Big Brother 5

Endemol Polska stanie przed sądem?

Ostatnie wydarzenia w Domu Wielkiego Brata mogą się źle skończyć dla produkującej show firmy Endemol Polska. Czy firma będzie musiała wypłacić uczestnikom wysokie odszkodowania?

Po tym, jak jedna z osób biorących udział w „Big Brother 5” dopuściła się aktów przemocy i zaatakowała innych mieszkańców, Endemol Polska może stanąć przed sądem.

Regulamin Domu Wielkiego Brata mówi jasno, że żaden z uczestników „Big Brothera” nie może dopuścić się stosowania przemocy fizycznej i psychicznej wobec innych osób biorących udział w widowisku. Jednakże, w umowie, jaką podpisał każdy z uczestników reality show z firmą Endemol Polska, to producent gwarantuje zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom reality show – dowiedział się serwis Reality-TV.pl.

Każda sytuacja stanowiąca zagrożenie zdrowia lub życia mieszkańców, powinna spotkać się z odpowiednią reakcją ze strony producenta. Tymczasem, w przypadku ostatnich wydarzeń, firma Endemol Polska miała możliwość usunięcia Józefa Warchoła z programu i zapobiec dalszym aktom agresji, jednakże całą sytuację zbagatelizowano, dając Warchołowi jedynie ostrzeżenie w postaci karnej nominacji.

Złamanie punktu umowy i narażenie zdrowia i życia mieszkańców Domu Wielkiego Brata na niebezpieczeństwo, może skutkować poniesieniem odpowiedzialności finansowej przez Endemol Polska i wypłaceniem wysokich odszkodowań uczestnikom programu „Big Brother”.

* * *

Przypominamy, że o innych niedociągnięciach, nieprawidłowościach i podejrzeniach o manipulacje w programie „Big Brother” przeczytać możesz na stronie bigbrother.showmag.info/howtokillbigbrother. Na temat artykułów możesz podyskutować na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł