Pomysły na reality shows

Zaczęty przez sharkan, Nd, 19 Cze 2005, 20:09:11

Viggo

No więc mój typ

Zebrać 10 osób i wysadzić ich w różnych zakątkach swiata. Nie wiedzieli by gdzie są, każdemu dać tylko cos do przeżycia. Musieli by sami znajdować sobie miejsce do spania i prbowac przetrwać, po 3 dniach dostawaliby cynk gdzie muszą dojechać i jak najszybciej musieli by się tam znaleć, osoba , która dotrze na wyznaczone miejsce ostatnia odpada.

Kotelet

Ja ogladalem kiedys maraton w nocy podobnego programu na Discovery, nie pamietam nazwy, bodajze byly dwie edycje jak nie wiecej. Pary po dwie osoby zostaly przetrasportowane w jakies miejsce na swiecie, nie wiedzieli gdzie sa, musieli sie dowiedziec i jak najszybciej, bez zadnych pieniedzy, dotrzec do Nowego Jorku. Pierwsza edycja byla w Kazachstanie. Juz nie pamietam jak sie to nazywalo, bo dawno widzialem i program byl swietny:P

Luxis

A dlaczego nikt na forum nie wspomina o fajnym reality shows Eco Challenge, leci chyba na AXN czy Travel. Nawet nie ma tematu założonego... Admin także ten format pomija w Serwisie w dziale Program telewizyjny... a jest naprawde dobry.

P.S>Viggo, twoja stronka mi nie działa, a chciałbym sie dowiedzieć bliżej..

Rosa

Eco Challenge jest programem stworzonym przez M Burnetta jeszcze zanim się wziąl za Survivor. Naprawdę niezły program, wiem bo mam kilka edycji (British Columbia, Morocco, Argentina, Borneo, New Zealand i Fiji) na dysku :)

Luxis

no własnie, a na forum cisza o tym programie :/ Rosa, a możesz czołówke wstawić??

Rosa

Cytat: "Łuki"no własnie, a na forum cisza o tym programie :/ Rosa, a możesz czołówke wstawić??
którą?

Luxis

obojętnie którą, możesz wszystkie :P

podmark

Temat cos zamarł, ale Podmark nie pozwoli na smierć fajnego wątku  :yeah:  :zabek:

Otóż przedstawiam pomysł programu, o którym już wczesniej wspomniałem. Oto on :D :

CytatNadeszła pora na kolejne przełamywanie stereotypów w polskiej telewizji. Tym razem pod jednym dachem zamieszkają zakochane w sobie pary. Ich nadrzędnym zadaniem będzie przekonanie widzów, że to,co ich łączy "to własnie miłosć" . Jednak nie będą to zwykłe pary - każda z uczestniczących w grze dwójek będzie zupełnie inna ..

Test tolerancji
      W luksusowej, odciętej od swiata zewnętrznego willi zamieszka 8 par. Wsród nich znajdą się takie, które możemy spotkać za oknem,np. młode małżeństwo. Jednak pod tym samym dachem zamieszkają związki powszechnie niekaceptowane w naszym kraju - geje, para żyjąca w konkubinacie. Widzowie zostaną zderzeni z rzeczywstoscią i zobaczą, jacy naprawdę są inni ludzie. Przekonają się, że prawdziwa miłosć pokonuje wszelkie granice.

Nominacje i eliminacje
       Odbywające się na przemian nominacje i eliminacje wyłonią 2 pary, które w finale zawalczą o atrakcyjne nagrody.
       Podczas nominacji każda z par będzie musiała wskazać jeden zespół do odstrzału. 2 pary, które uzyskają najwięcej głosów oddane zostaną pod osąd widzów, którzy przez głosowanie teleaudio wyeliminują z programu jedną dwójkę.
       
W trakcie trwania programu uczestnicy zostaną poddani wielu próbom mającym dowiesć, że to, co ich łączy "to własnie miłosć"...

Moim zdaniem bardzo fajny pomysł na reality :D.
No i małe ostrzeżenie - program już zarejestrowałem, więc gdyby ktos chciał zrobić plagiat to spotkamy się na drodze sądowej :D. Pozdro  :yeah:  :devil:  :devil:

podmark

No i mimo, że na początku tego wątku pisałem, że nie będę tu dawał swoich propozycji, z czasem zmieniłem podejscie (po zarejestrowaniu swoich projektów :D).

No więc, przedstawię socialtainment pisany stricte pod TVP, jednak mądra Telewizja Polska zamiast produkować tak wartosciowe programy, jak "Odmień swoje życie", woli nadawać komercyjną sieczkę.


CytatCzy 3 miesiące wystarczą, aby zmienić swój los ?        

      Kilku bezdomnych otrzymuje od telewizji niezwykłą szansę
zmiany swojego dotychczasowego życia. Czy będą ją potrafili
wykorzystać ?

Dom alegorią życia
      Władze miasta przekazują bohaterom programu dom wymagający
generalnego remontu. Uczestnicy będą nie tylko remontować budynek,
będą także starali się naprawić swoje życie. Z pomocą Loży Ekspertów
poszukiwać będą pracy, skontaktują się z rodziną, by złączyć zerwane
przed laty więzi. Widzowie stają się swiadkami niezwykłej matamorfozy
osób, które po przejsciu wyboistej drogi trafili na dobrą scieżkę.

Serce za serce...
      Bohaterowie nie tylko będą zmieniać swoje życie. Będa mieli okazję
pomagać innym. W każdym odcinku odwiedzą miejsce, gdzie ktos
potrzebuje pomocy. Pojadą do domów dziecka, gdzie rozdadzą
pozyskane od sponsorów prezenty, w szpitalu i hospicjum będą starać
się rozbawić dzieci, by choć na chwilę zapomniały o chorobie.
Nie zapomną także o swoich znajomych z czasu, kiedy byli
bezdomnymi. W remontowanym domu znajdą się miejsca dla kolejnych
osób potrzebujących dachu nad głową.

"Odmień swoje życie" to rozrywka połączona z przesłaniem. Widzowie
stają się swiadkami walki o marzenia, walki osób, które straciły nadzieję
na normalne życie. A jednak znalazł się ktos, kto poda im pomocną dłoń i
zaproponuje: "Odmień swoje życie" !

Oczywiscie wszelkie prawa zastrzeżone.

Luxis

czytałem, to na Twojej stronce ostatnio, bardzo fajne pomysły masz :]

joker

Trzeba przyznać, że pomysł ciekawy i gratuluję przede wszystkim pomysłowosci bo na pierwszy rzut oka nie przypomina żadnego programu, który oglądałem. Tematyka jak najbardziej podchodzi pod TVP, specjalizuje sie ona w takich... dramatycznych (nie mogłem znaleźć innego słowa ;) ) produkcjach, a także wpasowuje się w misję jaką powinna niesć ta telewizja. Jedyne co do czego mam wątpliwosci to to, że taki format w rękach tvp mógłby być... zmarnowany (to chyba nic nowego). Podejrzewam, że TVP zrobiła by z niego nie szczęsliwe widowisko, w którym ludzie się cieszą, że mają szansę odbić się od dna, pomóc innym i sobie, ale cos w stylu programów interwencyjnych, w których ludzie wylewają łzy jak w Polsce jest źle, gdzie każdy kolejny odcinek to coraz gorsza historia, która tylko dołuje w jakim to biednym kraju żyjemy. Przydało by się tu okreslenie reality drama, ale jest już zajęte :sciana:

Goku

Ostatnio najpopularniejsze są Reality Show z gwiazdami - praktycznie co roku powstają nowe, więc może ciekawym pomysłem byłoby "Jak oni obijają mordy?" xDD... 10 gwiazd seriali trenowałoby przez jakiś tam czas inne techniki walki, potem w programach na żywo biłyby się wylosowanymi przez siebie parami... Potem przegrani byliby zagrożeni i to widzowie zadecydowaliby kto z nich powinien odpaść... Oczywiście skombinowało się jakieś Jury, w którym obowiązkowo powinna się znaleźć jakaś gwiazda nie mająca nic wspólnego z tą dziedziną - na przykład Gosia Andrzejewicz... Na koniec gwiazda która by wygrała dostałaby perłowy pas(bo już był Diamentowy Mikrofon, Brylantowy Joker i Kryształowa Kula).

Pudelek

A potem jeszcze zrobiliby program reality o operacjach plastycznych gwiazd. . . :devil:

Pudelek

Ostatnio jest moda na robienie obrzydliwych rzeczy przez uczestników, poniżanie ich, zmuszanie do wyznań. Myślę, że sprawdziłby się u nas reality "Solitary" czyli tortury fizyczne oraz psychiczne. Do tego zawsze można dorobić jakąś misję programu (na przykład odpokutowanie za winy, oczyszczenie,...).

Damyan

Jak oceniacie moje reality shows?

Walka Wiar - Czy na pewno nadszedł czas na coś naprawdę emocjonującego?
Jesteśmy przekonani, że tak.
6 katolików i 6 ateistów spędzi równo 2 miesiące w Londynie, gdzie w Boga wierzy tak mało osób i Jerozolimie, gdzie według niektórych narodził się Jezus.
Poznawać oni będą swoje kultury, przyzwyczajenia, codzienne zachowania.
Podczas pobytu w programie stawiane będą przed nimi bardzo ciężkie wyzwania, a nie każdy emocjonalnie to wytrzyma.
Co tydzień uczestnicy eliminować będą najmniej lubianą osobę.
2 ateistów i 2 katolików, którzy utrzymają się najdłużej dotrwają do wielkiego finału, gdzie widzowie zadecydują, komu zechcą wręczyć nagrodę pieniężną.
Cotygodniowe show, zrobione na poziomie i w dobrym smaku.

Na Trzy Głosy - Jest już kilka programów, w którym gwiazdy i jurorzy pomagają uczestnikom w czasie rywalizacji, np. "X Factor", "Bitwa na głosy", ale nigdy nie robią tego razem z nimi.
Może czas to zmienić?
Oczywiście, że tak!
"Na Trzy Głosy" to program, w którym profesjonalny piosenkarz i gwiazda telewizyjna pomagają amatorowi wygrać życiową szansę w świecie muzycznym!
Wyłonionych przez producenta podczas castingu 10 amatorów wraz z dwójką towarzyszy będzie walczyło o kontrakt płytowy.
Co tydzień za sprawą jurorów i widzów odejdzie jedno trio, a w finale zawalczą najlepsze dwa.

You Are A Superstar - Wybieraliśmy modelkę, tancerza, piosenkarza, talent telewizyjny (śmiech), ale nigdy nie wyłoniliśmy prawdziwej gwiazdy...
Dlaczego?!
Ponieważ nigdy nie było programu "You Are A Superstar"!
13 uczestników, nie ważne, jakiej płci, ważnie, że są gwiazdami stoczą prawdziwy bój!
Reality show, w którym nie widzowie, ale "spece od szoł bizu" decydują, kto nadaje się na nową Poland's Superstar, a kto nie, co tydzień po przeróżnych rozgrywkach wybierze osobę, która według nich najmniej nadaje się do tego zawodu.
Uczestnicy będą robić wszystko, co do tej pory było w mediach i telewizji, np. "pobawią się" w modeli, piosenkarzy, aktorów, tancerzy, paparazzo.
W finale zobaczymy najlepszą trójkę i to widzowie wybiorą tę największą Superstar.

TURBO-Karaoke - W polskich programach telewizyjnych ciągle jest to samo - mianowicie uzdolnieni ludzie :)
A może czas dać spróbować tym, dla których śpiew to nie tylko popisanie się w telewizji, ale rozrywka i przyjemność?
TURBO-Karaoke to program kręcony w wakacje, w nadmorskich klubach, gdzie stali bywalcy 'szaleją" na Karaoke i daje on szansę takim właśnie ludziom.
Kilkuosobowe jury zagości w 8 klubach, gdzie spośród 32 chętnych wybierze 8 "Karaokowców roku".
W każdym odcinku przedstawiona zostanie relacja z dwóch miejsc.
To właśnie z nich jury wybierze 2 osoby, do ścisłego finału.
Pomysł jest prosty:
Na kilka godzin przed otwarciem danego karaoke, producent wraz z właścicielem klubu zaproponuje 4 osobom udział w selekcji, z której jury wybierze tylko jedną do finału.
W ciągu jednego odcinka przedstawione zostaną dwie takie selekcje.
Na występy z "puszki" złoży się 4 odcinków, 5 to finał, który emitowany będzie na żywo.
Spośród 8 uczestników widzowie wybiorą zwycięzcę, który zgarnie 50 tysięcy złotych.
Nagrody za przejście do finału będą pomysłowe i niekonwencjonalne, np. epizod w serialu lub koszulka światowego sportowca.
Program idealny na letnie wieczory.

I coś z humorem  :devil:

Twój Traktor - Program typu reality show stworzony 28 listopada 2010 roku, emitowany na kanale Comedy Central w piątki o godzinie 20.10 od 16 września do 16 grudnia 2011 roku.
Jest on mutacją popularnego formatu telewizyjnego "The X Factor".
W programie udział biorą zwykli ludzie, chcący pokazać swoje umiejętności jeżdżenia na traktorze.
Castingi do pierwszej edycji programu odbyły się w czerwcu 2011 roku.
Nagrodą dla zwycięzcy jest traktor marki porsche i 500 tysięcy złotych.

Droga uczestników do programu miała 3 etapy :

1. Castingi w obecności publiczności oraz jury.
Jurorzy spośród wszystkich zgłaszających się osób mogli przyznać tylko 100 biletów do wsi Ameryka. (25 biletów dla osób w wieku 18-25, 25 dla osób w wieku 26-35 lat, 25 dla osób w wieku 36-45 lat i 25 dla osób w wieku 46-75 lat).

2. Jazda ekskluzywnymi traktorami na polu.
W drugim etapie jury wybrało 50 osób, które zakwalifikowało się do ostatniego etapu programu przed odcinkami "Live show".(13 osób w wieku 46-75 lat, 13 osób w wieku 36-45 lat, 12 osób w wieku 26-35 lat i 12 osób w wieku 18-25 lat).

3. Wybór jurorów.
W trzecim etapie czwórka jurorów jeszcze raz zobaczyła zmagania uczestników podczas pierwszego i drugiego etapu.
Każdy juror musiał wybrać 6 osób, które będą występować w programach "Live show".

Przed odcinkami na żywo uczestnicy zostali podzieleni na 4 sześcioosobowe grupy :

1. 18-25 lat.
2. 26-35 lat.
3. 36.45 lat.
4. 46-75 lat.

- Gracjan Roztocki jako najstarszy miał wybrać 6 osób w wieku 46-75 lat.
- Tomasz Jacyków miał wybrać 6 osób w wieku 36-45 lat.
- Maja Frykowska miała wybrać 6 osób w wieku 26-35 lat.
- Jolanta Rutowicz jako najmłodsza miała wybrać 6 osób w wieku 18-25 lat.

Odcinki :

- Odcinki 1-4 pokazywały najciekawsze występy podczas castingów programu, (80 minut)
- W 5 odcinku spośród setki osób jury do trzeciego etapu zaprosiło jedynie 50, (140 minut)
- W 6 odcinku jury wybrało ćwierćfinałową 24, (110 minut)
- W odcinkach 7-10 każda z grup prezentowała swoje umiejętności na żywo. Za sprawą sms-ów przechodziły dwie osoby z każdej grupy, (110 minut)
- W odcinku 11 ośmiu półfinalistów wraz z nowym układem choreograficznym na traktorze walczyło ze sobą o miejsce w finale. Również za sprawą sms-ów do Wielkiego Finału przeszła czwórka uczestników (jedna osoba z każdej grupy), (140 minut)
- W odcinku 12 odbył się Wielki Finał. Już na samym początku odcinka jury odrzuciło jedną osobę. Trójka, która została prezentowała zupełnie nowy układ choreograficzny na traktorze. Po tych wystąpieniach jury odrzuciło jeszcze jedną osobę, po czym rozpoczęło się tygodniowe głosowanie finałowe widzów, (110 minut)
- Odcinek 13 był podsumowaniem całej edycji. Jeszcze raz wystąpiły wszystkie 4 grupy uczestników show, a pod koniec programu dowiedzieliśmy się, kto został zwycięzcą pierwszej edycji programu "Twój Traktor". (170 minut)

Najsłabsze ogniwo odcinka :

W odcinkach na żywo przed ogłoszeniem werdyktu widzów jurorzy wybierają osobę, która według nich wypadła najsłabiej, tzw. najsłabsze ogniwo.
Najsłabsze ogniwo odcinka ma za zadanie przerzucać gnój na żywo na oczach milionów polaków.

W roli jurorów zobaczyliśmy :

- Jolantę Rutowicz,
- Tomasza Jacykowa,
- Maję Frykowską,
- Gracjana Roztockiego.

Prowadzący :

Gospodarzem programu był Paweł "Luntek" Pyszczyński i Mariusz "Maryjusz" Kałamaga.

Piosenka programu :

"Rolnicze disco".


Wiem, że opis Twojego Traktora jest bardzo za dokładny, ale trochę się rozmarzyłem :)

Rozpierałaby mnie duma, gdybym zobaczył któryś ze swoich programów w telewizji, nawet, jeżeli nie dostałbym za to ani grosika...