Bar 5: VIP, Big Brother 4.1

Prowokacja Endemol Polska i TV4 dla zwiększenia oglądalności?

Wiele wskazuje na to, że dzisiejsze, emitowane na żywo wydarzenia związane z orientacją seksualną Adriana Nadolskiego, były akcją mającą podnieść oglądalność „Big Brother 4.1”.

Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym producenci widowiska urządzili show, podczas którego wszystkim mieszkańcom Domu Wielkiego Brata wyemitowano materiał filmowy, ukazujący materiały prasowe i spekulacje internautów dotyczące orientacji seksualnej Adriana.

Wielki Brat poinformował, że decyduje się odstąpić od podstawowej zasady programu, zabraniającej przekazywania domownikom wiadomości ze świata zewnętrznego i dać uczestnikom szansę zapoznania się ze sprawą. Słowa Wielkiego Brata były oczywiście sporym nadużyciem, bowiem od początku trwania „Big Brother 4.1” ten punkt regulaminu był wielokrotnie łamany, więc w tym wypadku nie doszło do żadnego wyjątkowego odstąpienia od reguły.

W materiale filmowym mieszkańcom ukazano spekulacje mediów, mówiące o tym, że Adrian jest homoseksualistą, a przed udziałem w „Big Brother 4.1” spotykał się z Kamilem Bulonisem – uczestnikiem reality show „Bar 5: VIP”. Powiedziano ponadto, że Kamil Bulonis szantażował producentów widowiska i zażądał od nich możliwości wzięcia udziału w „Big Brother 4.1” w celu odkrycia ostatecznej prawdy o jego relacjach z Adrianem. Wielki Brat ogłosił, że nie dał się ugiąć przed szantażem, dlatego Kamil nie wejdzie do programu, a materiał filmowy został pokazany tylko po to, aby Adrian mógł uzyskać prawo głosu i mieć szansę odcięcia się od wszelkich pogłosek.

Po obejrzeniu filmu Adrian ogłosił, że chce opuścić Dom Wielkiego Brata. Mówił, że nie może zrozumieć, dlaczego obcy mu człowiek – Kamil Bulonis, chce zniszczyć jego życie. Po raz kolejny powtórzył, że nie jest homoseksualistą. Chłopak nie krył łez, był załamany, że ktoś stara się zniszczyć wszystko, na co pracował przez tyle lat. Powiedział także, że chętnie zobaczyłby w programie Kamila, aby wszyscy mogli poznać jedyną prawdę: że nic ich nigdy nie łączyło i nigdy się nie znali.

W Domu zapanowała bardzo napięta atmosfera. Wszyscy byli oburzeni zachowaniem Kamila Bulonisa, który wystąpił z fałszywymi oskarżeniami w kierunku Adriana. Jednak po przeczytaniu treści oświadczenia Kamila Bulonisa – opublikowanego na jego blogu internetowym – bardzo prawdopodobne wydaje się, że producenci widowiska „Big Brother 4.1” dokonali najgorszej w dziejach polskich reality shows manipulacji. Z punktu widzenia Kamila cała sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, o czym można się przekonać czytając treść całego oświadczenia, rzucającego zupełnie inne światło na całą sprawę.

* * *

Oświadczenie Kamila Bulonisa:
„Chciałbym sprostować nieprawdziwą i oszczerczą informację, która pojawiła się w telewizji TV4 w dniu 18 września 2007 roku w programie 'Big Brother 4.1′, odnośnie mojego nieprawdziwego związku z Adrianem Nadolskim. Dotychczas nie ustosunkowałem się do treści zawartych na plotkarskim portalu pudelek.pl, co uzasadniałem kilka dni wcześniej w jednej z notek na moim blogu. Niestety sytuacja, która pojawiła się po publikacji, zmusza mnie do reakcji i zdecydowanych kroków!

Otóż zaprzeczam – nigdy nie byłem w związku z Adrianem Nadolskim z programu 'Big Brother', nigdy też nie poznałem tego chłopaka, co więcej – nigdy nie widziałem go na oczy. Manipulacja, której dopuścił się portal pudelek.pl, a także telewizja TV4 jest wobec mnie niesprawiedliwa i podła. Od dwóch lat jestem w szczęśliwym związku z chłopakiem, którego kocham, a który w żadnym stopniu nie ma nic wspólnego z telewizją. Sytuacja ta jest trudna nie tylko dla mnie, ale również dla Niego. Adresatem wszystkich moich notek na blogu jest Adrian F., a nie Adrian Nadolski, co wielu z was po wnikliwej lekturze mojego bloga zdążyło zauważyć. Reszta oparła się na nieprawdziwych informacjach internetowych. Dziękuję osobom inteligentnym za wsparcie.

Kilka dni temu zadzwoniła do mnie Pani Katarzyna Kądziela z Endemol Polska, prosząc mnie o komentarz odnośnie internetowych plotek. Uznałem, iż nie jestem uczestnikiem programu i odmówiłem udzielania jakichkolwiek informacji. Wyraźnie powiedziałem, że nie jestem uczestnikiem programu 'Big Brother' i nie chcę udzielać żadnych wypowiedzi. Po tej rozmowie Pani Kądziela zaproponowała mi udział w programie live. Również odmówiłem, ponieważ byłem uczestnikiem programu reality show i doskonale wiem, że każda wypowiedź może być po tysiąckroć zmanipulowana! Co więcej, podczas telefonicznej rozmowy wyjaśniłem, iż nie zamierzam odpowiadać na żadne pytania odnoszące się do mojego życia prywatnego, ponieważ nie mogę być pewien, że w ogóle rozmawiam z osobą pracującą w Endemol Polska. Powiedziałem, że mogę udzielać jakichkolwiek wypowiedzi tylko wtedy, gdy będę uczestnikiem programu 'Big Brother'. Nigdy nikogo nie szantażowałem, moja wypowiedź odnosiła się jedynie do realiów programów reality show, w których wszystko jest zmanipulowaną fikcją producentów telewizyjnych. Program 'Big Brother' ma na celu zdobycie jak największej rzeszy oglądających i zgromadzenie jak największej sumy finansowej z tego medialnego widowiska! Nie zamierzam być częścią programu 'Big Brother', a także żadnego innego programu reality show! Nikt nie będzie czerpał niewymiernych zysków finansowych szargając moim wizerunkiem i nazwiskiem. Wyrażam swój sprzeciw wobec wszystkich wiadomości identyfikujących mnie z programem 'Big Brother', bowiem uważam, iż zostały przygotowywane przez producenta programu w celu jego promocji kosztem mojej prywatności i godności.

W dniu jutrzejszym zostanie złożony pozew sądowy przez mojego prawnika przeciwko Endemol Polska i przeciwko portalowi internetowemu pudelek.pl.

W całej tej sytuacji najbardziej smutną wydaje się sytuacja chłopaka, który jest ofiarą bezwzględnej manipulacji telewizyjnej. Co więcej uważam, że każdy człowiek ma prawo do unikania odpowiedzi odnośnie swej orientacji seksualnej. Każdego powinniśmy oceniać wedle jego charakteru i moralności, orientacja seksualna jest każdego prywatną sprawą i nikt nie może wkraczać w najbardziej intymną dla człowieka sferę! Jedyne, co czuję w tym momencie, to okropna bezsilność, ból i nienawiść do wszelkiego typu reality show. Nigdy nie zostałem potraktowany w tak nieuczciwy i podły sposób… Ale nie poddaję się, a prawdy poszukam na drodze sądowej”.

* * *

Oto komentarze internautów, pochodzące ze stron bulonis.blog.pl oraz bb4.tivi.pl
(komentarze są własnością ich autorów, nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść):

magda
cieszę się, że zareagowałeś natychmiast tym wpisem:) szkoda mi adriana, obaj właściwie jesteście ofiarami obłudy i manipulacji, mam nadzieję, że w sądzie utrzesz nosa tym, którzy nie wiedzą, co to moralność i inteligencja! pozdrawiam ciepło:)

olkaaa
KAMIL mówi prawdę!!! ludzie czy wy poszaleliście? przecież on na swoim blogu pisał o zupełnie innym Adrianie!
żal mi Kamila i Adriana z BB. TV4 i BB to kompletne DNO!!!

tomek
To co TV 4 zrobilo to juz przegiecie, mam nadzieje ze za to zaplacą. jestem nawet za tym aby odebrali im koncesje…

Zelot
Kamil! Walcz z Endemolem w sądzie. To co zrobili to czyste skur****ństwo i powinni za to odpowiedzieć. Jak widać Endemol jest gotowy posunąć się do najbardziej obrzydliwej manipulacji byle tylko podnieść popularność programu. Tym razem przegięli. Jak można tak potraktować zarówno uczestnika programu jak i Ciebie. Pojechałbym najchetniej zaprotestować przed Endemolem. Niech pokażą swoje twarze Ci wszyscy, którzy bawią się życiem prywatnym uczestników tego programu. Przecież to są sprawy niedotyczące programu. W dodatku jawna manipulacja. Jestem wk… na maxa.

nastoletni_duch
No i bardzo dobrze, że pozywasz tych idiotów. Ta edycja to jedna wielka szopka. Robią wszystko, żeby tylko podnosić słupki oglądalności nie patrząc na uczucia ludzi. No po prostu żałosne :l

marzena
Czesc mam nadzieje ze dasz tym krwiopijca dobrze w kosc.Szkoda mi bardzo Adriana.Ludzie sa gorsi niz zwierzeta.Pozdrawiam i trzymam kciuki,powodzenia.

