[USA] American Idol

 • 134 odpowiedzi
 • 34577 wyświetleń
*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Pią, 31 Gru 2004, 01:17:14
"Idol" poszukiwany w Sieci
 Piątek, 31 grudnia 2004, godzina 01:00
 
Amerykański program "Idol", którego trzecią edycję wygrała w maju Fantasia, wygrał także w kategorii najczęsciej poszukiwanych reality shows w Internecie. W klasyfikacji ogólnej na miejscu drugim znalazła się Paris Hilton, a na trzecim wokalistka Jessica Simpson. Britney Spears, która trzy lata pod rząd była najbardziej poszukiwaną osobą w sieci, tym razem zajęła dopiero czwarte miejsce.
 
[CGM.pl]

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Wto, 15 Lut 2005, 10:49:09
"Idol" zrujnuje karierę Alicii Keys?
 Wtorek, 15 lutego 2005, godzina 10:43
 
Simon Cowell przewiduje, że program "Idol" może przyczynić się do zrujnowania kariery Alicii Keys. Juror przyznaje, że po trzech latach przesłuchiwania kandydatów na gwiazdy muzyki pop, ma już serdecznie dosć największego hitu Keys- "Fallin", ponieważ wiele uczestniczek wybiera własnie tę piosenkę. "Zacząłem nienawidzić muzyki. Kiedy następny kandydat wchodzi do sali, jestem w stanie przewidzieć, że to będzie kolejna katastrofa, a ja będę musiał wysłuchać go do końca. Pytam, co zamierza nam zaspiewać i oczywiscie okazuje się, że będzie to 'Fallin' Alicii Keys! Obawiam się, że nasz program przyczyni się do zakończenia jej kariery. Ja sam nie mogę już słuchać tej piosenki"- mówi Cowell. Wczesniej juror zakazał kandydatom na "Idola" wykonywania przeboju R. Kelly'ego "I Belive I Can Fly", a teraz zastanawia się również nad rozszerzeniem zakazu na przebój Alicii.
 
[Wenn / Muzyka.onet.pl]

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Wto, 29 Mar 2005, 02:31:51
Mariah Carey nie chce być jurorem "Idola"
Wtorek, 29 marca 2005, godzina 01:10

Mariah Carey nie została jurorem programu "American Idol", ponieważ uznała, że nie potrafiłaby być nieuczciwa albo okrutna. Piosenkarka przyznaje, że Randy Jackson, który od dawna jest jurorem popularnego programu, proponował jej miejsce w jury, ale nie przyjęła jego oferty, ponieważ wiedziała, że nie czułaby się dobrze w roli sędziego. "Po prostu nie potrafiłabym być dla ludzi wredna i okrutna, a tego wymagałaby moja rola"- powiedziała gwiazda w wywiadzie dla MTV News. Carey skorzystała również z okazji, aby dogryć zasiadającej w jury Pauli Abdul, która niezwykle rzadko pozwala sobie na kąsliwe komentarze: "Nie twierdzę, że Paula jest nieuczciwa, ale myslę, że ona zna się przede wszystkim na tańcu i choreografii, więc nie ma zbyt wiele do powiedzenia o muzyce i spiewie".

[Wenn / Muzyka.onet.pl]

*

limak86

[USA] American Idol
Sob, 14 Maj 2005, 11:21:15
Ostatnio Kelly Clarkson z amerykańskiego Idola nagrała fajną piosenkę - "Since You've Been Gone". Posłuchajcie, jak macie możliwosć.

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Pon, 30 Maj 2005, 18:24:29
Carrie zwyciężczynią "American Idol 4"
Poniedziałek, 30.05.2005, 18:22

24 maja, w USA zakończyła się czwarta edycja muzycznego programu "American Idol". Zwyciężczynią widowiska została Carrie Underwood. We wszystkich głosowaniach na uczestników oddano pół miliarda głosów. Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone to pierwszy kraj, w którym powstały aż cztery edycje "Idola". Już w tej chwili wiadomo, że powstanie także "American Idol 5". Polska znajduje się na drugim miejscu pod względem ilosci zrealizowanych edycji.

[showmag.info]

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Wto, 31 Maj 2005, 11:56:46
"Upadły Idol"- skandaliczne kulisy "Idola"
Wtorek, 31.05.2005, 11:36

Program "Idol" trafił do Stanów Zjednoczonych dosyć póno, bo dopiero w 2002 roku. Żadna z dużych stacji telewizyjnych nie wierzyła w powodzenie widowiska opartego na takiej formule. Wszystkie się rzecz jasna myliły. Zaryzykowała dopiero słabo oglądana sieć FOX, której wyniki poprawiają się tylko przy okazji transmisji rozgrywek footballowych. Kupiła pomysł, jednak pod warunkiem, że współtwórca formatu, zgryliwy juror z wersji brytyjskiej i zarazem "pierwowzór" Kuby Wojewódzkiego, Simon Cowell będzie oceniał także amerykańskich uczestników. I własnie w USA program okazał się największym przebojem. Nic więc dziwnego, że trochę z tego tortu chce uszczknąć sobie konkurencja. Telewizja ABC zapowiedziała emisję programu "Upadły Idol", który ukazuje rzekomo skandalizujące kulisy realizacji popularnego widowiska. Ma się opierać na książce jednego z uczestników, w którym opisuje on szczegóły swojego romansu z jedną z jurorek, piosenkarką Paulą Abdul. Co ciekawe, amerykańska komisja nie ma w swych szeregach eksperta od emisji głosu. Abdul towarzyszą dwaj eksperci z długoletnim stażem w największych koncernach muzycznych. Widzowie zapewne pamiętają teledysk artyski z animowanym kotem do piosenki "Opposites Attract" i głosny skandal, kiedy okazało się, że jej głos jest wzmacniany zmiksowanym wokalem innej piosenkarki. Abdul zaprzecza tezom książki, a stacji grozi procesem, jesli zdecyduje się na emisję "Upadłego Idola".

[TVMania.pl]

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Pon, 27 Cze 2005, 01:24:56
Rusza "American Idol Underground"
Poniedziałek, 27.06.2005, 00:01

Producenci amerykańskiego "Idola" przygotowują internetową wersję programu: "American Idol Underground". Poprzez internetowe radio "American Idol Underground", każdy będzie mógł zaprezentować własne piosenki z dowolnego repertuaru. Najpierw jednak trzeba będzie wniesć opłatę wynoszącą 50 dolarów, po czym każdy utwór pojawi się na antenie radia minimum 200 razy. Piosenki ocenią słuchacze, a najlepszy utwór z każdej kategorii (country, jazz, pop, rap, R&B, rock, muzyka religijna i elektroniczna) zostanie wyłoniony przez jurorów "American Idol".  Projekt wystartuje jesienią tego roku. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

[showmag.info]

*

sharkan

[USA] American Idol
Pon, 27 Cze 2005, 19:05:08
A jaka jest tego strona ??


*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Wto, 28 Cze 2005, 15:54:35
Powstanie "Celebrity Idol"
Wtorek 28.06.2005, 15:45

W Stanach Zjednoczonych trwają przygotowania do rozpoczęcia specjalnej edycji "Idola", w której wezmą udział znane osobistosci. W "Celebrity Idol" wystąpią aktorzy i inne osoby, które potrafią spiewać, lecz do tej pory nie były z tego znane. Uczestnicy programu walczyć będą o milion dolarów, który zostanie przekazany na rzecz ich fundacji charytatywnych. Program będzie można oglądać jesienią tego roku na antenie telewizji FOX. Do tej pory w USA zrealizowano cztery edycje "Idola", a castingi do "Idola 5" trwają.

[showmag.info]

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
śro, 13 Lip 2005, 12:49:46
Whitney Houston w "Idolu"?
Sroda, 13.07.2005, 12:43

Producenci programu "American Idol", zaprosili do udziału w show Whitney Houston, która miałaby zasiąsć w ławie sędziowskiej piątej edycji widowiska. 41-letnia wokalistka, która ostatnio zmaga się z problemami natury osobistej, miałaby zastąpić Paulę Abdul, gdyby ta zdecydowała się opuscić show, aby wziąć udział w innym projekcie telewizyjnym. Piosenkarka zastanawia się bowiem nad przyjęciem ofert sędziowania w reality show "So You Think You Can Dance". Tymczasem w minionych latach, Houston zmagała się z uzależnieniem od narkotyków. Dwukrotnie trafiła na odwyk. Jej nowa płyta, nad którą obecnie pracuje, ukaże się po prawie trzyletniej przerwie.

[onet.pl]

*

Luxis

[USA] American Idol
Sob, 20 Sie 2005, 12:25:11
W styczniu 2006 rusza nowa edycja American Idol w USA. Tym razem znów z Paulą Abdul w jury. Americal Idol jest jak na razie najchetniej ogladanym show w Ameryce, a jego oglądalnosć spada lecz bardzo bardzo powoli.

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Pon, 17 Paź 2005, 21:55:43
Płyta zwyciężczyni "American Idol 4"

W listopadzie ukaże się debiutancka płyta Carrie Underwood, zwyciężczyni czwartej amerykańskiej edycji "Idola". Płyta nosi tytuł "Some Hearts" i do sklepów trafi 15 listopada dzięki 19 Recordings/Arista. Znajdzie się na niej między innymi znany z singla utwór "Jesus Take The Wheel" oraz podbijająca listy przebojów piosenka "Inside Your Heaven". Produkcją albumu zajął się Mark Bright (Sara Evans, Jo Dee Messina) i Dann Huff (Faith Hill, Keith Urban). Wsród innych tytułów, jakie pojawią się na krążku, podaje się między innymi "What Else You Got" i "I Ain't In Checotah Anymore". Ostatnia piosenka opowiada o rodzinnym miescie 22-letniej piosenkarki.

[Muzyka.onet.pl]

*

Offline Pudelek

 • *
 • 3021
  • http://www.amazingrace.cba.pl/
[USA] American Idol
Pon, 17 Paź 2005, 22:17:02
Ona z wyglądu jest bardzo podobna do zwyciężczyni pierwszej edycji Idola w USA, Kelly Clarkson.

*

Offline Showmag

 • *
 • 8444
  • Showmag.info
[USA] American Idol
Pią, 10 Lut 2006, 00:26:27
Cowell pracuje nad własnym reality show
Piątek, 10.02.2006, 00:24

Simon Cowell- kontrowersyjny juror amerykańskiego "Idola", pracuje nad swoim własnym programem "Got Talent". W widowisku będą mogli wziąć udział nie tylko debiutujący piosenkarze, ale także m.in. tancerze i kabareciarze. Zwycięzca wystąpi z własnym show w Las Vegas. "To program, jaki zawsze chciałem nakręcić. Tym razem szukamy prawdziwej gwiazdy, na przykład nowego Siegfrieda i Roya"- wyjasnia Cowell.

[PAP]