I Survived a Japanese Game Show

Zaczęty przez Showmag, So, 20 Cze 2009, 01:39:02

Showmag

USA: zadebiutowała druga edycja "I Survived A Japanese Game Show"
W środę w Stanach Zjednoczonych wyemitowano premierowy odcinek drugiej edycji widowiska "I Survived A Japanese Game Show" ("Przetrwałem w japońskim teleturnieju").

Więcej: https://showmag.info/2009/06/20/usa-zadebiutowala-druga-edycja-i-survived-a-japanese-game-show/

* * *

Jakoś rok temu program nie doczekał się własnego tematu u nas na forum... ale teraz już to się nie powtórzy :)
Pierwszą edycję oglądalem z duzym zainteresowaniem i z przyjemnością obejrzę kolejny sezon. Pomysl przypadl mi do gustu - w przeciwienstwie do schematycznego "Hall in The Wall".
Liczę, że do ogladania i inni się dołączą - wszak Internet jest nieskończony i wszystko można w nim znaleźć (od czego mamy google?).

Majide!

Pudelek

Pierwszą edycję obejrzałem. Pomysł oryginalny. Ale na drugą edycję nie mam ochoty.
Jak to jest, że pomimo ogromnego i monotonicznego spadku oglądalności  pierwszej edycji (pierwszy odcinek miał oglądalność ponad 8 mln, a ostatni 4,5 mln widzów) nakręcono drugą edycję dla ABC ale już na kolejną edycję "Agenta" się nie zdecydowano?!

Showmag

Ano dlatego, że Agent był nieporównywalnie droższy i zacząl z ogladalnoscią 4,7 a skonczył z 2,9 :)

Mnie odpowiadała absurdalność konkurencji, choć wcześniej budziło to moją niechęć.
Taki Survivor "inaczej" :)

igiko

Zainteresowany newsem obejrzałem cały 1 sezon. Dla mnie program ciekawy, taki na przerwę letnią, odpowiednia dawka absurdu, ciekawa kreacja ludzi itp. Myślę, że drugą edycję także będę oglądał, gdyż to przynajmniej dla mnie świetna rozrywka. W USA to bym chyba tego nie przeżył, bo tam co chwile "commercials", ale z wyciętymi reklamami ogląda się ciekawie ;)
The Amazing Race fan

Showmag

2x04
Drugi sezon jest już trochę gorszy. Konkurencje wydaję się ciekawsze, ale wprowadzenie trzech konkurencji w ciagu odcinka sprawia wrazenie "przeładowania". Trochę za mało tu samych uczestników, zamiast tych absurdalnych gier. Do tej pory niektorych zawodnikow ledwie kojarzę.
Ludzi zaczyna ubywać, to też niedlugo to wrażenie powinno się zmienić. Jak na razie za nikogo konkretnego kciuków nie trzymam - kibicuję całej grupie czerwonych, choć nie brakuje w niej postaci, które mnie denerwują.

Dziwna sprawa z tym przechodzeniem do drużyny przeciwnej... Wychodzi na to, że w kolejnym odcinku znow bedzie mial miejsce podobny transfer. Przez taki zabieg w drugim odcinku druzyna zielonych - mając dwie osoby wiecej od przeciwników, nagle została zredukowana o dwie osoby i znalazla się na o wiele gorszej pozycji.
Nie jest to uczciwe względem uczestników.

Mau

ja się zastanawiam, że  może zrobią indywidualne? No a pierwsza grupowa konkurencja - na dobrą sprawę Ci którzy wygrają przewagę - wygraną mają w kieszeni.


PS Jak nie można kibicować Dan'emu ;) ?
radioactive. dalej zła

Showmag

2x05
Taka sobie ta edycja. To przechodzenie z druzyny do druzyny rozwala całą grę.
Za to zadania w tym odcinku byly swietne :D
Jedynie Cathy wzbudza we mnie sympatię; najwyższy poziom irytacji - Megan.

PS Jak można kibicować Danowi?

Showmag

"I Survived A Japanese Game Show" bez kolejnej edycji?
Pojawiły się nieoficjalne informacje, że stacja ABC nie pokaże kolejnej edycji reality show "I Survived a Japanese Game Show" ("Przetrwałem w japońskim teleturnieju").

Więcej: https://showmag.info/2009/07/23/i-survived-a-japanese-game-show-bez-kolejnej-edycji/

Showmag

Finał "I Survived A Japanese Game Show 2"
W środę w USA dobiegła końca emisja drugiej edycji programu "I Survived A Japanese Game Show".

Więcej: https://showmag.info/2009/08/07/final-i-survived-a-japanese-game-show-2/


* * *

2x08
Średnio podobala mi sie ta edycja. Przede wszystkim przez duzą ilosc drazniacych uczestnikow i ciagłą niedołężność druzyny Robotow, ale przede wszystkim przez ingerencję producentow, wplywajacych na przebieg gry (ciagle przechodzenie z druzyny do druzyny i podzial uczestnikow na druzyny męską i damską już przy final4).

Najbardziej interesujący i emocjonujacy byl dla mnie finalowy odcinek. Swietne było zadanie przy final3, kiedy uczestnicy siali na ulicy spustoszenie i trwogę wsrod Japonczykow :)
Cieszę się ze zwycięstwa Kathy. Tym bardziej, ze ostatnimi czasy bardzo rzadko zdarza się, bym w ogole mial w rs-ach jakichkolwiek faworytów. W przypadku "I Survived... 2" Kathy była zaś JEDYNĄ osoba za którą trzymalem kciuki.

igiko

2x08
Po obejrzeniu pierwszej i drugiej edycji, druga zdecydowanie przegrywa. Słabe roboty przede wszystkim obniżyły jakość tego programu, konkurencje akurat mi się podobały i moim zdaniem zwiększenie ich ilości to jedyny plus. Jeśli chodzi o sam finał to ciekawy. Szkoda jednak że ucięli jedną konkurencje, która w zapowiedzi wyglądała dość ciekawie. Zwycięzca najlepszy z możliwych, no i chyba jedyny pozytywny. Nie sądzę żeby w USA powstała trzecia edycja, po słabej edycji numer dwa.
The Amazing Race fan

wb1

Od 11 czerwca od poniedziałku do piątku o 14:00 i 8:00 na AXN I seria "I survived a Japanese Game Show", program będzie emitowany pod tytułem "Japońska szkoła przetrwania".

EDIT z 11:37: Nie do końca jestem pewien czy to wyemitują, bo wydaje mi się, że przez pomyłkę na stronie AXN'u zamieścili ramówkę AXN Sci fi na czerwiec, sami zobaczcie https://axn.pl/shows/schedule/01/06/2010/1

Showmag

AXN Sci-Fi pokaże program I Survived A Japanese Game Show
https://showmag.info/2010/05/01/axn-sci-fi-pokaze-program-i-survived-a-japanese-game-show/

* * *

Emisja od 1 maja w soboty i niedziele o 18:00.

Pudelek

Od jutra w soboty i niedziele o 15 program będzie emitowany na (podstawowym) AXN.

chatiflatt

Czy ten teleturniej na serio był emitowany w japońskiej telewizji?
"Może kiedy umierasz wszystko umiera, wszystko i wszyscy? Zostaje tylko pustka, próżnia, dziura, którą starają się wypełnić ci, którzy pozostali."
Barbara Weston

Showmag

"Majide (which is Japanese slang for "Seriously?!"), the show-within-the-show, was not an actual Japanese game show, but was intended to resemble what a stereotypical Japanese game show is like".