Anna
Pogubiłam się w tym wszystkim…nic już nie rozumiem, szczerze mówiąc poryczałam się dzisiaj na live jak widziałam Adriana w pokoju BB. Jeśli to rzeczywiście manipulacja…nigdy w życiu nie sądziłabym, że telewizja może osiągnąć takie dno, że za kasę można tak spieprzyć komuś życie, zeszmacić, zgnoić i jak ten człowiek ma teraz wyjść do ludzi???Już zawsze się będzie ciągnęło za nim to pieprzone pomówienie, ludzie będą mu patrzeć na ręce, rodzina, znajomi nie dowierzać. To co dzisiaj zobaczyłam, to jakiś koszmar, rzygać mi się chce na ten kraj, na tych podłych ludzi, dla których określenie szmaty to za mało, bo szmata może być czysta. Brak mi słów, bo musiałabym przytoczyć całą „łacinę”, którą znam. Nie wiem już jaka jest prawda, jeśli wszystko było wyreżyserowane przez tv, to prawda jest taka, że oboje macie teraz zmarnowane życie…co widać nawet po komentarzach na Twój temat, Kamil:( Żal mi Adriana, strasznie jest mi Go żal…a może ktoś zrobił to po to by On wygrał??bo szanse w tej chwili ma naprawdę duże…sama już nie wiem.
Ale nie zmienia to faktu, że to dobry, wrażliwy człowiek, uczuciowy, dbający o siebie, dobrze wyglądający, a w naszym pieprzonym kraju, kraju większości debilnych niemyślących ludzi, takie czynniki określają od razu chłopaka mianem geja. W takim razie mój mąż tez jestem gejem, cholera, muszę mu sie dobrze przyjrzeć.
Żal mi Was wszyscy ludzie, którzy piszecie tu i ziejecie jadem, a tak naprawdę każdy z nas gówno wie.

gandzia
co za manipulacja… szkoda mi tych wszystkich ludzi co oni chce osiagnac czego to telewizja nie zrobi by pozyskac telewidzow.
jestem osoba heteroseksualna i naprawde nie rozumiem co komu przeszkadza kto co lubi i kto kogo kocha to jest jakas paranoja Masz racje Kamil dosraj im i to tak powaznie. Szkoda mi tez tego wrazliwego Adriana Nadolskiego bo on wcale o tym nie wie ze to wszystko to manipulacja Boze co ten chlopak przezywa…

M.
Sprawa do sądu. Bez dwóch zdań. Oby TV4 słono zapłaciła.

brawkib
Wielki Bracie w sprawie Adriana to przegiąłeś. Nie można grać na uczuciach wrażliwego i subtelnego chłopaka.Nawet ten program nie upoważnia Brata i wielu ludzi w TV 4 do takiego manipulowania uczestnikami BB.Bracie ty powinieneś przeprosić Adriana za wchodzenie w buciorach w jego osobiste sprawy.Nie czytałem umowy jaką Adrian podpisał,i na pewno nie ma tam zapisu że jego orientacja seksualna (jaka by nie była) będzie wykorzystana w programie.Adrian wyjdź z programu i zażądaj odszkodowania od TV 4 i to będzie twoja wygrana.Nawet w kodeksie pracy jest zapis że nie można dyskryminować ludzi odnośnie orientacji.NIE MIELIŚCIE PRAWA.Adrian trzymaj się ,a rodzice Adriana mogą być dumni ze swego syna ,jest bardzo wartościowym chłopakiem.

politbiuro
Czytaliście to?

Po ujawnieniu fałszywych plotek z prasy brukowej podczas programu na żywo Adrian przeżył załamanie! Na całe szczęście szybko jednak podniósł się na nogi. Redakcja serwisu BB 4.1 wzywa Internautów do wsparcia Adriana! (…) Apelujemy do wszystkich, których poruszył ból, gniew i cierpienie Adriana Nadolskiego! Nie zostawiajmy go w potrzebie! Każdy człowiek ma prawo do swojej prywatności niezależnie od orientacji czy poglądów! Piszcie, komentujcie, przysyłajcie filmy, nie pozostawajcie obojętni! Czekamy także na video blogi! Postaramy się przekazać je Adrianowi!”


Tv4 kpi sobie z nas w żywe oczy. Najpierw podjudza przeciwko Adrianowi, a teraz „z sercem” namawia, by go bronić. Jesteście szmaciarzami, nikim więcej. A Internautów namawiam do bojkotu tych zakłamanych ludzi. Bo to tylko ich wina. Tv4 i Endemol – jak to jest szczuc wszystkich przeciwko dobremu czlowiekowi dla slupkow ogladalnosci?

khermit
Adrian razem z Kamilem powinni sprostować te oszustwa i manipulacje telewizji TV4. Na bulonis.blog.pl Kamil ujawnia jak naprawdę wyglądała rozmowa z kimś z Endemola. Jak nas telewidzów oszukują ! Wielki Brat powinien się podać do dymisji, jeśli ma choć odrobinę honoru !
Najpierw rozkręcają aferę i manipulują słowami Kamila Bulonisa a potem zachęcają internautów do protestu. Endemol to szmaciarze i obłudnicy ! I życzę im, aby byl to koniec tej firmy. Totalne dno i kompromitacja. Adrian z kamilem powinni oddać sprawę do sądu, a cała ekipa w domu BB powinna przetrzepać tym sukinsynom dupę.

reni38
ADRIAN jestem z toba!chyba przestane ogladac bb4 …zrobilo sie niemilo,gorzko, smierdzaco,parszywie!!!!!!!!!!!!…gowno mnie obchodzi czy adrian jest gejem czy nie…najwaznijsze ze ma uczucia!!!.

chcezary
Jezeli tu trafi jakis Prawnik, prosze poprowadz sprawe Adriana i pozwijcie TV4 do sadu wyciagnijcie wielkie odszkodowanie by ta telewizja juz nigdy nikomu nie zrujnowała zycia, to ta telewizja sztucznie stworzyła idiotyczny „problem Adriana”, nie pozwolmy zniszczyc zycia temu wartosciowemu człowiekowi. TV4–sqrwysyństwo zrobiło, niech Adrian wygra, moze to choc troche zrekompensuje mu to.

pakmanik
Bulonis już się wypowiedział – bulonis.blog.pl. To wszystko manipulacja wielkiego brata, który mowi słodkim głosem i udaje przyjaciela, a jest wielkim sku…. Oni zmontowali to zamieszanie dla zwiększania ogladalności. Bulonis też jest tego ofiarą, tak jak Adrian. On nigdy nie mówił, że zna Adriana. To wszystko klamstwa Wielkiego Brata i tej zgrai z Endemola.
oszczercą jest organizator tego dzisiejszego spektaklu (…). Mam nadzieję, że za to odpowiedzą, a Adrian powinien ich podać do sądu. Kamil zresztą też. Dla popularności po trupach !!!
Adrian jest teraz wściekły na Kamila Bulonisa. Zastanawia się kim jest ten człowiek. Jak poczyta jego blog bulonis.blog.pl, to zrozumie że całe to zamieszanie wywołali celowo ludzie z endemola. Chcieli podnieść ogladalność programu, więc postanowili wykończyć psychicznie adriana. A gdyby jego chory dziadek tak się przejął, że skończyłoby sie to jego śmiercią – wtedy byłby show. O to chodiz Endemolowi – do sukcesu po trupach. Moim zdaniem przekroczyli granicę przyzwoitości.

natalka88topa
Jezu jak mozna cos takiego zrobic chlopakowi to sie w bani nieiesci. poprostu zmieszali go z gównem. Żal mi chlopaka. no tego to jeszcze nie bylo to wszystko zrobili dla rozglosni i pewnie hajsu, niewiem jak tak mozna.Jestem z tobą!

sypialnia
LUDZIE bądźcie rozważni! telewizja kłamie i chcą żebyśmy widzieli to czego nie ma! manipulują nami! wasze pieprzone komentarze mogą zrujnować komuś życie tak samo jak zrobili to z Adrianem! pomyślcie chwile i zastanówcie się zanim coś napiszecie!

zielerz
Jestem oburzona. Po przeczytaniu sprostowania Kamila widać jak telewizja kłamie. Sami urządzili ten show, sami się wyżywali na Adrianie, a teraz zwalają winę na innych. Jesteście wstrętni. Rodzice Adriana powinni się za was wziąć
Grzegorz powinien im przekazać prawdę. Oni wszyscy w środku przeklinali niewinnego Kamila, ktory nic złego nie zrobił. To prowadzący program przekręcił jego słowa. Czemu nas tak okłamujecie ? To się dla Was źle skończy. Bo telewidzowie też nie lubią być oszukiwani.

hansmol
klamali co do treści rozmowy z Kamilem Bulonisem. Zrobili wielki cyrk na żywo i nie uprzedzili o niczym Adriana. Największym skur**synem w tym zamieszaniu okazal się wielki brat i reszta tej bandy z Endemola. Rodzice Adriana powinni oddać sprawę do sądu tak jak Kamil.

* * *

Ocenę sytuacji i działań producentów programu „Big Brother 4.1” pozostawiamy widzom i internautom. Tymczasem przypominamy, że o innych niedociągnięciach, nieprawidłowościach i podejrzeniach o manipulacje w programie „Big Brother” przeczytać możesz na stronie bigbrother.showmag.info/howtokillbigbrother. Na temat artykułów możesz podyskutować na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł