Eurowizja 2006 (Ateny, Grecja)

Zaczęty przez sharkan, Śr, 03 Sie 2005, 23:19:13

alexander

Rezerwowa 5, czyli "wielcy przegrani" to:

1. GRUNWALD JERZY
2. THE CRACKERS
3. SARA MAY
4. OFFSIDE
5. ANABEL CONDE

finałową 15 wybrali:

Klatt Piotr - redaktor prowadzący w TVP1 S.A., współpracownik radiowej Trójki, dziennikarz, muzyk

Kosiński Janusz - redaktor Telewizji Polskiej S.A., dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i AntyRadia 94

Deszczyński Tomasz - Prezes Stowarzyszenia OGAE Poland

Górecki Kamil - redaktor polskich i zagranicznych stron internetowych poswieconych Eurowizji, członek OGAE Poland

Jastrzębowski Bartek - reżyser telewizyjny m.in. reżyserował dwa ostatnie krajowe Finały Konkursu

Kukla Zygmunt - dyrygent, kierownik muzyczny m.in. festiwali w Opolu i Sopocie

Rurak Sokal Paweł - muzyk, kompozytor, członek zespołu Blue Cafe

Sankowski Robert - dziennikarz muzyczny, recenzent w Gazecie Wyborczej

Szabłowska Maria - dziennikarz Polskiego Radia S.A., współpracownik Telewizji Polskiej S.A. m.in. współprowadząca program "Wideoteka dorosłego człowieka"

Olewicz Bogdan - autor tekstów, współpracownik radiowej Jedynki

Witkowski Andrzej - redaktor Telewizji Polskiej S.A. m.in. pracujący przy festiwalach w Opolu i Sopocie.

sharkan

Cytat: "alexander"Kosiński Janusz - redaktor Telewizji Polskiej S.A., dziennikarz muzyczny radiowej Trójki i AntyRadia 94



OOOO ktos z mojego ulubionego ANTYRADIA <jupi>

Justysia17

Cytat: "sharkan"A najgorsze ( nie liczac Ivana i Delfina) zajął Piasek 11 ptk i 20sd miejsce w Kopenhadze 2001 no i to jego futerko ktorym rzucal po scenie -> za futerko dostał nagrode Barbary Dex czyli za dla najgorzej ubranego wokalisty w danym roku

jejku wystep Piaska pamietam był zenujacy... piosenka ktora wykonywal nie byla ani chwytliwa, ani jakas podniosła...wogole sie nie wybijala posrod innych...i ten ubior...Piaska lubie, ale ten wystep to byla kompletna porazka

alexander

Kto na Eurowizję 2006? - Wy typujecie!


Brathanki - W nas ciepło wiosen: 7.7 %
 

Danzel - Undercover: 20.4 %
 

Ich Troje - Follow My Heart: 16.3 %
 

Maciej Silski - Za karę: 11.3 %
 

Sławomir Uniatowski - Kocham Cię: 17.6 %
 

Agata Torzewska - Goodbye: 2.2 %
 

Queens - I Feel In Love: 10.1 %
 

Dezire - Good Girl: 2.2 %
 

Ha-Dwa-O - Popatrz na mnie: 2.7 %
 

Katarzyna Cerekwicka - Zamilcz: 1.2 %
 

Katarzyna Mos - I Wanna Know: 0.6 %
 

The Jet Set - How Many People: 0.5 %
 

Kto to? - Zero do stracenia: 2.6 %
 

Leonie Kuizenga - Love Is What We All Need: 0.5 %
 

Mosqitoo - Jeżeli jestes - wołam Cię: 4.2 %


[internauci - wp.pl]

sharkan

Mój gust jest sprzeczny z szansami na ESC.

wg mojego gustu najlepsze:  Sislki i KTO TO i tyle

a liczac na szanse to hmm..... Queens albo IT ( Denzel nawet jak na ESC mam nudna pios)

alexander

Ja trzymam kciuki za Queens i za Kto To...

Natomiast uważam ,że najsłabsi to ci mało znani, Danzel i Sławek Uniatowski

Szanse mają też: Ich Troje...

A reszta jest srednia... :)

sharkan

Na zagranicznych stronach ESC-owych podaje się że w tym roku preselekcje w Polsce są na b. wyskoim poziomie

Luxis

Nasze - polskie preselekcje w tym roku sa super!!! Jeszcze nigdy niebyło aż tylu dobrych piosenek!!! Mam kłopoty z wybraniem tej najlepszej, bo mam kilka swoich faworytów.... Przedstawie je zaraz. Natomiast, to co napisał Sharkan, że zagraniczne serwisy, bardzo nam gratulują i naprawdę twierdzą, że u nas jest jeden z najwyższych poziomów, i to prawda, bo poziom piosenek jest naprawde wysoki!! ;) Natomiast sporo uczestników Idola jest w tych preselekcjach: Sławek Uniatowski - Idol 4 - był drugi, Maciej Silski - Idol 4 - był 1, The Jet Set - wokalistka z tego duetu wystepowała w Idolu 4, napewno ją pamiętacie, była wielką przegraną, doszła do etapu klubowego, to ta młoda Sasha - rosjanka blondi, Queens - wszystkie wokalistki prubowały swoich sił w Idolu, ale tylko jedna w !dolu 1 była w finałowej 10, choć wszystkie mają talent. Z Idola to by było na tyle...
A teraz przedstawie Wam moje propoyzcje i opinie i sadze, ze sa bardzo realne:

Brathanki - W nas ciepło wiosen  - jeszcze niesłyszałem tej piosenki

Katarzyna Cerekwicka - Zamilcz - piosenka srednia, wg. mnie kompletnie nie posiada klimatów eurowizyjnych...

Danzel - Undercover - piosenka srednia, moim zdaniem i tak niepojedzie na Eurozwizję, miąłwczesniejsze lepsze piosenki, ta jest taka "inna", nie pasuje mi...

Dezire - Good Girl - piosenka fajna, nowoczesna i dobra, tylko że niepasuje na Eurowizję..

Ha-Dwa-O - Popatrz na mnie - niesłyszałem jeszcze, ale skoro po polsku to pierwszy duży minus, bo Europa nierozumie polskiego, tylko uniwersalny czyli przeważnie angielski

Ich Troje - Follow My Heart - bardzo dobra piosenka - przebojowa, nadaje sie jak najbardziej na Eurowizję, i nawet spiewa tam była żonka Wisni, Magda femme, tylko muszą ją dobrze zaspiewać bo jest trudna do wykonania..

Kto To - Zero do stracenia - niesłyszałem jeszcze, ale znów język polski - to odpada...

Leonie Kuizenga - Love Is What We All Need - moja faworytka!!!!! Naprawdę super piosenka piosenkarki z Holandii!! Bardzo przebojowa, to taka mieszanka wygranych z poprzednich latach, mianowicie Heleny, Ruslany i Sertab - naprawde ma cos w sobie, jest przebojowa, ta Leonie ma super głos, wyslijmy tę piosenkę, naprawde warto!!!!!

Mosqitoo - Jeżeli jestes wołam cię - niesłyszałem i niewiem, ale znów ten język nasz...

Katarzyna Mos - I Wanna Know - bardzo dobra piosenka na wyskim poziomie tej młodej wokalistki, opanowała perfekt język angielski i to plus, bo spiewa jak angielka czy cos ;) nadaje sie na Eurowizję, i jest jedną z moich faworytek ;)

Queens - I Feel In Love - piosenka dobra, skoczna, na Eurowizję tylko niewiem czy dobrze tam wypadnie, bo jak wiadomo boys i girls bandy żadko sa wysoko , np. rok temu te estonki (nie Vanilla Ninja) były nisko, tak samo te 3 z Hiszpani, super pioseke miały ,ale daleko nie zajechały... A vanilla Ninja, tez niby znane, fajna piosenka, ale nie tak wysoko zajechały...

Maciej Silski - Za karę - i znów język poslki, zresztą Maciek niepasi mi na Eurowizję...

The Jet Set - How Many People - zarabista piosenka - POLSKIE BLACK EYED PEAS!!! tylko niewiem czy zostanie dobrze na Eurowizji odebrana, i m.in. w serwisie Eurowizja.pl i eurowizja.blog.pl są foworytami i w głosowaniach ludzi sa wyskoko na 1 miejscu!!! piosenka fajna, tylko niewiem czySasha sobie poradzi z głosem na Eurowizji, (jak pamiętacie z Idola) spiewała dobrze, ale nie celująco...

Agata Torzewska - Goodbye - ta piosenka ma cos w sobie, niby ballada, a tu nagle BOOM - Goodbye - to jest super!!! nadaje sie na Eurowizję stuprocentowo - tez moja foworytka!!!

Sławomir Uniatowski - Kocham cię - piosenka kompletnienie na Eurowizję - to taka za bardzo "polska" piosenka, zreszta po raz kolejny - wielki minus za język - to jest konkurs międzynarodowy, a nie polski!!!

No i koniec... ;) Mam nadzieje, że pojedzie Leonie, ale cos mi mówi, że ludzie wybiorą znów artyste czyli Ich Troje, a nie piosenke... no jeszcze jest jury...

joker

my tu gadu gdau, a tym czasem europa nie szwankuje i już pierwsi reprezentanci są:
Albania: Luiz Ejlli, "Zjarr e ftohte" (Cold fire) SCIAGNIJ
Irlandia: Brian Kennedy
Szwajcaria: six4one
Turcja: Sibel TA?zA?n
W tych trzech ostatnich nie wiem jak to jest, piosenek chyba jeszcze oficjalnych nie podali, gdy cos bedzie wiadomo to dam znak.

Na tej stronie: https://een.be/extra/subsites/eurosong2006/e_song_home/index.shtml
można sledzić belgijskie preselekcje, można też tam posłuchać tamtych piosenek.

Miatexs

Cytat: "Łuki"The Jet Set - How Many People - zarabista piosenka - POLSKIE BLACK EYED PEAS!!! tylko niewiem czy zostanie dobrze na Eurowizji odebrana, i m.in. w serwisie Eurowizja.pl i eurowizja.blog.pl są foworytami i w głosowaniach ludzi sa wyskoko na 1 miejscu!!! piosenka fajna, tylko niewiem czySasha sobie poradzi z głosem na Eurowizji, (jak pamiętacie z Idola) spiewała dobrze, ale nie celująco...
Ciesze się zę ktos podziela moje zdanie. W top 3 powinno się znalesć. Ale wsród tych wszystkich piosenek jest moim numerem jeden


Cytat: "joker"my tu gadu gdau, a tym czasem europa nie szwankuje i już pierwsi reprezentanci są:
Albania: Luiz Ejlli, "Zjarr e ftohte" (Cold fire) SCIAGNIJ
Irlandia: Brian Kennedy
Szwajcaria: six4one
Turcja: Sibel TA?zA?n

Ostanio wybrała jeszcze Bosnia i Harcegowina(jacys faceci). Ale nie ma sie co podniecać, bo to dopiero wykonawcy a nie same piosenki. Nie wiem czy wiecie ale Polska piosenka wybrana 28 stycznia będzie dopiero drugą piosenka znaną na ESC 06!

sharkan

Na stronie 7 i 6 tego tematu dawałem linki do wszystkich piosenek :P.

BiH -> woklaista z jakiegos Hara Mata Hari
Belgia -> Zwycięzca "Idool" (pierwszej edycji) ,ten ktrory spiewal w World Idol cos "Nirwany" tez jest w preselekcjach

'Kto to' mowili ,że jak wygraja to zaspiewają po angielsku.

Moi faworyci : KTO TO , Leonie (naj esc-owa pios)


Sranillki Żówie Ninja zajechały do 9 miejsca w finale czyli b.b.b.b. wyskoko ( na 39 uczestnikow , z ostatniego miejsca Szwajcarii w pol-finale 2004 w Stambule)

Nigdzie nie ma versji- nie live tej piosenki  z Albanii , ona jest super , choc lepsza byla Anjezy Ashanii ktora rep. Albanie w 2004 ( mowie o jej probie ponownego udzialu w tym roku)

Może chcecie spróbować swoich sił w wirtualnym festiwalu piosenki swiatowej "Worldvision" ,teraz już trzecia edycja

Zapraszm na : https://worldvision.fm.interia.pl

Justysia17

Na oficjalnej stronie ich troje www.ichtroje.pl   mozna posłuchac kolejnej wersji nagrania "Follow my haert". Jest to wersja, którą zespoł zaprezentuje na koncercie finałowym polskim eliminacji do Eurozwizji.

joker

Telewizja ERT podała pewne szczegóły dotyczące formatu tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji
21 stycznia zbierze się w Kopenhadze specjalna Grupa Referencyjna EBU, która podejmie najistotniejsze decyzje, między innymi dotyczące wyglądu konkursowej sceny w Atenach. Już dzis jednak znamy pewne nowe fakty, dzięki którym nieco bardziej odkrywa się przed nami formuła przygotowywanego przez Greków show:
* Olympic Indoor Hall ma, zgodnie z zapewnieniami organizatorów, pomiescić od 17 do 18 tysięcy widzów, co czyniłoby ESC 2006 jednym z największych z historii (więcej widzów uczestniczyło jedynie w ESC 2001 na kopenhaskim stadionie Parken)
* dokładny projekt sceny zatwierdzony zostanie pod koniec stycznia, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie miała ona kształt okrągły, a wystrój nawiązywać będzie do elementów greckiej kultury
* wciąż nieznane jest nazwisko partnerki Sakisa Rouvasa, który podjął się zadania poprowadzenia obu gali, ERT poszukuje jej pilnie również poza granicami Grecji
* rola Heleny Paparizou będzie zbliżona do tej, jaką w Kijowie pełniła Rusłana, do niej należeć będzie wykonanie zwycięskiego utworu oraz jednej dodatkowej piosenki, towarzyszyć będzie rówinież zaaferowanym artystom w tzw. green roomie
* w przerwie na głosowanie ujrzymy układ choreograficzny wyreżyserowany przez Fokasa Evaggelinosa, który wczesniej odpowiadał za przygotowanie występów Sakisa Rouvasa i Heleny Paparizou
* w ESC2006 wemie udział 38 krajów, w porównaniu z rokiem poprzednim brak Austrii, przybywa natomiast debiutantka Armenia, wciąż prowadzone są rozmowy z nadawcą węgierskim, ale trudno wierzyć w ich powodzenie. (rr)
eurowizja.org

Pudelek

Polski finał Eurowizji

W sobotę 28 stycznia br. o godz. 20.15, telewizyjna Jedynka pokaże koncert "Piosenka dla Europy" będący Krajowym Finałem 51. Konkursu Piosenki Eurowizja - Ateny 2006. Widzowie TVP 1, oraz specjalnie do tego powołane jury zadecydują, kto reprezentować będzie nasz kraj w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach.
Polskie preselekcje wracają po rocznej przerwie na antenę z nową siłą i nową nazwą: "Piosenka dla Europy". Gwałtowny przypływ pozytywnych emocji tego sobotniego wieczoru obiecuje już sam dobór artystów, których propozycje wybrane sposród setki innych staną do finałowej rywalizacji.

Swym nowym celtyckim wcieleniem zaskoczy grupa Ich troje, wspomagana głosami wszystkich trzech wokalistek i energią słynnego Real Mc Coya. Subtelną francuszczyzną urzekać będzie Agata Torzewska, a młodzieńczym wdziękiem Queens i The Jet Set. W swiat nowoczesnych brzmień wprowadzą nas zespoły Dezire i Mosqitoo, a odpowiednią dozę swojskosci zapewnią Brathanki. Nie zabraknie w tym gronie również Maćka Silskiego i Sławka Uniatowskiego, znanych z ostatniej edycji Idola. Kto wie jednak, czy szyków rodzimym gwiazdom nie pokrzyżują przypadkiem goscie z zagranicy: żywiołowa Holenderka Leonie Kuizenga i belgijski król dyskotek Danzel? Jeszcze niedawno we wszystkich stacjach radiowych rozbrzmiewało jego Pump it up! dzis z dumą reprezentowałby ojczyznę swych najbardziej oddanych fanów z utworem Undercover. Oprócz konkursowej piętnastki na scenie pojawią się również Blue Cafe i Beata z Bajmem. Tego po prostu nie da się przegapić.

W trakcie koncertu, "Piosenka dla Europy" Krajowy Finał 51. Konkursu Piosenki Eurowizja - Ateny 2006, który odbędzie się 28 stycznia 2006 roku, na scenie wystąpi 15 wykonawców, którzy walczyć będą o głosy widzów i Jury. Głosy pozwolą jednemu z nich wziąć udział w 51. Konkursie Eurowizji w Atenach. Widzowie będą mogli głosować za pomocą sms-ów i audiotele.

Koncert poprowadzą: Agnieszka Szulim i Artur Orzech, a gwiazdami wieczoru będą Beata z Bajmem i Blue Cafe.

Medialink.pl

A wogóle widzieliscie nową wokalistkę Blue Cafe?
Widziałem jej występ z zespołem i zachowywała się strasznie sztucznie; na siłę próbowała się upodobnić do poprzedniej wokalistki.

Justysia17

Ale kolejne lata Festiwalu, a wykonawcy poleniaja ten sam bład. Mianowicie spiewają w jezyku polskim. Przeciez oczywiste jest, ze jezeli taka piosenka pojedzie na finał konkursu to nei zajmie wysokiej pozycji.