Po co ten "Big Brother"?

Zaczęty przez Don, Śr, 07 Lis 2007, 14:34:14

Don

Wg Was - czy widzicie sens/potrzebę/uzasadnienie oglądania następnych serii programu ? W niektórych krajach jest na antenie od lat w innych spadł szybciutko ... reguł tu nie widać żadnych, chyba zależy to od:
- pomysłu producentów,
- dobrego castingu,
- obyczajowości narodu.

Jak jest u nas ?

Czy chcielibyśmy oglądać serie/serię następne/następną ?

Jeśli nie - dlaczego ?

Jeśli tak - jak miałaby ona wyglądać (czyt. - czym się różnić od tej, powszechnie krytykowanej ?)

Don

Ja chciałbym. Ciekaw jestem zachowań ludzi w sytuacjach ekstremalnych, wg mnie - samo zamknięcie w takich warunkach to ekstremum. Zresztą - niejeden raz zastanawiałem się, jak ja bym się tam zachował ... ale nie starczyło mi odwagi do zgłoszenia się na casting.

didi

Jesli sie powinno kontynuowac ten program to najlepiej na zasadach jak w 1 edycji.Ostro.Brak fajek alkoholu. Pamietacie jak Manuela sie o nutelle prosila kilka razy?Jak z herbaty robili skrety? Oni tam maja jak w raju jedzenia do bolu, fajki , niekiedy alkohol jak kupia... polowa zadan niepozaliczana niewykonana olewaja to. Szkoda ze w mediach jest tak malo krytyki tego programu.

mseptember

Tak. Tylko chciałbym, żeby regulamin domu był znany widzom, żeby były konkretne zadania do wkonania, żeby mieszkańcy domu byli z nich jasno rozliczani, i żeby była normalna transmisja live, zupełnie wystarczy jeden, ale sensownie realizowany strumień wideo z dźwiękiem. Za wzór traktuję pewien RS, którego nazwy nie wspomnę, bo znowu ktoś mnie oskarży o pisanie nie na temat.

FK

:bravo:
Podpisuję się pod tym. Z przestrzeganiem Regulaminu Domu BB w wersji 4.1 jest podobnie, jak z polskim prawem: jest, tylko konsekwencji w jego egzekwowaniu brak.

Toni

Oczywiście że jestem ZA Big Brother edycja nr 5. Jaka powinna być kolejna edycja? Tak jak pisano tutaj bardziej rygorystyczna co do trzymania się regulaminu przez Wielkiego Brata a nie tylko karanie kogo im jest na rękę w danej chwili. Moja koncepcja 5tej edycji to zgłaszanie się do programu z dwóch przyjaciół,matki z córką,ojca z synem,małżeństwo...jak miało to np miejsce w ostatniej edycji Big Brother 6 w Holandii. Bardzo ciekawy pomysł.Lecz oprócz "par" mieszkańcami mogą też być pojedyncze osoby. Nowe rozwiązania jesli chodzi o nominacje jak nominowanie np tylko jedej osoby do wyjścia,drugą osobę nominują poprzez głosowanie widzowie. A później jak dotychczas głosowanie do wyjścia.
Pozor! Velký bratr nikdy nespí!

Goku

Jestem za BB5 pod warunkiem, że zostanie od niego odsunięty ATM!!! Inaczej nie wyjdzie z tego nic lepszego od tej edycji :/

Pudelek

Big Brother 5 zobaczę bardzo chętnie... za 5 lat i w innej stacji.
Ja czekałem na tę edycję z niecierpliowością. Po dwóch miesiącach totalnie się znudziłem tym programem w takiej formie.

Toni

Oczywiście że fajnie do tego byłoby gdyby produkcją nie zajmowała się grupa ATM to nawet może być "zwykła" edycja. :zabek:
Pozor! Velký bratr nikdy nespí!

chatiflatt

a ja po prostu lubię ten RS i chętnie go oglądam. Dla BB5 mówię TAK, ale stawiam też warunki - lepszy dobór Uczestników, przede wszystkim. Podoba mi się to co zaproponował Toni ;)
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Luxis

Ja też jaknajbardziej chciałbym oglądać nowego BB5 na wiosnę w edycji celebrity (nawet z mało znanymi osobami, choćby z seriali), a na jesień ponownie edycję zwykłą, natomiast za 1,5 roku edycję the Wall. Wg. mnie dobór uczestnikó tego BB na początku był średni, ale teraz jest bardzo dużo emocji i kontrowersji, dlatego uczestnicy są nie co za młodzi, ale z charakterów bardzo dobrze dobrani. Tylko mam jedno ale, do nowej edycji powinni się lepiej przygotować i wierzę, że tak będzie.
Poza tym wydaję mi się, że będzie nowa edycja, bo tak mała stacja zainwestowała dużo kasy w studia, cały dom, wyposażenie, ekipę, także szkoda po jednej edycji dom likwidować i wszystko co z nim związane... Poza tym oglądalność nie jest taka zła, realizacja ujdzie, zyski są całkiem spore, także na pewno będzie nowa edycja... tylko teraz dylemat czy na wiosnę czy na jesień

Exile

Ja jestem jak najbardziej za, tylko, żeby realizacja była zgodna z regulaminem. I powrót do edycji bez twistów, gdzie uczestnicy będą normalnie wypadać, a nie tak jak jest w BB 4.1

kris30l

Piata edycja powinna byc podobna do BB bitwa czyli wiecej zadan sprawnosciowych . W przypadku 5 edycji producenci powinni sie bardziej postarac bo w tej edycji dali plame.Zarowno jesli chodzi o dobor osob, jak i beznadziejne zadania tygodniowe.

mseptember

O tak! Nie podobna, tylko powinna być Bitwa! To naprawdę ożywiało program - co było wtedy bardzo potrzebne po niezbyt udanej edycji drugiej... Ale.. kasa...

lukasz000

Mam nadzieję , że  teraz nie będzie następnej edycji, może być dopiero za pewien czas bo w takim wykonaniu Big brother osiągną  niemal dno , zobaczymy jeszcze jak przygotowany będzie finał. A ATM nie nadaje się wogóle na tworzenie takiego programu.
Zresztą uczestników do kolejnej edycji nie będzie , bo ile się tam zgłosi na ten ich  casting , gdyż ogladając ta edycję  nikt normalny się do niego nie zgłosi.
A wracając do drugiej edycji to pod względem oglądalności była lepsza od trzeciej .