Prowadzący

 • 3 Odpowiedzi
 • 27077 Wyświetleń
*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
Prowadzący
Nie, 24 Paź 2004, 15:36:23
Wypadek Martyny Wojciechowskiej
 Sobota, 23 padziernika 2004, godzina 16:30
 
Martyna Wojciechowska- prowadząca trzy polskie edycje programu "Big Brother", trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w Islandii, 90 km na północ od Rejkiawiku. Obecnie Martyna jest już w Polsce, jednak do tej pory nie może się otrząsnąć po tragedii, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Czteroosobowa ekipa TVN skończyła własnie zdjęcia do ósmego odcinka programu "Misja Martyna" i w nocy wracała z lodowca. Do celu filmowcy jednak nie dojechali. Ich samochód- nissan terrano- wpadł w poslizg i uderzył w betonowy słup. Na miejscu zginął operator kamery Rafał Łukaszewicz. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Drugi operator- Witold Szczepan, odniósł wiele obrażeń i cały przebywa w szpitalu. Martyna Wojciechowska- mocno poobijana, jest w szoku. Podczas rekonwalescencji w Islandii, dziennikarka przekonała się, że otacza ją wiele życzliwych osób. Miejscowi polonusi odwiedzali ją w szpitalu i tłumaczyli- zwłaszcza terminy medyczne- z języka islandzkiego na polski. Załatwili też mieszkanie dla żony ciężko rannego operatora, Witolda Szczepana. Martyna Wojciechowska wróciła do Polski w czwartek wieczorem. Przyleciała na Okęcie prywatnym samolotem swego przyjaciela, biznesmena Leszka Czarneckiego. "Martyna czuje się naprawdę kiepsko. Cały czas jest w szoku. Była przecież najbliżej całej tragedii i wszystko widziała. Teraz jest w domu, pod opieką rodziców i przyjaciół"- mówi Marta Grajeta, agentka Martyny. Obecnie Wojciechowska ma obolałe, opuchnięte nogi i wodę w kolanach. Poruszanie sprawia jej poważne kłopoty. Jest w stanie samodzielnie stanąć, ale chodzi o kulach. I sprawia jej to ból. Głównie więc jedzi na wózku. Lekarze nie chcą wyrokować, jak długo to potrwa. Wszystko zależy od organizmu. Rzecznik prasowy TVN Andrzej Sołtysik zapewnia, że mimo tragedii dwa pozostałe odcinki programu "Misja Martyna" zostaną nakręcone. W przyszłym tygodniu rozstrzygnie się casting. Poznamy nazwiska 16 osób, które pojadą z Martyną do Egiptu i osmiu, które wezmą udział w wyprawie do Argentyny. "Na początku listopada ruszają zdjęcia do programu"- zapewnia Sołtysik.
 
[Bogumiła Szymanowicz, Super Express / Foto: W&G, Maciej Nabrdalik]

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
Prowadzący
Sob, 18 Lis 2006, 11:41:10
Martyna Wojciechowska o pokonywaniu własnych słabosci

"Przesunąć horyzont" Martyny Wojciechowskiej to opowiesć o pokonywaniu własnych słabosci, o walce z cierpieniem i bólem, pilnie skrywanej na użytek telewizyjnego show.

Popularna dziennikarka telewizyjna wchodzi na najwyższą górę Ziemi. Czy poza medialnym szumem wynika z tego cos jeszcze? Czy ekstremalne osiągnięcia innych ludzi mogą cokolwiek wniesć w nasze życie?
A jednak...

Tam gdzie jest się najbardziej samotnym wsród ludzi, tam gdzie cisza huczy głosniej niż lawiny i gdzie najgroniejsze jest to, co najbardziej upragnione, można znaleć odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Dlaczego ktos po dwukrotnym złamaniu kręgosłupa mysli o zdobyciu Mount Everestu? Po co w ogóle rzucać wyzwanie własnym słabosciom? Dlaczego człowiek tak bardzo pragnie spojrzeć smierci w oczy?
Własnie, dlaczego...

Wiele osób zna autorkę tej książki z Big Brothera, Dzieciaków z klasą i Misji Martyna, zapewne też z Automaniaka, ale tym razem ma szansę poznać inną Martynę. Osobę, która już wie, że czasem jedyny sposób, by nadać życiu sens, to „przesunąć horyzont”, i że każdy ma swój Everest.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwartego

Fragment książki: https://czytelnia.onet.pl/0,1372925,do_czytania.html

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
Prowadzący
Pią, 25 Kwi 2008, 20:29:50
Martyna urodziła Marysię!

Wiadomość o narodzinach córki dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej oraz instruktora nurkowania Jerzego Błaszczyka udało się dość długo utrzymać w tajemnicy. Ich córka Marysia urodziła się 17 kwietnia.
Jak mówią wtajemniczeni, dziewczynka wcale nie spieszyła się z wyjściem na świat - pisze Super Express. Mama i tato pojawili się w szpitalu już 16 kwietnia, ale maluch urodził się dopiero dzień później. Marysia o godzinie 8 rano wydała pierwszy donośny krzyk.
Gratulujemy!
pudelek.pl

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
Prowadzący
Wto, 05 Sie 2008, 13:22:16
Andrzej Sołtysik szuka skarbów
Wczorajszy "Super Express" rozpisywał się na temat "poszukiwawczej żyłki" Andrzeja Sołtysika - prowadzącego drugą i trzecią edycję polskiego "Big Brothera".

Więcej: https://showmag.info/?p=2166