother.wordpress.com/2011/11/15/bigbrother12-auf-vox/
Te informacje rozwiała także szefowa BB.
Kolejny rekord oglądalności "Berlin - Tag & Nacht". Wczoraj obejrzało go 1,05 miliona widzów.
Nie dziwię się producentom, że narazie nie decydują się na BB12 jak w/w program cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż odcinki daily chociażby 11. edycji BB a nawet i dziesiątej.
BB mógłby wrócić w przyszłym roku na wiosnę (start np w marcu, finał we wrześniu czyli czas trwania
jak BB9 i BB10 czyli 7 miesięcy) pod nazwą Big Sister z kompletnie nowym domem, zasadami, koncepcją
(np Farma) albo równie innego ciekawego.
Nigdzie na świecie jeszcze nie było Big Sister (Grecja-Big Mama, Indie-Bigg Boss).
Mam dość już tego głosu Wielkiego Brata który niezmiennie jest od 7. edycji. To pięć edycji!
Zdecydowanie za długo!
Jednak ten program to Wielki Brat. Nie wiele zmieniłaby nazwa i głos Wielkiej Siostry. W UK na zmianę w pokoju zwierzeń mówi Wielki Brat lub Siostra, to żadne urozmaicenie. Po czasie się przyzwyczaja i tyle. Ja myślę że tutaj całkiem trzeba zmienić zasady i w końcu raz na zawsze pozbyć się meczy i tych pokoi meczy, bo to już naprawdę nudne. Ja myślę że Niemcy powinni spróbować z edycją Celebrity. To naprawdę nowość, nigdy tego nie mięli.
Jako tako edycji Celebrity nie mieli lecz niemal w każdej edycji były odwiedziny vipów (np w 6. edycji były
trzy tygodnie vipów, w 9. edycji normalnym uczestnikiem była Patricia, córka wielkiej gwiazdy szlagrowej muzyki-Roberta Blanco).
Moim zdaniem może chcieli zrobić ale po wywiadzie wśród zainteresowanych gwiazd może okazało się np,
że żaden z vipów nie zamknie się na dłuższy czas to woleli dać sobie spokój i słusznie a nie, że mało znane osoby byłyby tak jak w przypadku BB UK Celebrity a nie że jedna czy dwie jakieś gwiazdki czy nawet naprawdę znane przez większość osoby a nie, że jakieś dzieci gwiazd, czy ex-żony itp.
Na początku istnienia BB także nikt by nie pomyślał, że np będzie zegar w domu, można będzie rozmawiać
o nominacjach itp. stąd pomysł z Wielką Siostrą na jedną edycję uwżam, że nie byłby zły.
Ale mogliby spróbować, może akurat widzom przypadłaby do gustu wersja z gwiazdami, zawsze to nowość. :)
Napisałem że może chcieli spróbować ale nie wyszło ponieważ nie chcieli byle jakiej edycji celebrity stąd gwiazdy pojawiały się w edycjach normalnych.
Ja tam za edycjami vip nie jestem, owszem odwiedziny gwiazd tak ale nie osobne edycje z nimi tak więc
cieszę się, że w Niemczech nie było edycji takiej.
I dlatego też jest nudno, bo wałkowane jest to samo NON STOP. Trzeba jakiś zmian, nawet radykalnych.
Oczywiście, że trzeba zmian i to radykalnych. 11. edycji programu w tym osiem edycji opartych m.in. na meczach to zdecydowanie za dużo.
Jednak czy są jakiekolwiek opcje żeby było zupełnie inaczej? Może to już koniec BB w Niemczech. :)
Nawet jak byłaby Farma to przecież znów dwie części domu, nominacje...(coprawda one muszą być,
to główna zasada programu która nigdy nie może ulec zmianie) chyba, że "Golden Cage" lecz takie siedzenie
i nic nie robienie znudziłoby się raz dwa.
Gdyby nie Secret Story możliwe, że 11. edycji by dotąd nie było ze względu na brak pomysłu a tak zgapili z SS.
Może zgapią teraz z "Loft Story". :) Ja bynajmniej bym nie chciał.
Widzowie z innych krajów nie są jacyś specjalnie wymagającymi, nie oczekują jakichś urozmaiceń
jak np cały czas bardzo dobra oglądalność Grande Fratello we Włoszech (obecnie 12. edycja trwa) a co edycję żadnych zmian (za wyjątkiem uczestników :)).
Cytat: Damian w Cz, 17 Lis 2011, 16:34:48
I dlatego też jest nudno, bo wałkowane jest to samo NON STOP.
To samo dotyczy tego tematu. 6 stron wpisow - i w kółko to samo.
Niestety, w związku z licznymi skargami użytkowników, ktorzy mają dość "nabijania postów" i "niskiego poziomu wypowiedzi", jeśli to się nie zmieni i wciaz w tym watku (jak i innych tematach) wciaz umieszane będą posty nic niewnoszące do tematu, to te tematy zostaną na czas nieokreslony zamknięte do odwołania lub też dla takich osob zostaną wprowadzone ograniczenia w postaci dziennego limitu postów, które można opublikowac na forum.
Jakaś równowaga między starą gwardią uzytkownikow a nową musi być.
Ze swojej strony mogę tylko zaproponować, aby trzymać palce na wodzy i nie klepać w klawiaturę co ślina nań przyniesie lub też swoje obfite możliwości w komentowaniu przenieść na stronę główną showmag.info - tam nikt nikogo ograniczać nie będzie :)
Padł kolejny rekord oglądalności programu "Berlin - Tag & Nacht". Odcinek obejrzało 1,05 miliona widzów.
Borris Brandt ex-szef programowy stacji PRO7, obecnie będący w RTL2 w wywiadzie powiedział, że ludzie wolą owszem oglądać nieznanych ludzi ale już nie w zamknięciu stąd Berlin - Tag & Nacht cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Z tego powodu są już kręcone nowe odcinki które zaprezentowane będą zaraz po wyemitowaniu 120 odcinków dotąd już nakręconych jakby 1. serii.
Zapytany o przyszłość Big Brother'a mówi, że nie planują nowej edycji iż nawet gdyby Berlin - Tag & Nacht się znudził mają w zanadrzu podobnego typu program.
Tak więc póki co absolutnie nie ma co liczyć na BB12 :( chyba, że sięgnie po niego inna stacja.
Byłby to z pewnością PRO7 gdyż jest to po RTL najmocniejsza telewizja no chyba, że Vox lecz sądzę, że wyniki byłyby bardo podobne jak w RTLII gdyż Vox należy także do niszowych stacji ponadto należących do grupy RTL.
To było do przewidzenia. Ja to nawet myślę, że jeśli dalej ten program tak się będzie utrzymywał, to nigdy może BB nie wrócić. Już mi coś nie pasowało jak wyburzyli całą chatę.
Dom wyburzyli zanim "Berlin - Tag & Nacht" zgromadził milion widzów więc nie interpretowałbym tego w ten sposób, że został wyburzony i może już nie wrócić. Uważam, że wrócić wróci ale być może nie prędko. Dla mnie dobrze gdyż jest okazja na powrót do przeszłości. :)
Portal promiflash.de zapytał odpowiednie osoby w RTL2 o 12. edycję Big Brother'a.
W tym roku jej nie będzie. Jak wygląda jego dalsza przyszłość nie wiadomo. Nie planują narazie kolejnej edycji.
Wczoraj padł kolejny rekord oglądalności programu "Berlin - Tag & Nacht" - 1,39 miliona widzów. [Quotenmeter]
Tyle nie miały nawet poniedziałkowe ringi BB stąd nie dziwię się, że BB poszedł na bok.
Trochę szkoda, myślałem że może chociaż w drugiej połowie 2012 roku. Swoją drogą co tak ich przyciąga w tym programie "Berlin..."
Także myślałem, że być może wystartuje w okresie jesiennym jak np wrzesień albo w grudniu
(jak w przypadku BB9) a tu nic z tego. Z drugiej strony dobrze. Nie tęsknię za nową edycją. Im dłuższa przerwa tym lepiej.
A może w ogóle już nigdy nie będzie BB. Nie ma domu, a raczej nowy niechętnie by zbudowali, to koszta.
Podobno w tym studio gdzie były wnętrza domu BB kręcą jakiś serial, czy coś.
Nie zetknąłem się z żadnymi informacjami aby w studio gdzie były wnętrza domu był kręcony jakiś serial itp.
12. edycja prędzej czy później będzie. Po trzech pierwszych edycjach domu też nie było i zbudowali nowy mimo, że to koszta.
Fajnie jak np dom byłby w innym kraju albo coś a'la "Hotel Paradise" na jakiejś magicznej wyspie ale to raczej nierealne mimo, że byłoby zupełnie inaczej niż dotąd.
Pisało bodajże na stronie BB UNZENSIERST, że właśnie w miejscu gdzie były wnętrza domu kręcą jakiś serial, czy coś...
Rzeczywiście. Będą kręcone odcinki jednego z najstarszych niemieckich tasiemców, opery mydlanej
"Verbotene liebe", który emituje publiczna stacja ARD (Das Erste - odpowiednik naszej TVP1) od 1995 roku.
Ewidentnie wiadomo, że nowa edycja będzie miała kompletnie nowy dom i fajnie byłoby także jakby w końcu
znajdował się w innym miejscu.
Mówiłem. :)
To tyle dobrze, że jeśli będzie nowa edycja, to w nowym domu. :)
Cytat: Toni w Cz, 01 Mar 2012, 15:19:46
(...)Ewidentnie wiadomo, że nowa edycja będzie miała kompletnie nowy dom (...)
Ewidentnie to Ty nie wiesz, co piszesz.
Skoro zwolniło się studio po scenografii, jaką w rzeczywistości stanowił niemiecki Dom BB, to nie marnowali powierzchni, tylko przenieśli tam produkcję telenoweli.
Ale żaden problem dekoracje z serialu przenieść kolejny raz - by znowu można ustawić w tym studiu fundusy ze ścianami, a na zewnątrz płotek ;)
Zgadzm się. No to skoro można ustawić w tym studiu fundusy ze ścianami, a na zewnątrz płotek to dom byłby nowy jakby nie było. Najlepiej jeszcze gdzie indziej zlokalizowany.
Z tego co czytałem, to jakieś tam szanse są na BB12 w tym roku.
Także kilka dni temu czytałem na jednej ze stron, że rozważa się pod koniec roku kolejną edycję ale podchodzę do tego bardzo sceptycznie. Mogliby w tym roku dać spokój. Szczerze mówiąc nie brakuje mi tego, że nie ma i że miałoby w tym roku nie być BB.
Średni pomysł byłby gdyby dali edycję na zimę, jak w Big Brother 9. Nie ma za bardzo co robić na powietrzu, bo zimno przez co trochę nudno jest.
Większość rzeczy i tak się dzieje w domu. 9. edycja mimo że miała start zimą to nie należała do nudnych.
Wystarczy ciekawa koncepcja z ciekawymi uczestnikami a w jakim okresie będzie nadawana moim zdaniem jest bez znaczenia.
A jednak edycja 9 miała oglądalność tragiczną. Serie 10 i 11 które były latem miały Widzów o wiele, wiele więcej. Na pewno wpłynęła na to pogoda, można mnóstwo zadań, konkurencji robić na dworze. Chociaż mi i tak podobał się BB9, fajne mecze na śniegu. :)
11. edycja co innego bo była w okresie już letnim powiedzmy, ale dziesiąta przecież wystartowała w styczniu
(9. edycja w grudniu więc róznica prawie żadna). 10. edycja miała wzięcie głónie dzięki obecności Klausa.
Taka prawda. Ponadto w edycjach tych nie było jakoś dużo meczów na zewnątrz w porównaniu np do BB5-BB6.
Wolałbym 12. edycję w przyszłym roku dopiero albo nawet w 2013.
Musieliby ostro zmienić koncepcje, bo mecze już nudziły. Ja myślę że tu konkretny lifting jest potrzebny.
Od samego początku o tym piszę. Okres w którym byłby nadawany jest według mnie najmniej ważny.
Cytat: Toni w Wt, 17 Kwi 2012, 09:21:28
Wolałbym 12. edycję w przyszłym roku dopiero albo nawet w 2013.
:los:
Według mnie oglądalność w dużej mierze zależy od konkurencji czyli tego co serwują inne stacje w tym samym czasie antenowym. Dziewiąta edycja nie była słabsza od dziesiątej (jeśli oczywiście pominiemy oglądalność). Zamiast Klausa mieliśmy codzienne występy Aninny. Była też mocna ekipa z poprzednich edycji.
Także uważam, że BB9 był ciekawy. Napewno ciekawszy od 8. edycji. I nic z tego, że był nadawany w większości w okresie zimowym.
Czas antenowy w godz. 19:00 -20:00 jest bez zmian tzn konkurencyjne stacje emitują stałe programy i seriale.
Co innego w poniedziałki 21:15 podczas cotygodniowych programów na żywo.
Ja sądzę że żadne zmiany godzin nic nie zmienią. Musi się zmienić cała koncepcja programu. Zadania od kilku edycji są strasznie nudne i się powtarzają. Potrzebne jest coś nowego.
Czy ktoś z nas uważa, że trzeba zmienić porę emisji? Od 4. edycji (2003 rok) daily nadawane są o godz. 19:00.
Jest to moim zdaniem najlepszy czas antenowy. Znośna konkurencja ze strony innych stacji. Po 20stej byłoby znacznie gorzej. To nie czasy edycji 1-3, które triumfowały i nadawane były 20:15 - 21:15.
Ciężko usadowić byłoby gdzieś w ramówce stacji - 12. edycję BB. Od czerwca wraca kolejna, czwarta już edycja
"X-diaries" z osiemdziesięcioma odcinkami.
"Berlin - Tag & Nacht" także triumfuje. Średnio ogląda go 1,23 miliona widzów.
W planach mają być kręcone kolejne nowe odcinki. [Quotenmeter]
Szef stacji RTL2 dla jednego z portali: "Rozważamy 12. edycję BB jeszcze w tym roku. Jeśli miała by się pojawić byłoby to pod koniec roku(...)". Niewykluczona pora emisji godz. 18:00.
Nie tęsknię za kolejną edycją ale gdyby miała być oczywiście bym nie pogardził. Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra? Byłoby rewelacyjnie. Póki co to plany. Czas pokaże.
Już z 9 edycją startowali w grudniu 08' i dobrze wiemy jaka była oglądalność. Ja myślę że Niemiecki Wielki Brat powinien być emitowany w okresie letnim.
Jeśli chodzi o dom, to myślę że nadal byłby w studio, po prostu na nowo zbudowaliby całą konstrukcję.
Już raz pisałem, że 10. edycja była sukcesem a nie emitowana była w okresie letnim a od 11. stycznia.
Jak nudna koncepcja i w domu nuda to nic nie da w jakim okresie jest emisja.
Kilka dni temu po raz kolejny ostatnimi dniami głos zabrał szef programowy stacji RTL2 wypowiadając się na temat możliwej 12. edycji BB.
Jego ideą byłoby wyemitowanie BB12 jako Promi-The Battle jednak napewno ta (tudzież jeśli miałaby być jednak zwykła edycja) nie będzie w tym roku.
Edycja Bitwy z uczestnikami celebrytami podyktowane byłoby tym, iż widzowie w dalszym ciągu chętnie oglądają reality show stacji RTL z celebrytami w australijskiej dżungli.
Bitwę chętnie bym zobaczył. Może powinni ogólnie spróbować z edycją z gwiazdami. Tak jak u nas czy w Uk.
Tyle, że nasza edycja vip to o ścianę rozstrzaść, tak jakby jej nie było. Nie raz już pisałeś jaką formułę byś zobaczył. Ile jeszcze?
Celebryci w niemieckim BB niemal w każdej edycji się pojawiały. A że mieszkały ze zwykłymi uczestnikami to co za różnica jakby były tylko vipy. Co innego formuła The Battle z nimi aczkolwiek w zwykłych edycjach też brali udział w meczach.
Cytat: Toni w Cz, 24 Maj 2012, 14:42:59
Nie raz już pisałeś jaką formułę byś zobaczył. Ile jeszcze?
Tyle na ile będę miał ochotę. Od tego jest temat. I nie chodzi mi o jakieś tam wejścia celebrytów, mówię o edycji z ich konkretnym udziałem.
Sztuką nie jest kilkukrotne powtarzanie się.
W 6. edycji trzy tygodnie celebryci znajdowali się w domu nr 9.
Rozumiem o co Ci chodzi tylko ja staram się wytłumaczyć, że bez znaczenia dla większości widzów jest to co za edycję oglądają czy nazywa się ona vip czy jest to zwykła edycja w której pojawiają się także celebryci a tak to właśnie w edycjach niemieckich dotąd wyglądało.
Programy reality show z udziałem gwiazd jak najbardziej tak ale nudne już jest oglądanie ich w domu BB
(o ile wogóle była taka możliwość w danym kraju).
Co innego "I'm Celebrity - Get me out of here!". Program z udziałem celebrytów na wsi też wzięcia nie miał stąd nie planuje się kolejnej edycji więc co dopiero zamknięcie ich w domu i tyle. Żadna już atrakcja.
Cytat: Toni w Cz, 24 Maj 2012, 16:05:54
Sztuką nie jest kilkukrotne powtarzanie się.
Haha! I kto to mówi! Z resztą pewnie po raz kolejny i tak nie wiesz co napisałeś. :P
Co do edycji z gwiazdami: wiadomo że nudnym byłoby zamknąć je w domu i czekać na rozwój sytuacji. Nie o to chodzi. Od tego są twisty i zadania żeby przyciągać Widzów.
A kto napisał żeby zamknąć gwiazdy w domu i czekać na rozwój sytuacji? ???
Do kolejnego postu informującego o 12. edycji BB.
Niemiecki Endemol rozwiewa informacje które pojawiły się w sieci jakoby 12. edycja w 2013 roku miałaby być edycją All Stars. Bardzo dobrze. Nie miałbym ochoty na odgrzewane kotlety.
Szef niemieckiego Endemolu Marcus Wolter: " W 2013 roku pojawi się Big Brother 12".
Tymczasem zastępczy program "Berlin - Tag & Nacht" który emitowany jest od zakończenia 11. edycji BB ogląda dwa razy więcej ludzi niż Big Brother (wczoraj padł rekord - 1,6 miliona widzów).
Od stycznia przed nim o godz. 18:00 startuje nowy program z gatunku reality pod nazwą "Köln 50667" który będzie ukazywał życie uczestników w mieście Köln tak jak w Berlinie.
Jeśli ten także będzie miał wzięcie będzie nowa pora emisji BB a nie jak od 4. edycji o godz. 19:00.
Ciekawe w jakim miesiącu pojawi się BB12, no i co z domem.
Toni, podaj źródło, bo jakoś nigdzie o tym info nie ma.
No tak żeby nie było, że sam sobie to wymyśliłem.
https://quotenmeter.de/cms/?p1=n&p2=60339&p3=
Najlepsze jest to, że nie ma dla niego miejsca w RTL2.
https://ok-magazin.de/entertainment/tv/14206/big-brother-kommt-zurueck-ohne-sendeplatz
https://promiflash.de/big-brother-12-kommt-aber-auf-welchem-sender-12111446.html
Tak długa przerwa (podobna do tej która trwa obecnie czyli już ponad półtora roku) w emisji niemieckiego Big Brothera ostatnimi czasy była ponad jedenaście lat temu czyli między trzecią a czwartą edycją (finał BB3 12. maja 2001, start BB4 31.03.2003).
Jednak coraz częściej można przeczytać, że może o 12. edycji powiedzą podczas programu który zostanie wyemitowany na RTL2 za tydzień w środę o godz. 20:15. Trzy godzinny show z okazji 20-lecia stacji.
Program poprowadzi Sonja Zietlow, prowadząca m.in. dżunglę z celebrytami.
Jednym z gości będzie Aleksandra Bechtel oraz ex-uczestnicy BB jak i najlepsze, niezapomniane fragmenty z ostatnich jedenastu edycji.
"Sonja Zietlow präsentiert: 20 Jahre RTL II - Die Zukunft ist jetzt" za tydzień w środę 20:15 - 23:15.
Tymczasem programy zastępujące BB czyli "Berlin - Tag & Nacht" emitowany od połowy września 2011 roku i "Koln 50667" emitowany od styczna tego roku cieszą się większą popularnością niż Big Brotherem.
Poniedziałkowe pasmo (20:15 - 22:15) ma także większą oglądalność niż miały cotygodniowe programy Big Brother - Die Entscheidung.
Mnie się wydaje że niemieckiego Big Brothera już nie będzie. Skoro mają tańsze programy z większą widownią, to nie ma sensu robić kolejnego "Wielkiego Brata".
A moim zdaniem wrócą wtedy gdy już obecne programy zastępujące BB osiągną minimum zadowolenia stacji jeśli chodzi o wyniki. Program z ludźmi w zamknięciu będzie znów "czym innym". :)
Kiedyś pisano, że jeśli wróciłby to rozważaliby zmianę godzin emisji odcinków daily jak na przykład po godzinie 22giej.
Po 22giej to dopiero by była porażka... :devil:
Ja pewności nie mam co do tego.
Raczej nic z tego aby w tym roku (napewno w przeciągu maksymalnie około pięciu miesięcy) odbyła się 12. edycja Big Brothera.
Podczas prezentacji tego programu nie było nic na temat kastingu podczas gdy do innych programów owszem były zapowiedzi oraz nowych programów które się pojawią np dopiero w czerwcu.
Gośćmi podczas trzygodzinnej gali był Sascha (BB5), Christian (BB2), Annina (BB9), Jurgen (BB1), Alida (BB2), Rayo (BB11), Florian (BB11).
https://bbfun.de/news/allgemein/15530/heute-rtlii-jubilaeum-big-brother/
Tak też podejrzewałem. Swoją drogą - jeśli mają robić dwunastą serię z powielanymi pomysłami, durnym meczami, to niech lepiej sobie darują. Ostatnie edycje nie były najwyższych lotów.
Stacja Sat 1 informuje, że jeśli edycja Celebrity będzie miała oglądalność na poziomie 15% wówczas zostanie wyemitowana 12. edycja.
Klasyczny "Big Brother" wraca do Niemiec!
Nową edycję programu wyemituje stacja "Sixx". Prawdopodobnie Sat1. również nie zrezygnuje z "Promi Big Brother".
"Big Brother" wróci do Niemiec za sprawą stacji Sixx
https://showmag.info/2015/04/25/big-brother-wroci-do-niemiec-za-sprawa-stacji-sixx/ (https://showmag.info/2015/04/25/big-brother-wroci-do-niemiec-za-sprawa-stacji-sixx/)
Logo nadchodzącej klasycznej edycji Big Brothera w Niemczech.
https://sixx.de/tv/big-brother (https://sixx.de/tv/big-brother)
https://www.facebook.com/sixxTV/photos/a.402613143082504.104091.124577130886108/1021754817834997/?type=1&theater (https://www.facebook.com/sixxTV/photos/a.402613143082504.104091.124577130886108/1021754817834997/?type=1&theater)
W trailerze można usłyszeć ... nadal ten sam głos Wielkiego Brata od 7. edycji. Beznadzieja.
Prowadzącym dwunastej edycji będzie Jochen Bendel, kultowy prezenter telewizyjny z lat dziewięćdziesiątych, współprowadził szóstą edycję BB, najpierw z Ruth Moschner, później z Oli P.
Był uczestnikiem zeszłorocznej ósmej edycji "Ich bin ein Star - Holt mich hier raus!".